107 Grand Prix Victora Amatorów i Weteranów w badmintonie w Mielcu

0

W Mielcu z udziałem zawodniczek i zawodników z trzech województw: małopolskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego rozegrany został 107 Grand Prix Victora Amatorów i Weteranów w badmintonie.

I znowu z bardzo dobrej strony pokazali się w tych zawodach badmintonowi weterani z Nowej Dęby, którzy zdecydowanie dominowali w dwóch kategoriach.

W grze podwójnej rozgrywanej w formule „Open” finał był wewnętrzna sprawą nowodębian. Po bardzo dobrej grze zwyciężyła para: Adam Bunio (Nowa Dęba) / Bartosz Curzytek (Ropczyce), pokonując w ścisłym finale debel: Mieczysław Sitko (Nowa Dęba) / Jacek Tomasiewicz (Nowa Dęba) w setach 3:1. Na piątym miejscu uplasował się kolejny debel z Nowej Dęby: Grzegorz Ordon / Tadeusz Szczur.

W grze pojedynczej w kategorii „Old boys” finał był również wewnętrzną sprawą nowodębian, a zwyciężył 48 – letni Tadeusz Szczur, który w pojedynku finałowym pokonał 57 – letniego Adama Bunio w setach 3:1.

Trener badmintonistów Stali Nowa Dęba A. Bunio był po raz kolejny najstarszym uczestnikiem mieleckich zmagań. Było to już Jego 119 zwycięstwo i 179 podium na mieleckich kortach w 11 – letniej historii trwania tych zawodów.

Na zdjęciach badmintonowi weterani z Nowej Dęby podczas 107 Grand Prix  w Mielcu: Adam Bunio i Tadeusz Szczur finaliści singla „Old boys”, finaliści gry podwójnej: Mieczysław Sitko, Jacek Tomasiewicz, Adam Bunio i Bartosz Curzytek oraz cała piątka weteranów i amatorów z Nowej Dęby: Mateusz Piekarz, Jacek Tomasiewicz, Adam Bunio, Tadeusz Szczur i Mieczysław Sitko.a