Zawiadomienie o XLVII sesji Rady Powiatu Tarnobrzeskiego

26
Fot. Źródło, Powiat tarnobrzeski, tarnobrzeski.pl

Uprzejmie informuję mieszkańców, że w dniu 27 września 2023 roku (środa), o godzinie 13:00 w budynku Starostwa Powiatowego w Tarnobrzegu przy ul. 1 Maja 4, w Sali obrad Rady Powiatu Nr 19 – zwołuję XLVII Sesję Rady Powiatu Tarnobrzeskiego VI Kadencji.

PORZĄDEK OBRAD:

 1. Otwarcie sesji oraz stwierdzenie prawomocności obrad.
 2. Przyjęcie porządku obrad.
 3. Przyjęcie protokołu z ostatniej sesji.
 4. Działalność Zarządu Powiatu i Starostwa Powiatowego w okresie między sesjami –
 5. Interpelacje Radnych.
 6. Podjęcie uchwał w sprawach:
  a) zatwierdzenia Programu Naprawczego Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów opieki zdrowotnej w Nowej Dębie,
  b) zmian w statucie Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Nowej Dębie,
  c) zmiany uchwały nr XLIII/344/2023 Rady Powiatu Tarnobrzeskiego z dnia 23 marca 2023,
  d) udzielenia pomocy finansowej dla Gminy Gorzyce,
  e) udzielenia pomocy finansowej dla Gminy Baranów Sandomierski,
  f) udzielenia pomocy finansowej dla Miasta Tarnobrzeg,
  g) zmiany uchwały w sprawie zaciągnięcia zobowiązania dotyczącego sfinansowania zadań w roku 2024,
  h) zaciągnięcia zobowiązania dotyczącego sfinansowania zadań w roku 2024,
  i) zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Tarnobrzeskiego na lata 2023-2031,
  j) zmiany uchwały budżetowej Powiatu Tarnobrzeskiego na 2023 rok,
  k) w sprawie wyrażenia zgody na przystąpienie przez Powiatowy Urząd Pracy w Tarnobrzegu do realizacji projektu pod nazwą „Aktywizacja zawodowa osób młodych bezrobotnych w wieku 18-29 lat, wsparcie rozwoju przedsiębiorczości” ramach Priorytetu 7 – Kapitał ludzki gotowy do zmian, Działania 7.3 Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy/wsparcie rozwoju przedsiębiorczości programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Podkarpacia 2021-2027 w formule partnerskiej.
 7. Sprawy bieżące i wolne wnioski.
 8. Zamknięcie obrad sesji.

  Transmisja na żywo

   

26 KOMENTARZE

 1. Na sesji jest uchwała w sprawie programu naprawczego szpitala. To ja mam pytanie co takiego wydarzyło się za rządów (2018-2024) pana starosty Jerzego Sudoła, że szpital jest w bardzo trudnej sytuacji.
  Przypominam, że w 2020 roku Pan Sudoł zapewniał że szpital sobie świetnie radzi ( podaję link: https://infonowadeba.pl/zdrowie/radni-z-gorzyc-i-grebowa-pomozmy-szpitalowi-starosta-szpital-sobie-znakomicie-radzi ) a tymczasem w 2022 roku pan Sudoł zaczął bić w tarabany że szpital ma problemy finansowe i zaczęła się prywatyzacja pracowników szpitala. O dziwo przez okres pandemii szpitale dostawały worki pieniędzy. Ktoś może mi wyjaśnić fenomen menadżera Suodoła? Może ludzie ze sztabu pana Sudoła w osobach posła Chmielowca i burmistrza Ordona wyjaśniliby nam wszystkim to pasmo sukcesów?
  Link z 2022 roku: https://infonowadeba.pl/polityka/starosta-sobie-nie-radzi-fatalna-sytuacja-szpitala-odbija-sie-na-pracownikach

  • Jak radny Paweł Bartoszek, ten co kandyduje do senatu, zadawał Jureckowi Sudołowi na obradach rady powiatu trudne pytania w temacie szpitala, to Jurecek zamiast merytorycznych odpowiedzi mówił mu żeby nie uprawiał polityki. Taka to rozmowa jest z Sudołami, Ordonami i Chmielowcami. Dlatego zapytam czy dostosowano już wynagrodzenia w DPS do pensji minimalnych? Czy będa podywżki wynagrodzeń w DPS? Kto, za co i w jakiej wysokości otrzymał premie i nagrody pieniężne na 70 lecie szpitala, tak przecież potrzebującego.

 2. Panie starosto a podwyżkę pensji sobie i radnym to zrobiliście tak ??? to to płaczecie teraz zacznijcie od siebie naprawe,. czy może ktoś na forum napisać ile podwyżki pensji zrobił sobie starosta ?

 3. zaczą bym zmiane od dyrektorki jest tak nieprzyjemna i nieprzystępna babka ze masakra – nie wiem co tacy ludzie robia na takich stanowiskach i kto ich obsadza

  • Zapytaj starosty to się dowiesz.Poszperaj,popytaj,a dowiesz się o przebiegu poprzedniego dyrektorowania obecnej dyrektor szpitala.Bo dyrektorem jest po raz drugi

  • Co tu pytać starosty jak on starostą jest chyba od urodzenia. W poprzedniej kadencji na którą teraz zwala winy był członkiem zarządu powiatu, a więc był u sterów władzy. Też ciekawa postać z pana Sudoła. Ja rządzi w kraju PO-PSL to on jest w koalicji z PO i PSL. Jak PiS zaczął rządzić to pan Sudoł stał się wielkim PiSowcem. Pan Sudoł na takim obracaniu się pod wiatr zapewne korzysta, natomiast szpital, gmina Nowa Dęba i powiat moim zdaniem jest w plecy. Czas na zmiany, a leśne dziadki niech zajmą się wnukami.

  • Na wiosnę jak zmieni się władza w powiecie to możliwe że automatycznie dyrektorka się zmieni wiadomo kto za nią stoi

 4. Wiele lat mam pracy, także za czasów Jej rządów poprzednich i obecnych, uważam,że jest kompetentna i stanowcza,walczy o istnienie tego szpitala. Zastała długi po innych „miłych i przystępnych” Panach dyrektorach typu B.T. to stara się z nich szpital wydobyć,ale kondycja szpitala nie zależy tylko od Niej. Fakt, faktem,że skłóciła swoich podwładnych totalnie tymi odznaczeniami, cud, że w podzięce nie została zlinczowana.

 5. Cel ma Kaczyński i….nadzieje, ze z Polski zrobi islam-knieje

  – ta zysku ” myśl wizowa ” już dawno u niego widnieje.

  W PiS-anych wizowych dolaropodaniach, gdzie biedni nie mogą

  – paskudna odrzuconych i… „biednych” niedola.

 6. Tu nie ma co naprawiać, tylko dobudować duży blok/skrzydło od chirurgi do OIOMu (z tunelem przejazdowym drogi wewn. w przyziemiu) i przenieść tam oddział wewnętrzny, poradnie, itd. Obecnie nie ma możliwości transportu pacjentów w bardzo ciężkim stanie pomiędzy wewnętrznym a OIOMem/chirurgią i w drugą stronę między OIOMem/chirurgią a np. tomografem. Całkowicie opuścić budynek dawnej szkoły przy skrzyżowaniu Jana Pawła/Kościuszki, bo nigdy funkcjonalnie nie nadawał się na szpital. Absurdalna dziejowa prowizora. Tak samo z parterowym zespołem poradni. Nie wspominając o redukcji powierzchni ścian/okiem, strat ciepła przy rozproszeniu działalności w wielu budynkach. To są straty grubych mln złotych w skali wcale niedużego okresu.

 7. Przykro się na to wszystko patrzy.
  Wybieramy naszych przedstawicieli ktorzy teoretycznie mają działać w naszym interesie tyle, że na teorii się kończy. Brak wydziału komunikacji, brak poszanowania dla pracowników DPS oraz szpitala, finansowanie głazów, stwarzanie iluzorycznych oszczędności w wydatkach gdzie jak widać dla innych gmin ręka jest bardzo łaskawa, blokowanie remontów kluczowych ulic w mieście i tak dalej i tak dalej.
  Mamy staroste z ND, a zarazem jakbyśmy go nie mieli.

  • To już Bartoszek z Gorzyc bardziej patrzył na powiat jako całość niż nasze dziadki z Dęby. Emeryci na emeryturę, młodzi do roboty. Czas przewietrzyć to muzeum lokalnych polityków od 30 lat układających nam życie.

  • Chyba wkurzył się pewien kolo z Gorzyc, że ojciech chrzestny susłowiec i matka chrzestna stara skarbnica najpierw ulepili go z powietrza, bo potrzebna im była młoda gęba na froncie zsl-owskich wałków, a późńiej spłukali go bez słowa pożegnania. Gość brał świetną pensję przez cztery lata za hiper-lajtową robotę, wykonując na każdy susłowicki rozkaz połajanki normalnych ludzi. Teraz chce się mścić na „rodzicach”. Wiejski kabaret

   Był też kiedyś taki starosta tarnobrzeski Paweł Bartoszek, ale to zupełnie inna historia, niezwiązana z ziutosławem opisanym powyżej.

   https://www.youtube.com/watch?v=qe6lRopfegs

 8. Kto się zajmmie tymi zatkanymi studzienkami kanalizacyjnymi od Kościuszki aż do Dezamet. Bezpańskie to jest trawa jak na pastwisku urosła . Selina w Studzienice patrzyć jak nie bawem będą blokach piwnice zalane a nie dawno remontowane. Zięba Rajca ma firmę nie widzi jak jeździ Starosta również. Co z drogówki rejon mają tyko do torów bo i tu się zatyka . No Kanaret

  • Jak nie wiesz o Zarządzanie Dbanie jak to wygląda każda studzienka zatkana , a na strefie jak Ukraina nikt o nic nie dba . Szoka tylko pomniki Stawiają

  • A chodzi o to że kanalizację odpływową wyremontowali, zamontowali mnóstwo nowych studzienek kanalizacyjnych i nie czyszczą tego wogóle. Czy ktoś widział żeby na przykład na ulicy Krasickiego ktoś czyścił studzienki odpływowe z liści i kasztanów? Nie, bo jak zwykle PGKiM ma to w dupie a i gmina również się wypina ma to. A później tworzą się kałuże wody na całą ulicę że przejść nie można.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here