Policja apeluje: Uważajmy na oszustów!

21

2013-10-24


Policjanci zwracają się z prośbą do mieszkańców powiatu tarnobrzeskiego, by zadbali o swoich bliskich w podeszłym wieku i przestrzegali przed wpuszczaniem do mieszkań obcych. Małżeństwo z Tarnobrzega padło ofiarom oszustów podających się za pracowników spółdzielni mieszkaniowej. Dwaj mężczyźni w wieku 20 i 60 lat pod pretekstem sprawdzenia instalacji grzewczej weszło do mieszkania zabierając seniorom gotówkę w kwocie 700 złotych. Policja apeluje o zachowanie czujności i ostrożność.

Często oszuści wykorzystują fakt, że starsi ludzie stosunkowo szybko nabierają zaufania do osób przedstawiających się za pracowników administracji czy zakładu usługowego i nawet, jeżeli słyszeli o przypadkach okradania osób starszych, to nie biorą pod uwagę, że sami mogą stać się potencjalnymi ofiarami.

W miniony weekend przed godziną 16, do mieszkania przy ul. Matejki w Tarnobrzegu zapukało dwóch mężczyzn w wieku 20 i 60 lat. Oświadczyli, że są pracownikami spółdzielni mieszkaniowej i sprawdzają stan instalacji centralnego ogrzewania oraz instalację wodną. Niczego nie podejrzewając 88 – letni mężczyzna wpuścił ich do mieszkania.

Jeden z mężczyzn po przejściu do łazienki poprosił seniora o puszczenie wody z prysznica, w tym czasie drugi pracownik chodził po mieszkaniu zaglądając do pomieszczeń sprawdzał kaloryfery.
Podczas pobytu w mieszkaniu jeden z nich poprosił 88 – latka o rozmienienie 200 złotych. Po kilku minutach pracownicy spółdzielni wyszli z mieszkania mówiąc, że wszystko jest w porządku. Starszy człowiek nabrał podejrzeń co do zachowania pracowników spółdzielni i obudził śpiącą w pokoju żonę, informując ją o zdarzeniu. Następnie mężczyzna poszedł do sąsiada zapytać czy było sprawdzanie instalacji. Gdy sąsiad zaprzeczył małżeństwo sprawdziło miejsce przechowywania gotówki. Okazało się, że skradziono 700 złotych. Starsi ludzie o oszustwie powiadomili Policjantów.

Policjanci przypominają, że wszystkie wizyty przedstawicieli administracji są zawsze zapowiadane na tablicy ogłoszeń w klatkach schodowych bloków. Bądźmy ostrożni, nie wpuszczajmy do domu obcych osób. O każdym podejrzanym przypadku informujmy Policje dzwoniąc pod numer 997 lub 112.

Policja

21 KOMENTARZE

  1. Ktoś musi zapłacić teraz za te planty za koziołka i za inne Ordonowe wyczyny. Wiec trzeba podnieść podatki. A co! To dopiero początek. Widzicie jak ciężka jest sytuacja gminnych finasnów skoro W ROKU WYBORCZYM ŻOŁĄDŹ I ORDON DECYDUJĄ SIĘ NA TAKI KROK??? Do ładnej sytuacji nas doprowadzili prawda? To sobie wyobraźcie jakie podwyżki będą jak już będzie po wyborach!!!

  2. A czy nie może być tak, że podwyżki Ordonowe zapłacą jego wyborcy? Dlaczego wszyscy mamy płacić? Niech koszty jego (nie)rządów pokyrwa pani Mroczek, pan Serafin i ci co mu włażą w tyłek. Niech się nawet dodatkowo opodatkują dla niego. Ale dlaczego my zwykli ludzie mamy za to płacić?

  3. Podwyżki chce ten kto składa projekt uchwały aby podwyżkę wprowadzić w życie. Trzeba popatrzeć na program obrad rady miejskiej. Wydaję mi się, że radni burmistrza przestraszeni pierwszymi przedsesejnymi komentarzami na temat podwyżek będą bali się podnieść w roku wyborczym ręki za podwyżkami mimo, że bardzo lekko przychodziło im to wcześniej.

  4. ^ [quote]"ofiarom" [/quote] – podpisane – Policja.. Jeszcze oskarżą [color=#990000]redahtoruf[/color] o manipulację i pójdą biedni w pasiaki..

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here