Policja kontroluje sklepy

17

2013-07-29

Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie wspólnie z Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w Rzeszowie, podobnie jak przed rokiem przeprowadzą działania profilaktyczne pod nazwą „Alkohol-ograniczona dostępność”. W ramach tej akcji kontrolowane będą miejsca sprzedaży i podawania napojów alkoholowych w zakresie przestrzegania przepisów Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi.

Alkohol niejednokrotnie jest przyczyną wypadków, żródłem patologii społecznych i przestępczości. Stanowi szczególne zagrożenie dla młodych ludzi, dlatego ważne jest fizyczne ograniczanie jego dostępności.

Funkcjonariusze Policji wspólnie z przedstawicielami Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Rzeszowie przeprowadzać będą kontrole w ramach akcji „Alkohol-ograniczona dostępność”. Kontrolowane będą placówki handlowe, lokale gastronomiczne i rozrywkowe w zakresie przestrzegania prawa wynikającego z przepisów Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi.

Kontrole dotyczyć będą w szczególności:

ujawniania przypadków spożywania alkoholu w sklepach i w ich najbliższym otoczeniu
ujawniania przypadków sprzedaży i podawania alkoholu osobom niepełnoletnim

W razie stwierdzenia naruszenia przepisów ustawy wyciągane będą konsekwencje prawne. Przedsiębiorcy naruszający prawo mogą stracić zezwolenie na sprzedaż alkoholu.

Policja

0

17 KOMENTARZE

 1. "W razie stwierdzenia naruszenia przepisów ustawy wyciągane będą konsekwencje prawne. Przedsiębiorcy naruszający prawo mogą stracić zezwolenie na sprzedaż alkoholu." MOGĄ! Nie stracą tylko MOGĄ! To oddaje ducha państwa z dykty.

  0
 2. a władze Naszego miasta właśnie zadbały by wzrosła u Nas kultura picia alkoholu i w lesie za Rzeszowską w miejscach w których spotyka się elita nowodębskich żuli postawiła im stoliki i ławeczki , żeby "pili kulturalnie"

  0
 3. A te śmieci i butelki , które zostawiają to ty pewnie bedziesz po nich sprzątał, prawda? Co mają robić, jeśli nasza dzielni straz miejska sobie z nimi nie potrafi poradzić, no co ???

  0
 4. Straż Miejska jak działa to każdy widzi a że dzielą ludzi na "znajomych" i "obcych" (czytaj przyjezdnych) to inna rzecz,znajomemu nie zwrócą uwagi a o manacie to nie wspomne (nawet kiedy piją koło przedszkola czy szkoły), a obcym to mandacik bo kawalkiem kółka najechał na trawnik lub chodnik.

  0
 5. to pierwszy sklep jaki powinni odwiedzic to u nowinskiego bo tam pijakow najwiecej i nie patrza pijany czy nie tylko aby sprzedac.
  masakra jakas.

  0
 6. to pierwszy sklep jaki powinni odwiedzic to u nowinskiego bo tam pijakow najwiecej i nie patrza pijany czy nie tylko aby sprzedac.
  masakra jakas.

  0
 7. [quote] #11 | Gosc dnia 07/31/2013 15:09
  PRZYPOMINAM PIJAKOM ZE OD 1 SIERPNIA DO 31 SIERPNIA JEST ZAKAZ PICIA NAWET PIWA[/quote]
  Jaki masz gościu problem.Wątroba siadła czy mamusia po główce nie głaskała. :|
  Piłem,piję i pił będę.I huj Ci [b]gościu [/b]do tego.Masz smaka?Nie masz za co?Ulżę Ci,poczęstuję.

  0
 8. Też mi kontrola! Wystarczy przyjść pod sklep Grosickiego o jakiejkolwiek porze dnia ( tylko, że jest to strasznie daleko od policji i straży miejskiej ???) a ślepy natknie się na nieustannie przesiadujących żuli pijących piwo i "porzeczkę" pod samym sklepem już od 5.30 rano.
  Nie można normalnie pójść na zakupy, żeby nie zostać zaczepionym przez tego z psem, albo ledwie chodzącego : daj dwa złote. Ale cóż najciemniej jest pod latarnią. A Grosicki nic nie robi , nie zadzwoni po policję, bo przecież z takich ma zapewniony ciągły biznes.

  0
 9. A jaki to znowu biznes ?
  Żule, nie mają kasy człowieku.
  Pić muszą nie muszą ale to chyba jedyne wyjście jakie widzą dookoła.
  A lekarze, prawnicy alkoholicy to co ?
  Ludzie pod sklepem nie mają kororowego życia.
  Choroba alkoholowa proszę Państwa.
  …a polska to wiadomo jaki kraj i jakie ma obyczaje, także przestańcie pier..lić, od młodego jesteśmy wdrażani w destrukcję która przynosi zysk tym "lepsiejszym".

  0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here