Uroczyste otwarcie SOK!

13

19.12.2011r.

CHOINKI NOWA DĘBA!

Ponad 500 osób przewinęło się przez salę widowiskową, kawiarenkę i inne pomieszczenia Samorządowego Ośrodka Kultury. Koncertami zespołu „Partita”, 16 grudnia oficjalnie wznowiono działalność SOK w Nowej Dębie po niemal półtorarocznym remoncie.

„Partita” zagościła w Nowej Dębie nie przez przypadek: Andrzej Frajndt, członek zespołu, lata młodości spędził właśnie w tym mieście, pierwsze kroki muzyczne stawiając na deskach dawnego Klubu Fabrycznego. Emocjonalnie związany z miastem, razem z pozostałymi członkami zespołu dał prawdziwy popis swojego kunsztu muzycznego i to dwukrotnie jednego wieczoru. Koncerty rozpoczynała prezentacja multimedialna o historii zespołu, a zaraz potem rozbrzmiewały dźwięki największych przebojów grupy: „Mamy tylko siebie”, „Kiedy wiosna buchnie majem”, „Pytasz mnie, co ci dam” itp.

Na otwarciu nie obyło się bez przemów, podziękowań, gratulacji i… niespodzianek. – Efekt remontu przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania – mówił podczas otwarcia Wiesław Ordon, burmistrz miasta i gminy Nowa Dęba. – Obiekt, jeden z najnowocześniejszych w regionie, olśniewa estetyką, kolorystyką i nowoczesnym charakterem. Tak jak kultura wypełnia określoną przestrzeń, tak przestrzeń jest potrzebna do rozwoju kultury. Oddając ten piękny budynek po remoncie spełniamy wszelkie przesłanki, by stać się miastem i gminą kulturą bardzo silną! Cieszę się, że samorządowcy minionej i obecnej kadencji mogli sprawić Wam, mieszkańcom Nowej Dęby, mieszkańcom gminy i gościom, tak piękny prezent na 50-lecie nadania praw miejskich naszemu miastu. Burmistrz gratulował dyrektorowi obiektu, dyrektor dziękował władzom Nowej Dęby za odważną decyzję dotyczącą remontu placówki oraz dozorującej inwestycję Wandzie Kopeć (inspektor nadzoru z Urzędu Miasta i Gminy Nowa Dęba) za ogrom pracy włożony w remont. – Mamy nadzieję, że efekt końcowy modernizacji zadowala Państwa gusta i będziecie naszymi częstymi gośćmi. Będziemy wdzięczni za wszelkie uwagi, sugestie i pomysły, byśmy mogli pracować dla Was i z Wami. Po to jesteśmy – konkludował Krystian Rzemień, dyrektor SOK.

Niespodziankę dla mieszkańców i władz przygotowali muzycy „Partity”: specjalnie na 50-lecie miasta, skomponowali oni owacyjnie przyjętą przez publikę piosenkę „To moje miasto – Nowa Dęba”. Z kolei niespodzianką dla zespołu był dyplom gratulacyjny, kwiaty i upominki, jakie dla muzyków obchodzących jubileusz 40-lecia pracy artystycznej przygotował K. Rzemień razem z władzami miasta i gminy.

Dopełnieniem niezapowiedzianych atrakcji był występ Karoliny Szymuli i Karoliny Burek, które wykonały piosenkę „Ze starej płyty” z repertuaru gości. Natomiast niespodzianką dla absolutnie wszystkich w SOK podczas pierwszego koncertu był… kilkunastominutowy brak prądu w całym mieście. Ów brak stał się okazją do premierowego sprawdzenia skuteczności działania systemów przeciwpożarowych. Między koncertami wszyscy zainteresowani mogli obejrzeć wystawę poświęconą albumowi fotograficznemu, wydanemu z okazji 50-lecia Nowej Dęby.

SOK

13 KOMENTARZE

 1. PREZENT OD SAMORZĄDOWCÓW – Niech ten człowiek zastanowi się co mówi, za remont domu kultury zapłacili i jeszcze długo będą płacić mieszkańcy gminy. Oczywiście nie twierdzę, że to źle wydane pieniądze, ale nich się burmistrz czasem w język ugryzie,
  ŚWIĘTY MIKOŁAJ SIĘ ZNALAZŁ – prezenty za pieniądze podatników rozdaje.

 2. Świetny prezent na długie lata.Brawo Burmistrzu, podziękowania dla wszystkich anonimowych osó którzy przyczynili się ,że SOK jest nie tylko bardzo ładny ale i funkcjonalny.W okolicy żaden DK nie dorównuje nowodębskiemu.

 3. a mozna gdzies posluchac piosenki w wykonaniu K. Burek i K. Szymuli? Ciekawa jestem ich wykonania, a niestety nie moglam wziac udzialu w owej wymienionej imprezie

 4. Potwierdzam!!! Sprzęt gada jak ta-lala :) Akustyk – pierwsza liga przynajmniej Europejska! :) Pozdrawiam i sieję wielki SZACUN :)

 5. na str. UMiGm jest podobny artykuł , gdzie zostało uzyte sformułowanie: pracownik urzędu dozorował ….poprawniej brzmi;) nadzorował…dozoruje dozorca. Szacun dla pani nadzorujacej

 6. Występ był świetny, rewelacyjny… Nagłośnienie super – gratuluję.. :))) A ten przebój ''To moje miasto – Nowa Dęba'' świetny, piękny… Bardzo mi występ Partity podobał a SOK jest piękny :))

 7. Tez uwazam ,ze burmistrz przesadzil z tym okresleniem "prezent od samorzadowcow", to tak jakby sie zlozyli i z wlasnej kieszeni sfinansowali inwestycje mieszkancom. Mozna by to odwrocic i zapytac dlaczego tyle lat czekalismy na normalnosc i godziwe warunki w obiekcie kulturalnym, tyle lat opieszalosci i nie liczenia sie z waznymi potrzebami spolecznymi. Nie potrzebujemy specjalnych prezentow od burmistrza, tu chodzi o wywiazywanie sie samorzadu ze swoich podstawowych zadan okreslonych ustawa samorzadowa.

 8. Piosenka Andrzeja fajna nawet super, widać że kochał rodziców.
  Szkoda tylko, że (choćbny nawet od oka) nie odwidził ich na cmentarzu i nie zaświacił światła. A to mówi wszystko o Nim i jego pseudo miłości do przeszłości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here