Burmistrz milczy w sprawie Zalewu

123


My pytamy- burmistrz milczy. Czy temat zalewu jest aż tak niewygodny?

Zagospodarowanie nowodębskiego Zalewu było jedną z obietnic wyborczych obecnie urzędującego burmistrza. Gdy podczas marcowej konferencji prasowej pytaliśmy Wiesława Ordona czy dotrzymał słowa stwierdził, że deklaracja wyborcza nie została dotrzymana, jednak po chwili zastanowienia poprawił się, mówiąc, że „została zrealizowana w części”: –Doprowadziliśmy do porozumienia ze Spółdzielnią Inwalidów Zjednoczenie i wyłożymy 350 tys złotych na zakup 17% udziałów jakie nad Zalewem posiadała Spółdzielnia. Trzeba było to zrobić, by uregulować problem dwóch właścicieli – uzasadniał swoją odpowiedź burmistrz. Rozmowy ze Spółdzielnią Inwalidów trwały długo, bo aż 2 lata. – Myślałem, że uda się nam wcześniej porozumieć ze Spółdzielnią – przyznał burmistrz.

Dyplomantka i przetarg
Gdy udało się uregulować sprawy własności terenu- zwieńczone sporządzeniem aktu notarialnego, przystąpiono do prac koncepcyjnych. Magistrat nawiązał współpracę z Politechniką Krakowską (Prof. Bohme). Jedna ze studentek miała sporządzić pracę dyplomową polegającą na przygotowaniu koncepcji zagospodarowania Zalewu. Tak się jednak nie stało :
Poproszono nas o wytrzymanie jeszcze do połowy tego roku- wyjaśnia Ordon. –Gdy tylko ją otrzymamy tak jak w przypadku koncepcji zagospodarowania Plant przedstawimy ją mieszkańcom – dodaje burmistrz. Wiesław Ordon zapewnił również, że jeżeli do czerwca nie będzie owego dokumentu, ogłoszony zostanie przetarg na opracowanie koncepcji zagospodarowania Zalewu, która z kolei powinna być wykonana do końca roku. – Także kończąc swoją kadencje, mogę stwierdzić, że w części działania zostały podjęte i idzie to w dobrym kierunku – podsumował sprawę szef gminy.


Fot.: Co za działki znajdują się pod wodą i do kogo należą? Grafika: Geoportal.gov.pl


INFO maile pisze…
7 lipca 2010 roku wysłaliśmy do nowodębskiego magistratu trzy proste pytania dotyczące dalszych losów tego terenu. Próbowaliśmy ustalić co z planami zagospodarowania zalewu, czyje są działki znajdujące się pod wodą oraz w jaki sposób zostanie rozstrzygnięta sprawa tych działek. Pierwsza odpowiedź jaką otrzymaliśmy z nowodębskiego magistratu nadeszła 21 lipca i była bardzo lakoniczna: Termin opracowania zagospodarowania tego terenu jest ważny do października br.- przedłużono go ze względów technicznych. Jeszcze tego samego dnia zwróciliśmy się o powtórne udzielenie konkretnych odpowiedzi. Po dwóch dniach otrzymaliśmy wiadomość o treści „Odpowiedzi już udzieliłem”. Jako, że treść tego maila nie wyjaśniała nam czyje są działki pod wodą i jakie działania podejmie gmina by te kwestie uregulować wysłaliśmy tego samego dnia kolejny list elektroniczny z dodatkową prośbą o sprecyzowanie o jakich względach technicznych była mowa w mailu z 21 lipca. Po 18 dniach oczekiwania po raz kolejny zwróciliśmy się do magistratu z prośbą o odpowiedź. Do momentu zamknięcia tego tekstu (13 sierpnia godz. 11.25) nie wpłynęła do nas żadna wiadomość z Urzędu. Wobec trudności jakie napotykamy w otrzymaniem odpowiedzi postanowiliśmy podać te informację do publicznej wiadomości. Czy temat zalewu jest aż tak niewygodny?

Marek Ostapko

Komentarz autora:
Naturalną praktyką sprawnej administracji jest to, że odpowiedzi mieszkańcom, dziennikarzom, osobom prawnym udziela się tak szybko jak to możliwe i bez zbędnej zwłoki. W Prawie Prasowym i ustawie o dostępie do informacji publicznych przewiduje się tryb 14 dniowy. Pytania zadawaliśmy w formie wskazanej InfoNowaDeba przez samego burmistrza czyli drogą mailową za pośrednictwem urzędnika odpowiedzialnego za kontakt z mediami. Innym mediom, Pan Burmistrz bardzo chętnie udziela odpowiedzi zwłaszcza na temat nowych dróg, czy innych spraw bardzo dla niego korzystnych z wizerunkowego punktu widzenia. Można nie lubić portalu www.infonowadeba.pl i osób go prowadzących ale należałoby szanować setki Czytelników codziennie odwiedzających te stronę. To właśnie dla nich i z nimi tworzymy nowodębski serwis informacyjny. Wypadałoby również zachować powagę sprawowanego urzędu poprzez równe traktowanie wszystkich mieszkańców, portali, mediów itd. Wierzymy, że polityka informacyjna władz samorządowych zostanie zmieniona na lepsze.

123 KOMENTARZE

 1. Heh a UMiG Nowa Dęba leży w niedostępnej i ciemnej krainie rządząnej przez złego smoka! I tylko najsilniejszy z rycerzy na swym dumnym koniu może dotrzeć i zgładzić straszliwą bestię aby zapanował ład i harmonia a na imię mu będzie keraM!

  Panie i jak to wygląda teraz??
  Jak gówno w lesie!

 2. Widać jak pięknie zaczyna Pan walczyć o swój stołek (czyt.o stołek radnego). Jak ktoś tu pięknie wcześniej napisał nie każdy lubi rozmawiać z dziennikarzami a to że Pan Burmistrz nie lubi z Panem rozmawiać to mnie wcale nie dziwi.
  Niejednokrotnie zarówno Pan Panie Marku jak i inni pluliście na reportera z innego portalu mówiąc że ośmiesza się pisząc a czytając niektóre Pańskie artykuły też można się z Pana pośmiać.
  Kiedy portal został reaktywowany to było jasne że jest to zrobione ze względu na rok wyborczy i że ma on służyć tylko celom oczerniania innych kandydatów i walki z niewygodnymi urzędnikami i widać ewidentnie ze niepomylono się tak pisząc.
  Może jest Pan i dobrym kandydatem bo niektóre artykuły poruszają ważne sprawy ale niestety jest Pan tylko marionetką pewnej grupy powiedzmy odrobinę wpływowych ludzi. Poczekam cierpliwi z jakiego komitetu Pan wystartuje i obawiam się że moje przypuszczenia na dzień dzisiejszy są bardzo trafne tylko jak sobie dobrze przypominam to w ostatnich wyborach ta grupa która tak Pana wspiera poniosła dosyć sporą porażkę.

 3. hahahhahahahahah ….. w Debie to jedno jest pewne …….. nie mów i nie pisz o innych…….. RZĄDZĄCYCH…… to bedziesz GOŚCIU …. a jak co napiszesz to już jesteś beeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee…. hahahahah ale …. jaja …. to już nie trzeci a czwarty świat buhahahahahahahah
  to ja dzień 08… łuahahahahaa………………………

 4. Dęba to zaścianek. Widać to po komentarzach i braku zrozumienia tematu. Jeżeli pochwalacie arogancje i ignorancje władzy to nie zasługuje na to by to miasto się rozwijalo…

 5. Numer działki już macie? Proszę złożyć w urzędzie wniosek o wydanie wypisu z rejestru gruntów dla lokalu (nieruchomości) z podaniem jego adresu, z zaznaczeniem, że bez danych osobowych.
  Potem wystarczy wykazać interes prawny i zostaną podane pozostałe dane. Prawo geodezyjne i kartograficzne jako podstawa prawna. Art. 24.
  Księgi wieczyste – to już chyba jasne.

 6. Nie jestem specjalistą w tej dziedzinie prawa, ale wydaje mi się, że byłoby to nadużyciem ze strony burmistrza gdyby ujawnił taką informację omijając oficjalną procedurę.

 7. [quote]Dęba to zaścianek. Widać to po komentarzach i braku zrozumienia tematu. Jeżeli pochwalacie arogancje i ignorancje władzy to nie zasługuje na to by to miasto się rozwijalo…[/quote]

  100% racji

 8. [center]Zmarnować okazję by dojechać Markowi Ostapko ?Sprawa nie do przełknięcia dla różnych zezowatych od „konkurencji” medialnej czuć to bardziej niż gnojówkę w Rozalinie.
  Nie litujcie się nad Ostapko,bo ma się dobrze i z tego co słyszę na mieście to sporo ludzi go poprze.
  Wkurza mnie jedynie prymitywna czaszka z glutem w środku,glutem nie mózgiem.
  Ktoś kto ma mózg nie glut jest zadowolony ,że ktoś porusza sprawy niewygodne ,przysypane,odsuwane przez władze na bok,dzięki temu widzę jak jesteśmy dymani przez lejek.
  Bo Ordon propagandzistą dla mnie jest i to mocnym.
  Więc cieszę się,że Ostapko wniknie to tu tam :) większości się nie chcę-mi też.
  To ,że jest chodnik ,każdy zobaczy ,ale co mogłoby być ,a nie ma ,bo burmistrzowi nie wyszło dyskretnie odstawimy,bo kto to będzie pamiętał ?
  Martwią się bardziej tym czy mają co do gara wrzucić,niż tym co im Wiesio z Żołędziem naobiecywali.
  Protestuję stanowczo przeciw bufoniastej postawie Ordona do ludzi ,do dziennikarzy ,inwestorów (wyłączając jednego),bo to nie służy Nowej Dębie.
  Za to bierze pieniądze by służyć informować za pośrednictwem mediów i tłumaczyć się z niedotrzymanych terminów ,obietnic wyborczych,a nie uprawiać propagandę i podsuwać chłopakowi ze wsi artykuły o tym ,że kawałek asfaltu położyli.
  Cieszę się ,że śledzisz jego kolejne zapewnienia z których mało lub nic nie wynika,zastanawiam się jedynie czy jest to komu pokazywać i dla kogo cokolwiek pisać,to dla tego ,że tępoty nie brakuję i gościa z mózgiem jak na lekarstwo :)[/center]

 9. nie przyszło CI głowy żeby zadać sobie pytanie dlaczego burmistrz nie odpowiada ,jakie są tego powody ,co jest na przeszkodzie by po prostu odpowiedzieć ? ?Najzwyczajniej odpowiedzieć !!!
  Pomyśl za nim zaczniesz bredzić kmiotku !!!

 10. Jeżeli coś na tym portalu jest nie na poziomie, to komentarze niektórych internautów…

  Temat zalewu ważny, a w temacie burmistrza nic nowego. Mógłby chociaż udawać, że interesuje się jeszcze problemami miasta i wysłu****e pytań mieszkańców, ale on już chyba otwiera szampana (w hotelu).

 11. Każdy Obywatel może korzystać z prawa z zadania pytania [np= urzędnikowi tj. np / burmistrzowi – składając wniosek formalny – i obowiązkiem urzędników podległych jest odpowiedz / bez względu czy jest to drogą papierową czy @ wysłane. 14 dni mają aby zapoznać się z zapytaniem i udzielić wyczerpującej odpowiedzi. Jeśli zlekceważą zapytanie – tj. – brak odpowiedzi – w choćby wólce x. mają kłopoty..przegrywają.. Panie Marku – odwagi !

 12. Wiesio nie dotrzymuje obietnicy? = Wszystko OK.
  Ktoś wytyka i przypomina —> Zamknąć mu jadaczkę.

  Gdzie praca dyplomantki? Gdzie przetarg na zagospodarowanie zalewu? Co dalej z tym miejscem? Samorząd ma jakiś pomysł na rozwój czy go nie ma? Dlaczego burmistrz nie odpowiada na pytania? Lenistwo czy nie wygodna sprawa?

  Słusznie ktoś wyżej napisał. Jeśli pozwalacie na butę i arogancje władzy to nie załugujecie na nic dobrego. Płacę podatki, zatrudniam z nich wiesia i cały urząd i mam prawo wiedzieć co jest w tym mieście grane!!!! Jesli wam to jest obojetne to ok ale mi nie,.

 13. DO czytelnik -#30 – buta jest wprost proporcjonalna do ignorancji mieszkańców po prostu /stary zabór carski trudno nawet po tylu latach wyplenić – co tu dodać? arogancja ''Władzy'' sama wystawia sobie świadectwo…mimo umizgów i bla,bla…

 14. Mówicie że moje wpisy są czasami nie etyczne to jak nazwać to co widzę .
  Ktoś zazdrości Markowi Ostapko ciężkiej pracy jaką wkłada w promowanie własnego wizerunku .Dlaczego pozwoliliście decydować radnym tej i poprzedniej kadencji a Marek jest niby gorszy od obecnych radnych . Jeżeli ktoś pyta to źle ?Wreszcie ktoś w tym Grajdole pyta otwarcie zadając publiczne pytania na które my też chcemy znać odpowiedzi .życie staje się przez to ciekawsze osoba publiczna ma obowiązek odpowiadać na pytania ,bo za to bierze kasę z moich podatków .W tym kraju można robić co się chce z pieniędzmi podatnika bo nikt nie rozlicza łachmyty i złodzieja .Tam gdzie przedstawiciele władzy utożsamiają się z podatnikami , nikt nie ośmieliłby nawet lekceważyć pytań .A dlaczego ? bo szlak by trafił stołek w najbliższych wyborach .Niestety u nas układy kolesi i wzajemnych od lat układów są nie do przebrnięcia .o zwycięstwie w wyborach decydują kółka różańcowe strażaki czy inne lokalne kółka wzajemnej adoracji .
  Nawet nie śmiem myśleć że nasz burmistrz Pan Ordon człowiek o wielkiej kulturze i politycznym wyrobieniu popełniłby taka polityczną gafę .Młodość Marka to brak cierpliwości .Z czasem może razem z Ordonem i innymi będą pracować nad rozwojem Naszego grajdołka .Czego Markowi i Wieśkowi z całego serca życzę .Ja wspierał będę wszystkich nowych i mądrych młodych ludzi takich jak Marek O.Wieśkowi wsparcie;) nie wydaje mi się aby było potrzebne .
  Pozdrawiam Don Quijote

 15. ha!a ''coniekture'' persony ciskają obelgi / na kamienie przyjdzie bardziej odpowiednia pora :@/ na Q. Miast czytać ze zrozumieniem – ale to tak niesłychanie trudne i [color=#990000][size=20]UPOKARZAJĄCE[/size][/color]:D:D:D

 16. Metoda stara jak świat : rzucić parę paszkwili, nazwać głupcem, ośmieszyć itp. a potem szukaj człowieku miejsca na planecie ziemia, większość ludzi typu Marek O. musiało szczęścia szukać poza granicami naszego miasta tylko dlatego że chciało dobrze dla swojego miasta. Metody są powielane w identyczny sposób jak przed laty… wstyd, panowie i panie przy władzy ! Chłopak pisze "inaczej" tj . nie po waszej myśli więc mu trzeba zamknąć buzię, oby wam się to nie udało ! A tobie Marku życzę wytrwałości w tym co robisz ! Pozdrawiam !

 17. Co to za głupia dyskusja?

  Ten ************** ma 14 dni na odpowiedź według ustawy i tyle.
  Ostapko miał prawo wejść na drogę sądową a zrobił to normalnie i delikatnie.

 18. [b]Chcesz prawdy –/ walka o koryto się zaczęła /i o owieczki ./ szyderczy chichot szatana[/b] Jam to uczynił ? moja wina .moja wina :|

 19. Akcja była taka, że goście się brali za inwestycję i szło to już na radzie a pan Marek wstał i powiedział, że jest na dnie prywatna działka ( sprawdził na geoportal.gov.pl – tam jest dostępna satelitarna mapa z katastrem działek ), i co?

  [b]Okazało się, że burmistrz przystępując do działania, nie wiedział, że tam taka działka istnieje. Nie sprawdził tego. Wyszedł szybko z rady i poszedł sprawdzić. No trochę wtopili, no nie?[/b]

 20. tak tak ostapko nie ma to jak pisanie sobie postow…. ZObaczyles ze pierwsze nie są pochlebne to zaczales ofensywe. Nie lubie ordona, ale czy taki wielki ciennikarz jak ty nie jestes w stanie pojsc popytac o to do urzedu osobiscie?

 21. aqua działka jest moja i ja powiadam wam — nie sprzedam – ona moim sterem,żaglem,okrętem – jestem prawie pewien,że ropa tam jest przeogromna lub gaz łupkowy co/naj/mniej.. Nie dam! absurdu lub pure nonsensu / cd…

 22. myslalem ze Marka stac na cos wiecej niz tandetne podchody w czasie kampanii, szkoda ze znizyl sie dopoziomu Flisow i innych, tracisz chlopie w moich oczach, a szkoda

 23. ak to nie wiedział że istnieją prywatne działki pod zalewem.Przecież wiedział o tym jak był jeszcze za kadencji Czekalskiego sekretarzem gminy.Wszyscy wiedzieli.I SIZ i Dezamet a nawet wodniacy i wędkarze którzy tworzyli operat wodno-prawny.Coś mi tu nie gra.Czyżby był chętny na ten teren w całości ktoś….np.z Krakowa

  Kampania wyborcza ruszyła z kopyta Wszelkiej maści działacze zaczynają krzyczeć:o Głosujcie na mnie żeby mi było lepiej.A w naszej mieścinie nic się nie zmieni.Zbyt wiele zależności i układów.A jeszcze ta galicyjska zawiść i mściwość.

 24. [size=20]Gdy czytam te wszystkie, nazwijmy to , posty, to mam wrażenie ze sami fachowcy zabierają sie za dyskusje na tym forum. Jest w niedalekiej przyszłości do objęcia posada gospodarza tego miasteczka, więc sugeruję zamiast pluć na siebie anonimowo w internecie, wystartujcie do konkursu zwanym też (nie wiedzieć czemu) wyborami, i jako poważni ludzie, z odsłoniętą przyłbicą wytykajcie sobie wszystko co was w innych boli. A tak to wygląda jakbyście malowali sprayem po murach – w mroku, szybko i zazwyczaj bez sensu. Aby tylko coś napisać[/size]

 25. Ja bym z chęcią kupił zalew ,wprowadził bilety po 10 zł .Ale nie mam kasy na tyle .No i nikt nie chce mi sprzedać .A niech sobie kupi Paweł ,ja jade pospacerować po górach.
  Któś – wcale nie jestem zawistny a z mściwością walczę .
  A ztego co widzę to kampania będzie ostra .W.Ordon stawia na tych od św. Floriana ale nasze strazaki nie takie już bezmyślnie głupie ;);)

 26. co się dziwicie, że Wielki Wiesio nie chce udzielić informacji, przecież na jednej z działek które wykupi Paweł a dokładnie usytuowaną na środku zalewu na której postawi wielki pomnik na cześć Wielkiego Wiesia gdzie umieści tabliczkę z napisem:
  [center][b][color=#660000][size=16] "O, Ty, któryś jest jasnym narodów słońcem,
  Naszych dni słońcem niegasnącym
  Jaśniej świeci od słońca
  Twa mądrość wszechogarniająca" [/size][/color][/b][/center]

 27. Też bym kupił zalew i przyległy teren.Gdybym tylko mógł to zrobić.W przeciwieństwie do Ciebie nie wpuścił bym na jego teren nikogo.Po co.Zeby podpaski i zużyte prezerwatywy zbierać po mieszkańcach?Ogrodziłbym zalew wysokim murem aby miec jaką taką oazę ciszy i spokoju.
  #49 Ela Zaniewska.
  Wyskrobałaś również nazwijmy to post.W dodatku wyedytowałaś go pogrubioną czcionka.I co to Ci dało.Usiłujesz nas pouczać lecz spróbuj sama wnieść coś znaczącego.Napluj dajmy na to na swojego szefa.Napewno coś znajdzieszZobaczymy czy zrobisz to z "otwartą przyłbicą".
  Anonimowe posty wnoszą,dużo wnoszą.Lecz trzeba tylko potrafić odsiać ziarno od plew.Ty tego nie potrafisz tylko,jak to napisał poprzednik"Twa Mądrość wszechogarniająca"
  Don Quijote,A skąd mam pewność że tak jest jak piszesz.Góry?,o tak tylko że brak czasu a jest gdzie.I to w dodatku pospacerować po swoim,własnym.

 28. Jakie dziury trzeba mieć w mózgu żeby pochwalać nieróbstwo władz a jednocześnie pałować tych którzy to wytykają? Szkoda tego miasta.

 29. [center][size=16] Dla gostka spod postka # 52[/size][/center]

  Obywatelu. Ta paniusia Ela ma rację. Piszesz jak hipopotam odbywający stosunek z żyrafą, czyli pieprzysz bez sensu. Najwyraźniej o tobie pisała, bo nic nie zrozumiałeś z tego jej postu. Nie dość ze ukrywasz się pod jakimś debilnym nickiem którego znaczenia sam nie rozumiesz, ( widać obawiasz sie znajomych, którzy mogliby dowiedzieć sie o twojej skłonności do wyrażania sie w sposób debilny i irracjonalny, jeśli wiesz co to znaczy) to jeszcze piszesz tak jak etatowy CZŁONEK partii kaczyńskiego . Czytałeś to co napisałeś ? Bo na pewno nie napisałeś na temat. Zalew wybudowano od zera za państwowe pieniądze dla ludzi. I tak działało to, dokąd nie pojawili się takie egzemplarze jak ty, którzy chcieli mieć to tylko dla siebie. Dlatego Zalew rozpadł się, a my tu teraz zastanawiamy się jak go przywrócić do życia DLA wszystkich. Więc przeproś teraz grzecznie wszystkich za swoją ignorancję i indolencję. A jeśli już chcesz cokolwiek napisać , to wypadałoby abyś skończył jakąś inną szkołę niż podstawowa, i przestał słuchać Radyja, bo od tego tylko oślepnąć można. Jeśli wiesz co mam na myśli.

 30. dajcie spokój niektórych ludzi w Nowej Dębie nie zmienisz…. tutaj potrzebny jest albo DYKTATOR ze swoją armią …….. coby trzymał za r***j towarzycho…. albo MULTIMILIARDER…………….. żeby za darmo wszystkim dawał…… narazie nie ma ani jednego ani drugiego tylko CYNICZNI LUDZIE….. jak go obrazisz to robi focha i zabiera zabwaki do innej piaskownicy………..

 31. Kogo mam przepraszać Jarecki Stefanie.Takiego komucha jak Ty i Tobie podobnych?Cóż czerwony pająku,egzekutywy się marzą?To se ne wrati towarzyszu sekretarzu Jarecki

 32. No niejednego należało by nauczyć czytania ze zrozumieniem.
  Sprawa zalewu nieraz spędzała sen z powiek urzędnikom.
  Może niewiele osób pamięta ale kilka pięknych lat temu zalew przerwał swój brzeg i zalał kilka okolicznych domów i co pomimo ze teren zalewu należał w tamtych czasach do kilku właścicieli to miasto poniosło największe straty płacąc odszkodowania wiec blokowanie przez tak długi okres możliwości odsprzedania gruntów żeby był jeden właściciel było drobnym nietaktem.
  Ktoś tu zauważył że niema przetargu na gospodarowanie zalewu wiec najpierw niech się dowie dlaczego takiego przetargu niema a potem szczeka.
  Sam zbiornik jest z tego co wiem oddany w dzierżawę PZW i ponieśli oni koszty z tym związane miedzy innymi robiąc operat wodnoprawny i do czasu aż nie wygaśnie termin dzierżawy Urzad nie może zrobić przetargu.
  osobiście gdybym dysponował odpowiednią ilością gotówki to z chęcią bym wziął udział w przetargu i robił bym to z tego względu że zbiornik ten stanowi dosyć spora atrakcje i dobrze i umiejętnie zagospodarowany przysłużył by się miastu ale pierwszą rzeczą jaką bym zrobił to dążył do likwidacji przyległej dyskoteki bo ona nigdy nie pozwoli na dbanie o czystość terenu i spokój w tym miejscu.

 33. temat podjety specjalnie przed wyborami zeby samemu powiedziec o sobie oto ja wielki krol nowodebski nie widze i nie slysze co zrobiono tylko widze i slysze co jeszcze nie zrobiono.po co beda nastepne kadencje W.Ordona? .a no po to zeby sukcesywnie realizowal nastepne inwestycje.

 34. DO 61
  JESTEŚ BYSTRY I INTELIGENTNY,MĄDRZE PRAWISZ I NA PEWNO JESTEŚ PRZYSTOJNY,LECZ PAMIĘTAJ SYNKU O JEDNYM ,ZE ROLĄ ORDONA JEST ODPOWIADAĆ I INFORMOWAĆ.A JUŻ W PRZYPADKU GDY JEST INACZEJ NIŻ ZAPOWIADAŁ POWINIEN TŁUMACZYĆ SIĘ SZYBCIEJ-PRECZ Z BUFONEM I PROPAGANDĄ ŻOŁĘDZIA !!!!MOŻE BYŚCIE CHŁOPAKI ODKOMARZANIEM BO BARDZO DOBRZE WAM POSZŁO OSTATNIO.NAJWAŻNIEJSZE ,ŻE SIĘ Z FIRMĄ MOŻNA DOGADAĆ :)

 35. ludu nie narzekaj na pis, Marek przeciez u pisowca staz odbywal i z pisowcami w sympatii, nie podpadaj ludu bo przyjdzie Marek i cie zje!

 36. WSZYSCY CO W PiS WIERZĄ, DO WARSZAWY ! NA PLAC CZERW…TFU, KONSTYTUCJI SIĘ UDAJCIE, WESPRZEĆ TYCH CO AGRESJI WIELKIEJ SIĘ OPARLI, I RESZTKAMI DUCHA JESZCZE TWARDO STOJĄ. NA WARSZAWĘ LUDU , NA WARSZAWĘ ! ZDOBĘDZIEMY JĄ I NASZĄ SPRAWĘ. I NIECH SIĘ WRESZCIE TAK UŁOŻY, ABY NIKT NAM WIĘCEJ NIE PODSKOCZYŁ

 37. Najprościej gdyby Burmistrz przyznał się do niewiedzy o stanie prawnym działki pod wodą . A może pracownicy w magistracie tego nie sprawdzili (#41).
  Chyba, że wiedział i woli zastosować prawo Trumana " Jeśli nie możesz ich przekonać, zamąć im w głowie".

 38. Moim skromnym zdaniem to wina leży po stronie doradców a może doradcy ! Specjalista od spraw specjalnych czyli również od sprawy Zalewu… No cóż każdy wie, że naważone piwo trzeba wypić, tylko w smaku dobre nie będzie.

 39. do #68 jak jesteś bez winny to pierwszy rzuć kamieniem w jego stronę…
  no bo przecież Ostapko jest PISowcem , to mu się należy…

 40. Guzik mnie to obchodzi czy jest biały czy zielony jest mieszkańcem tego miasta, któremu jak widać zależy na tej mieścinie i za to go szanuję. Szanuję jego pracę, którą wszyscy mogą przeczytać bez wzgledu na kolor skóry, wyznanie czy też przynależność partyjną. To co zrobił ten człowiek dla naszego miasta – można przeczytać w tych postach (komentarzach) – co takiego ? Otworzył Nam usta i oczy a to że się nie wszystkim podoba to mnie to guzik obchodzi. Życzę Wszystkim Dobrej I Spokojnej Nocy. Mieszkaniec ND

 41. a]czy członek pis'u może być wart0ściowym ob. ewentualnie człowiekiem? B) bóg litościwy patrzy – nadaremo. ot,se japy nim wycierają /przy i bez okazji..

 42. więc tak – jakakolwiek pierdoła,,której brak cojones/pipy – a ''stara się ''- pisząc np, w/w posty – wiary,poparcia,odwagi – [kamienie w kieszeniach!pewno i tak i tak dłońmi grzeje] – opieprza odważniejszych.
  [color=#990000]małe psy najgłośniej ujadają….:D:D[/color]

 43. Niezłe show się tutaj porobiło. Jeden koleś wypomniał drugiemu, że w kampanii pod domem kultury na festynie mówił o zajęciu się terenem zalewu, ten obiecujący nie odpowiada i nie informuje co jest grane a widzowie spektaklu jadą bluzgami po tym pierwszym :) Gdyby chociaż jakiś argument padł to by było dobrze, ale gdzie tam. Mimo, że jestem za Ordonem, młody ma w tej sprawie racje i to trzeba obiektywnie przyznać. Uważam, że dobrze się dzieje ze takie spory mają miejsce, że się nawzajem kontroluja. Dlatego w wyborach zrobię taki myk, że zagłosuje na Ordona jako burmistrza i Ostapko do rady.

 44. do 82
  To ja Ci powiem skąd takie larum. Otóż są ludzie którzy czekają na to aż to bajoro całkiem zniszczeje, później zostanie ususzone i będą mogli te ziemie kupić. Tu chodzi o dobrą kasę, a "młody" robi wokół tego terenu szum i wypomina. Teraz juz czaisz co jest grane?

 45. Wiele spraw związanych właśnie z zalewem w Nowej Dębie traktowano na tzw PRZECZEKANIE a następnie nie działo się nic. To tak jak z dawną restauracją ZALEWAJKĄ teraz efekty można zobaczyć gołym okiem, pomijam inne sprawy typu kosze na śmieci, ławki, zieleń wokół terenu itp. Brak gospodarza terenu słyszymy od lat – ale Drodzy Państwo co to znaczy brak gospodarza ? Przecież gospodarzem jest SOSiR – więc gospodarzem jest MIASTO ! Nie dajmy się robić w balona !
  Padają konkretne pytania i oczekujmy konkretnych odpowiedzi czy decyzji ! Sprawa alejki lipowej tj. tej alei z dywanikiem asfaltowym na którym zainstalowano prób zwalniający i postawiono ograniczenie prędkości – dla mnie to jakaś paranoja! Na ul. Kościuszki k/hali targowej zobaczyć można znak z ograniczeniem prędkości do 20 km/h czyli taki sam jak na wspomnianej powyżej alei tj . drodze . Droga drodze nie równa i nie trzeba tu nikomu tego wyjaśniać a jeżeli jest jakiś śmiałek to zapraszam go na spacer z małym dzieckiem na tą spokojną aleje.
  Powracając do tematu : Jeżeli gospodarz tego terenu , nie ma nic nam mieszkańcom do powiedzenia i zwleka ( a może ucieka ) od odpowiedzi !? To coś musi być nie tak ! Czyżby szykowała się kolejna afera ! A może czekamy na inwestora !? Nie znam tematu i liczę, że dzięki temu portalowi uzyskam wyczerpującą odpowiedź!

 46. Jeden pisze że Ostapko jest z PO drugi ze z PiSu.. Wczesniej brednie o SLD… To co w końcu? PSL?
  Wiesiek odpowiedz na pytania!

 47. WIEŚKU, FLISU – odwiedzajcie częściej stronę Ostapka i piszcie cokolwiek.

  Lepsze statystyki i wyższe pozycjonowanie w sieci.

  Tyle./

 48. czytam te wasze wypociny wychwalające Wiesia i stwierdzam, że powinniście wystawić mu pomnik, niech chłopisko się cieszy. Ale na piedestale owego pomnika nie zapomnijcie dorzucić jeszcze Wielkiego Garbatego Wacława i Pawełka. Będzie to pomnik Trzech Króli, którzy jeszcze rządzą Dębą:D
  Piszę jeszcze bo wybory się zbliżają a wyborcy ( w prawdzie u nas mają klapy na oczach) mam nadzieję, że zmienią tych gospodarzy na bardziej uczciwszych i kompetentnych.
  Zas..ym obowiązkiem jest informowanie wyborców, mieszkańców o różnego rodzaju wydarzeniach, inwestycjach…(…) kultura nie tylko osobista, ale i polityczna tego wymaga, ale co się dziwić skoro Wiesio jest popierany przez niejakie PiS, a jacy działacze taki i obraz całej partyjki i tutejszych włodarzy. :(

 49. Stoję sobie pod Kopciem i słyszę jak się tu naparzacie. A ja sie pytam – gdzie darmowe kiełbaski i orkiestra? Co tak na sucho ? Wyszlibyśta na planty zrobili ustawkę i byłoby na co popatrzeć. A tak to muszę moją porzeczkę pić i dalej się nic nie dzieje…A moze byśta tak Grzesia Poloczka poprosili o mediacje bo to na jego poziomie dyskusja sie tu odbywa. On wam pomoże….

  …i dale j mi ta porzeczka besz tego waszego szoł nie idzie…

 50. [size=16][center][color=#993366]Stoję sobie pod Kopciem i słyszę jak się tu naparzacie. A ja sie pytam – gdzie darmowe kiełbaski i orkiestra? Co tak na sucho ? Wyszlibyśta na planty zrobili ustawkę i byłoby na co popatrzeć. A tak to muszę moją porzeczkę pić i dalej się nic nie dzieje…A moze byśta tak Grzesia Poloczka poprosili o mediacje bo to na jego poziomie dyskusja sie tu odbywa. On wam pomoże….

  …i dale j mi ta porzeczka besz tego waszego szoł nie idzie…[/color][/center][/size]

 51. O jejku, te darmowe pecety co na śmiecie wyrzucacie to jakieś takie felerne są. Dwa razy to samo sie wysłało [size=28][color=#ff33cc][/color][/size]

 52. do # 5O – OSZCZĘDZAJ – Odejmij sobie z ust- .. RYBY NIE MAJĄ GŁOSU – TO me ryby przez lata łowiono i kłusowano! Mam zalaną działkę od tylu dziesięcioleci – teraz chybne by PO oddała mi forse!Skoro panom TERRORYSTOM w purpurowych kieckach terroryzowane Państwo RP 3- oddają lekką ręką… ave marija!
  post scriptum/ oczekuję Oburzenia.. Insynuję,- marek o. da mi dwie główki czosnku – jeśli liczba postów przekroczy barierę trzech cyferek…B)B):D

 53. edit: # 50 – placki kartoflane i ''śmientana'' miast wyszukanego żarełka – uwaga! syte i waga wzrasta dramatycznie.. za coś – COŚB)

 54. Kim ty człowieku jesteś ? Ty się Boga nie boisz bluźniąc tak na swoich bliźnich! W ogniu piekielnym smażyć się będziesz przez wieczność wiekuistą ! Do kościoła na kolanach o wybaczenie prosić ! A nie tu na forumach rozprawiać i słowem grzeszyć ! Jak tak możesz, podając się za Polaka-Katolika bluźnić słowem i myślą!?

 55. ^ Uczynkiem,słowem,zaniedbaniem..'' ha! ''kto się palić będzie w p..'' / mam czyyściutkiee sumienie:)
  Bozia lub Morfeusz mnie zabierze- pewno w cargo – myśle,że się kłócą o mnie:):)

 56. Panowie i Panie nie czas o banialukach prawić a konkretnych odpowiedzi szukać. Temat ważny jak każdy ale trzymajmy się pewnych zasad czy reguł, było pytanie powinna być odpowiedź , czy nie tak powinno być .?! Bo za niedługi czas to możemy sobie pisać do najwyższych świętych w sprawach ziemskich nam najbliższych. Jeżeli jest głowa tego miasta to winna odpowiadać na pytania swoich mieszkańców , nie tylko na swojej stronie ( w pytaniach do Burmistrza), gdzie pytania są publikowane tylko te wygodne, lub inaczej te bardziej medialne ! Więc sprawa jest banalnie prosta czekamy na konkretną odpowiedź w tej sprawie – my mieszkańcy.

 57. ^my mieszkańcy'' – jak Wałęsa w Kongresie US-…'my 'PEOPLE''… [ TU OWACJE NA STOJĄCO] – :D:D- gówno od ''sojusznika'' wynika mimo.że''nasi chłopcy'' – bombardują wioski..analogia od czapy.. offtopic.przepraszam.

 58. Pan burmistrz jest coraz bardziej pewny swojego zwycięstwa przez co coraz mniej szanuje swoich wyborców i mieszkańców tego miasta. Też wysyłałem "pytania do burmistrza" i albo nie uzyskałem odpowiedzi albo uzyskałem ją prywatnie. Na stronie urzędu jej nie publikowano.

 59. [b]burmistrz milczy[/b] – lepiej żeby milczał .Facet sfrustrowany ma kłopoty – odpuscie szakale .. [b]milczenie jest z[/b]łotem .;)Panie Burmistrzu dosyć .:@

 60. do Q. ''milczenie jest złotem'' [color=#990000][b][size=16]Urzędnika??![/size][/b][/color]. No bez jaj!Mamy demokrację i [size=16][b]jegomość[/b][/size] pewno wie o tym fakcie..

 61. Przecież Wam mówię że w tym mieście jedną i pewnie jedyną metodą na uspokojenie ciśnienia wytworzonego wokół sprawy jest przeczekanie. przeczekanie aż sprawa przycichnie a potem róbta co chceta, dajmy się im wyszczekać ( usłyszymy w budynku nr3 przy ul. Rzeszowskiej).

 62. Heh,widać mają dużo do ukrycia,skoro nie chcą odpowiedzieć na pytania. No chyba,że nie rozumieją ich sensu,cóż nie każdy potrafi czytać ze zrozumieniem:PP Dajcie spokój Markowi,robi co może,żeby Wam było lepiej i żeby miasto nie upadło,ale Wam ciągle mało… Ja go popieram we wszystkim. A co do Ordona to dla mnie głupotą było wybranie go po raz drugi,bo nic nie robi dla miasta,szkoda mówić…Opamiętajcie się ludzie!

 63. cóż takiego mają do ukrycia, skoro nie oni przekazywali te tereny pod zalew , sprawa sprzed kupy latek , więc trzeba sięgnąć pamięcią do momentu w jaki sposób to kiedyś zostało załatwione. Odnośnie p.Ordona to mam odmienne zdanie niż "BUUU" , więc zagłosuję na niego

 64. Co z tego że z Tarnowskiej Woli ????? Na wioskach nie ma już wartościowych ludzi ????? Przecież większość mieszakńców Nowej Dęby ma korzenie ościennych wioskach , więc po co ten podział ???
  Chyba że zależy komuś na małej przedwyborczej zadymie, powodzenia p. burmistrzu

 65. # 113 Były dwory i pałace ,szlachta i plebs i Lasowiaki w dziuplach jeden siedział na koniu a drugi za wsiadacza bywał .Na wsi nie masz czasu , bo to burmistrz gnojowicę na stajenko wywieść musi to stonkę pozbierać .Bydełko ochędożyć no chyba ze dziad na służebnym .
  Najgorszy to taki pół na pół z dziada pan
  ;)

 66. w pełni popieram wyżej napisany post! mega! i coraz więcej u nas z dziada panów co się UE bali a teraz skuterami z tych pieniędzy jeżdżą co im zła i laicka Europa dała!

 67. Bledne kolo dazenia do wladzy i prestizu.widziszpanie dziad pracowal i sie szkolil a szlachta pila i razrabiala i na tym wygrali chlopi. zadna praca nie hanbi.Hanba jest brak szacunku dla drugiego czlowieka niezaleznie kim jest i co soba reprezentuje.

 68. Bledne kolo dazenia do wladzy i prestizu.widziszpanie dziad pracowal i sie szkolil a szlachta pila i razrabiala i na tym wygrali chlopi. zadna praca nie hanbi.Hanba jest brak szacunku dla drugiego czlowieka niezaleznie kim jest i co soba reprezentuje.

 69. [b]Hanba jest brak szacunku dla drugiego czlowieka niezaleznie kim jest i co soba reprezentuje.[/b] Z tym stwierdzeniem nwet nie mam zamiaru polemizować .Dodam tylko że hańbą jest też brak szacunku dla pracy .

 70. #119Jakie szczęście.Niedługo puszcza wchłonie okoliczne wioski a krowę czy konia to bedziecie widzieć na ekranie telewizora.Już wyprzedajecie się z własności i miasto rusza kupować od Was działki.Sprzedajecoie za bezcen ojcowiznę i miasto Wam pachnie .Ceny uli skoczyły niebotycznie.To i dobrze.ZAPRASZAMY,ZAPRASZAMY.Dziękujcie Bogu że tato z mamą mają renty rolnicze za oddane Wam pole..Zobaczymy jak starowinki pomrą.

 71. Na działce 32/6 była nigdyś wyspa zwana wyspą Jóżefa może kupił sobie pan Józef tam działkę i sprzedał piach a pozostawił sobie staw ??? :D:D:D

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here