DBAJMY O MIENIE W NASZYCH OGRÓDKACH DZIAŁKOWYCH

7

Wiosna to okres, w którym działkowicze wolny czas poświęcają pracom w ogrodach działkowych. To nie tylko cięcie gałęzi, czy pierwsze nasadzenia, a również remonty altanek, które po mroźnej zimie wymagają napraw. Wiosenny okres sprzyja kradzieżom mienia w tych miejscach, dlatego dobrze wiedzieć jak się chronić przed takim zdarzeniem. Warto też porozmawiać o swoich spostrzeżeniach z dzielnicowym oraz korzystać z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Na terenie Tarnobrzega znajduje się 8 Rodzinnych Ogrodów Działkowych, pozostałych 6 położonych jest na terenie powiatu tarnobrzeskiego ( 4 w Nowej Dębie1 w Gorzycach i 2 w Skopaniu gminie Baranów Sandomierski). Tak rozległy teren, na którym niewłaściwie zabezpieczone altany, ogródki działkowe mogą stać się przedmiotem działalności przestępczej. Złodzieje korzystają bowiem z okazji i plądrują tego typu pomieszczenia w nadziei odnalezienia wartościowych przedmiotów.
O kradzieży z włamaniem do altanki ogrodowej tarnobrzescy policjanci zostali powiadomieni we wtorek rano. Do zdarzenia doszło na terenie Rodzinnych Ogródków Działkowych przy ul. Nadole w Tarnobrzegu. Okazało się, że w nocy, sprawca wybił szybę w oknie budynku i dostał się do jego wnętrza. Łupem złodzieja padły elektronarzędzia. Szacowane straty wynoszą tysiąc zł.

Policjanci przypominają podstawowe zasady które pomogą zabezpieczyć działkę przed włamaniem:

  • pamiętajmy o zamykaniu kłódek i zamków altanek, pomieszczeń na narzędzia oraz okien w budynkach,
  • starajmy się zachować dokumenty gwarancyjne nowego sprzętu z numerami fabrycznymi, wartościowe przedmioty dobrze jest oznaczyć w trwały i widoczny sposób oraz zrobić dokumentację fotograficzną,
  • stan zabezpieczeń należy kontrolować, co jakiś czas po zamknięciu, nieobecność właściciela i brak zmian na działce łatwo zauważyć i wykorzystać do kradzieży,
  • podczas pobytu na działce warto zwracać uwagę na obce osoby „kręcące się” bez celu w okolicy- może to być sposób zbierania informacji przez złodziei.
  • o bezpieczeństwo na działkach warto zadbać wspólnie z sąsiadami- zwracajmy uwagę na hałasy, niecodzienne odgłosy, wynoszenie mebli bądź sprzętów przez osoby obce, którym nie towarzyszy nikt ze znanych sąsiadów.
  • zaistniałe problemy, jak również sugestie dotyczące poprawy stanu bezpieczeństwa na terenie ogródków działkowych zgłoś za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa lub swojemu dzielnicowemu.

W razie podejrzeń zadzwońmy do dyżurnego jednostki Policji pod numer telefonu 47 825 33 10.

7 KOMENTARZE

  1. Niech tylko któryś spróbuje na majówce imprezę zrobić, czy grilla, od razu dzwonię na policję , że nie przestrzegają zakazów epidemiologicznych, prawo to prawo!!

  2. Jak długo jeszcze będą istniały te ogródki? Przecież to komunistyczne relikty. Psie budy i gołębniki w środku Polskich miast. Zlikwidować to natychmiast. Chcesz grzebać w ziemi to zostań grabarzem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here