Turniej badmintona amatorów i weteranów z cyklu „Małopolska Open By Redson”

0

W Tarnowie w województwie małopolskim z udziałem ponad 60 zawodniczek i zawodników  z różnych regionów Polski rozegrany został kolejny turniej badmintona amatorów i weteranów z cyklu „Małopolska Open By Redson” w różnych kategoriach wiekowych. W zawodach tych po raz kolejny w tym sezonie znakomicie spisali się badmintonowi weterani i amatorzy z Nowej Dęby.
W grze pojedynczej mężczyzn weteranów w kategorii powyżej 45 lat po doskonałej grze zwyciężył Tadeusz Szczur, miejsce trzecie wywalczył Jacek Tomasiewicz, a na miejscu siódmym uplasował się Mieczysław Sitko. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że Tadeusz wygrał singla mężczyzn w tej kategorii wiekowej trzeci raz z rzędu i jak na razie nie ma sobie równych w tej kategorii wiekowej na badmintonowych kortach w Tarnowie.
W grze podwójnej rozgrywanej w formule „Open” piąte miejsce wywalczył debel mężczyzn: Mieczysław Sitko / Tadeusz Szczur, a na miejscu dziewiątym uplasował się drugi debel nowodębian: Mateusz Piekarz / Jacek Tomasiewicz. W grze pojedynczej mężczyzn amatorów w kategorii wiekowej do 45 lat dobre czwarte miejsce wywalczył Mateusz Piekarz. Był to już trzeci bardzo dobry występ badmintonowych weteranów i amatorów z Nowej Dęby na tarnowskich kortach.
Był to ostatni występ badmintonistów z Nowej Dęby na badmintonowych kortach w 2018 roku. Startowali w różnych miejscach całej Polski, odnosząc wiele sukcesów tak w startach indywidualnych i drużynowych promując najlepiej jak mogli Miasto i Gminę Nowa Dęba.
Był to już 51 rok działalności sekcji badmintona w środowisku Miasta i Gminy Nowa Dęba.
Teraz czas na zasłużony odpoczynek i regenerację sił przed nowymi sportowymi wyzwaniami, które niesie ze sobą Nowy 2019 Rok.
Na zdjęciach: na najwyższym stopniu podium zwycięzca singla mężczyzn w kategorii wiekowej powyżej 45 lat (open) Tadeusz Szczur, na trzecim stopniu podium Jacek Tomasiewicz oraz amatorzy i weterani z Nowej Dęby, stoją od lewej strony: Jacek Tomasiewicz, Tadeusz Szczur, Mateusz Piekarz i Mieczysław Sitko.