[FILM ] Harcerze z ND przekazali Starostom Światełko Betlejemskie

15

23-12-2011r.W piątek 23 grudnia w Starostwie Powiatowym w Tarnobrzegu zjawiła się grupa kilkunastu nowodębskich harcerzy!

Celem wizyty nowodębskich druhów było przekazanie starostom Krzysztofowi Pitrze i Jerzemu Sudołowi tradycyjnego już Światełka Betlejemskiego. Betlejemskie Światło Pokoju jest symbolem pokoju, wzajemnego zrozumienia poszczególnych ludzi i narodów, jest znakiem nadziei życia pozbawionego konfliktów i waśni. Harcerze roznosząc Betlejemski Ogień po całym kraju i przekazując go poza granice Polski, pełnią służbę, ulepszają świat. Działając w swoim mieście, regionie, najbliższej okolicy, pokazują, co oznacza niesienie pokoju oraz idei braterstwa.Światełko Betlejemskie zostało przywiezione do naszej Starostwa przez Harcerzy z 1 Środowiskowej Drużyny Harcerskiej w Nowej Dębie z Sanktuarium na Krzeptówkach w Zakopanem, gdzie reprezentacja drużyny odebrała je z rąk skautów słowackich.

Starosta Jerzy Sudoł przypomniał, że w ostatnim numerze pisma \”Głos Powiatu\” ukazał się artykuł dotyczący stulecia harcerstwa w Polsce. – Napisaliśmy tam, że jednym z naszych celów jest dążenie do odrodzenia związku na naszym terenie, dlatego bardzo nas cieszy wasza obecność. Ze swojej strony deklarujemy, że będziemy wspierać waszą drużynę– mówił przybyłym Jerzy Sudoł, który sam w przeszłości był harcerzem.

Oczywiście nie obyło się bez świątecznych i noworocznych życzeń oraz wspólnego odśpiewania skautowskich pieśni. Nawet sam starosta Krzysztof Pitra, chwycił za gitarę odgrywając kilka akordów. Harcerze wyrazili chęć współpracy ze starostwem i zadeklarowali, że w do następnego wydania „Głosu Powiatu” przyślą artykuł opisujący ich dotychczasową działalność!

Czuj, czuj, czuwaj!

MO

15 KOMENTARZE

 1. Żałosne?
  Czyli Bractwo Rycerskie z prastarej Nowej Dęby też żałosne?
  Czyli raper Jesioł z nowodębskiego blokowiska też żałosny?
  Czyli ksiądz w kościele mówiący o ubóstwie też żałosny?

 2. odpowiedź jest prosta!!!
  Żałośni są żałośni i tyle wtym temacie.
  Harcerzom życzę powodzenia. Warto w życiu mieć cel i ideały oraz fajnie się bawić.

 3. najwspanialsze moje wspomnienia i czasy to właśnie harcerstwo. Czuwaj! pozdrowienia dla całej braci harcerskiej- Paweł szacun za to co robisz

 4. [color=#996600][/color]Fajnie, fajnie. Jest baardzo duze zainteresowanie i tyle. Każdy chce spróbować… więc na negatywne komenty odpowiem "pfffff".
  Szkoda że drużyna w Jadachach upadła sam (pomimo odległości od Nowej Dęby) tam uczęszczałem. A teraz sam zapisałem sie do Nowo Dębskiej drużuny z ulgą że nie musze już nigdzie daleko jeździć.
  Także pozdro dla wszystkich harcerzy !! =D

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here