Ćwiczenie taktyczne 4 kompanii czołgów "Ryś-12"

32

16-12-2012

W czasie grudniowego szkolenia na poligonie w Nowej Dębie, 4 kompania czołgów została poddana sprawdzeniu umiejętności na zakończenie okresu szkolenia.

W czasie ćwiczenia taktycznego ze strzelaniem amunicją bojową pod kryptonimem „RYŚ-12”, ppłk Rafał Kowalik – dowódca 1 batalionu czołgów, sprawdzał swoich podwładnych z szeregu zadań taktycznych. Warunki pogodowe nie rozpieszczały, temperatura nocą spadała do -12°C.

Trzydobowe ćwiczenia, w których punktem kulminacyjnym było kierowanie ogniem kompanii czołgów w obronie, czołgiści zaliczyli na ocenę pozytywną. W ćwiczeniu udział brali także żołnierze Narodowych Sił Rezerwowych, będący na przydziałach kryzysowych w 1bcz. Zajmują oni stanowiska kierowców czołgów, działonowych jak również dowódców załóg. Kontakt z czołgiem i prowadzenie ognia z armaty wzbudziły ogromne emocje wśród żołnierzy NSR, których powodem była kilkuletnia przerwa od ostatniego „spotkania” z czołgami. Szczególnie zajęcia te przeżywał st. kpr. Wojciech Buczkowski, który zasadniczą służbę wojskową zakończył w 1996 roku. O strzelaniu z czołgu mówi, że to największe przeżycie od lat.

Teks i zdjęcia: 21 Brygada Strzelców Podhalańskich

0

32 KOMENTARZE

 1. Na poligonie popełniane jest przestępstwo przytowywania zabójstwa.

  art. 148
  § 1. Kto zabija człowieka,

  podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 8, karze 25 lat pozbawienia wolności albo karze dożywotniego pozbawienia wolności.

  § 2. Kto zabija człowieka:

  4) z użyciem broni palnej lub materiałów wybuchowych,

  Art.16. §1.Przygotowanie zachodzi tylko wtedy, gdy sprawca w celu popełnienia czynu zabronionego podejmuje czynności mające stworzyć warunki do przedsięwzięcia czynu zmierzającego bezpośrednio do jego dokonania, w szczególności w tymże celu wchodzi w porozumienie z inną osobą, uzyskuje lub przysposabia środki, zbiera informacje lub sporządza plan działania.
  §2.Przygotowanie jest karalne tylko wtedy, gdy ustawa tak stanowi.

  0
 2. ,, Kontakt z czołgiem i prowadzenie ognia z armaty wzbudziły ogromne emocje wśród żołnierzy NSR''

  Kompleksy trzeba jakoś leczyć.

  0
 3. Żołnierze NSR czuli ogromne emocje waląc z armaty, nie potępiam tego, wręcz przeciwnie, takie rozładowanie wewnętrznych napięć pomoże im w budowaniu prawidłowej struktury osobowości, wolnej od napięć na tle rozbieżności między presją otoczenia na posiadanie dużej sprawności seksualnej a własnymi możliwościami.

  0
 4. Podobno 13 o 18 w telewizji w trojce redaktorek mowil ze teraz Kaczynski zlozy kwiaty pod pomnikiem GENERALA PILSUDSKIEGO ,Pilsudzki byl Naczelnikiem ,potem Marszalkiem i po tylu latach wreszcie doczekal sie stponia GENERALA

  0
 5. Czy o niektórych autorach wpisów nie wypada powiedzieć publicznie "oszołomy z osiedla",jeżeli czyta się wpisy na tym portalu a większość wpisów do takiego stwierdzenia upoważnia.
  Ale cóż pracy się poszukać nie chce,darmowy obiad w MOPS, burmistrz opłaci rachunki to można siedzieć na kompie i wszystko krytykować jak to jesteśmy ciemiężeni przez władzę notabene którą sami wybraliśmy.

  0
 6. #18 dlaczego za mało? [quote]psychiatryk to jest za malo[/quote]
  Dla pana jeśli gościłeś w tych salonach było mało??
  Pewno jesteś katolikiem w najgorszym tego słowa rozumieniu. Chrześcijaninem To na 100% nie jesteś . Niestety.

  ps. Weź teraz kamień tj. klawiaturę i piance przywal – wszak bez winy jesteś…

  0
 7. Co ty pIanka pier….do…lisz żyjemy w kraju gdzie chorzy na raka stoją w długiej kolejce na mrozie do pana lekarza ,statystyczny kał unijnej propagandy —-tym jestem. K.U,,.R.W.A DLACZAGO ? ślepy chrześcijanin to ty?

  0
 8. Ciii on z tych jedynych słusznych pseudokatolickich rydzykowych moherowych bojówek.

  Prawdziwy miłosierny chrześcijanin.

  On to do kościołą pierwszy spala papucie żęby każdego wchodzącego do kościoła odpowiednio obgadać.

  Toć on kościelnik.

  0
 9. Wychowywany według wiary moich ojców, chciałbym myśleć…..ale to trudne. Mam wiele jeszcze do zrobienia i to jest ważne,ale najważniejsze pianka (jak mawiał pewien katecheta)to dobrze podu
  -pczyć od tyłu.

  0
 10. Darwina czy Adama?
  To najbliższe kulturowo.
  [quote] ja człowiekiem pianka ……………..

  [/quote]
  mam kończyny, głowę i korpus!!:) – Też jestem :)
  :| nie jestem? Bez jaj! Jestem!:D:D Luzu trochę!.
  ALA MA KOTA
  TUSK MA TOLE
  Napis markerem w windzie..

  0
 11. Pianka pomimo ze ratujesz zycie to wzywam cie do zejscia z tej zlej drogi,NAWROC sie ,okaz skruche bo czeka cie OTCHLAJ PIEKIELNA ,placz i zgrzytanie zebow i smazenie w ogniu piekielnym ,RATUJ DUSZE O NIEDOWIARKU ZBLAKANY:o

  0
 12. Czy coś wiecie na temat – zamiast wigili w Cyganach bylo zebranie ludowców. Na zaproszeniu było CKL zaprasza samotnych , starszych, emerytow i recistów na spotkanie oplatkowe. Byli ale ludowcy ze wsi i w, powiatu i województwa. Ciekawe co na to przew. Rady , co z kasą?

  0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here