Samorządowcy podziękowali odchodzącemu prezesowi PGKiM

51

02-03-201218 sesja Rady Miejskiej w Nowej Dębie w dniu 29 lutego br. rozpoczęła się od uroczystego pożegnania pana Jakuba Sudoła, który złożył rezygnację z pracy na stanowisku Prezesa Zarządu Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Sp. z o.o. w Nowej Dębie.

Przedstawiciele samorządu dziękując za pracę na rzecz naszego środowiska nie ukrywali, że z żalem żegnają człowieka, którego działania są znaczące dla społeczności miasta i gminy oraz funkcjonowania i wizerunku spółki. Burmistrz Wiesław Ordon oraz Przewodniczący Wojciech Serafin w imieniu radnych Rady Miejskiej oraz pracowników UMiG wyrazili podziękowania za współpracę oraz przyjęcie na siebie ponadstandardowych obowiązków wykonywanych z takim zaangażowaniem na rzecz wspólnoty samorządowej, gdzie dobro naszych mieszkańców było zawsze wartością nadrzędną. Odchodzącemu Prezesowi życzyli również wszelkich sukcesów w dalszej pracy zawodowej i pomyślności w życiu osobistym.

Następnie radni wysłuchali informacji Burmistrza o działalności między sesjami, po czym przystąpili do podjęcia szeregu uchwał, z których większość dotyczyła gospodarki nieruchomościami na terenie gminy.

Radni podjęli również uchwałę w sprawie utworzenia jednostki organizacyjnej pomocy społecznej pod nazwą Środowiskowy Dom Samopomocy w Nowej Dębie oraz nadali Statut tej jednostce. Kierownik Gabriela Wolwowicz wyjaśniła, że zgodnie z przepisami ŚDS jako ośrodek wsparcia jest jednostką organizacyjną pomocy społecznej, więc powinien funkcjonować odrębnie, a nie w strukturze innej jednostki organizacyjnej pomocy, którą do tego czasu był OPS. Podczas sesji przyjęte zostały również dwa oświadczenia. W pierwszym Rada Miejska wyraziła sprzeciw wobec zamierzeń komunalizacji Kopalni Siarki „Machów” S.A. na rzecz Miasta Tarnobrzega. Dezaprobata władz samorządowych wynika z obaw o zakończenie realizacji „Programu restrukturyzacji górnictwa i przetwórstwa siarki” w sytuacji, gdy samorząd Tarnobrzega stanie się właścicielem Kopalni Siarki „Machów”, która prowadzi realizację tego programu. Burmistrz uzasadniał, że na terenie Gminy Nowa Dęba usytuowany jest klarownik nr 2 w Chmielowie, który winien być zrekultywowany. Wartość kosztorysowa likwidacji tego klarownika to kwota ok. 70 mln zł, a środki zabezpieczone w Narodowym Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej to kwota 19 mln zł. Taka sytuacja rodzi obawy naszego samorządu, że Miasto Tarnobrzeg po komunalizacji może odłożyć ad acta program rekultywacji klarownika w Chmielowie, gdy nie uzyska odpowiednich środków na ten cel z NFOŚiGW. Na naszym terenie pozostanie więc obiekt, który może rodzić ogromne zagrożenie dla mieszkańców i środowiska. Radni z dużym zainteresowaniem śledzić będą rozwój wydarzeń w tej sprawie. W kolejnym oświadczeniu Rada wyraziła sprzeciw wobec decyzji Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji odmawiającej Telewizji Trwam rozszerzenia koncesji na rozpowszechnianie programu telewizyjnego w ramach naziemnego nadawania cyfrowego. Radni zaapelowali o poszanowanie zasady równego traktowania podmiotów ubiegających się o nowe możliwości komunikacji społecznej, gdyż wolność wyrażania opinii i pluralizm mediów są istotnym elementem wolności jako zasady demokratycznego społeczeństwa.

Źródło: UMiG

0

51 KOMENTARZE

 1. Całujcie Rydzyka po piętach! Najlepiej kupcie wazelinkę i do roboty…..! Jutro Palikot wystąpi o koncesję dla TV Ćpam i jemu też niech przyznają !
  Sekta Rydzyka , druga sekta Natanka, a N.D. to sekciarze!

  0
 2. Już ktoś sobie ostrzy pazurki na MPGKiM !
  Układy, układziki , kolesie , czyli od czasów PRLu nic się nie zmieniło!

  0
 3. "Burmistrz Wiesław Ordon oraz Przewodniczący Wojciech Serafin w imieniu radnych Rady Miejskiej oraz pracowników UMiG wyrazili podziękowania za współpracę oraz przyjęcie na siebie PONADSTANDARTOWYCH obowiązków wykonywanych z takim zaangażowaniem na rzecz wspólnoty samorządowej, gdzie DOBRO naszych mieszkańców było zawsze wartością nadrzędną."

  Kto kontroluje przeszłość, ten ma władzę nad przyszłością.

  — George Orwell

  0
 4. [quote]W kolejnym oświadczeniu Rada wyraziła sprzeciw wobec decyzji Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji odmawiającej Telewizji Trwam rozszerzenia koncesji na rozpowszechnianie programu telewizyjnego w ramach naziemnego nadawania cyfrowego. Radni zaapelowali o poszanowanie zasady równego traktowania podmiotów ubiegających się o nowe możliwości komunikacji społecznej, gdyż wolność wyrażania opinii i pluralizm mediów są istotnym elementem wolności jako zasady demokratycznego społeczeństwa. [/quote]

  :]

  0
 5. Fajnie… równego…. ej…szkoda pisać…radni idzcie na grzyby -więcej zrobicie dla gminy niż zabierać głos w sprawach których nie rozumiecie…

  0
 6. Tyle problemów w gminie a tu masz mają problem, nie mogą oglądać TV,biedni radni .
  Toż to za Molisaka mniej zajmowano się propagandą jednej partii niż teraz 'Nasz samorząd"boleje nad biznesmenem duchownym.
  Dać koncesję na multipleksie i niech płaci jak Polsat czy TVN 24.
  Pieniędzy trzeba szukać bo za darmo jest u nas tylko burza, powódź i deszcz.Za powietrze już się płaci.

  0
 7. [quote]Zgnoili Sudoła miał już dosyć![/quote]

  A do tego Rada Nadzorcza nie może wybrać następcy. Wpłynęły oferty spełniające wymagania ale mimo to na zasadzie jakiegoś widzi mi się nie ma prezesa. Szef rady nadzorczej w poczuciu odpowiedzialności powinien wziąć na siebie obowiązek p.o. To co się dzieje to komedia.[b] A BURMISTRZ GRA W SIATKĘ! [/b]Donek w gałę a ten w siatkę.

  0
 8. "Rada Nadzorcza może w każdym czasie, bez podania przyczyny, zakończyć postępowanie bez wyłonienia kandydatów."

  No dobrze minął już miesiąc i nic wobec tego wypada zapytać naszych radnych kiedy będzie nowy konkurs? Czy kandydatom będą stawiane takie same wymagania??

  0
 9. Rysiek, narzekałeś w swoich komentarzach na to, że radni nie znają swoich kompetencji i prawa. Ale Ty też go nie znasz.
  ORGANEM sprawującym kontrole nad Spółką PGKiM jest BURMISTRZ. Ale burmistrz gra w siatkę. A Donald w piłkę.

  0
 10. A gdzie tu widzisz moją nieznajomość??? Przepraszam Cię ale to opozycja ma odpowiednie kompetencje i wszelkie prawo aby na Burmistrza naciskać i uzyskiwać tego typu informacje. Może i takie posiada tylko nie chce ujawniać.

  0
 11. Żenada żegnają go jak by bóg wie co zrobił dla tego MPGK. Śmierdzi komuną. Kwiaty z pieniędzy podatnika przesada kapeczkę jak zwykły robol odchodzi to nikt mu nawet odwidzenia nie powie. OJ OJOJOJ Zenada Komuna .

  0
 12. Radni powinni się interesować bez względu na to czy są opozycją czy koalicją. Bycie w koalicji rządzącej nie może zwalniać z odpowiedzialności. Wręcz przeciwnie: rządzenie to odpowiedzialność.
  Pewne pytania burmistrzowi jednak warto zadawać jako mieszkańcy. Czas odpowiedzi na interpelacje radnego = 30 dni. Mieszkańcy na odpowiedz w ramach informacji publicznej czekają 14 dni. Podobnie jak Ty i wielu mieszkańców czekam aż burmistrz zajmie się poważnymi rzeczami i zacznie ZARZĄDZAĆ gminą. ZARZĄDZANIE to coś więcej niż budowanie na kredyt.

  0
 13. Tak, tyle tylko, że mieszkańca zawsze można zbyć zasłaniając się czymkolwiek mów co chcesz ale jednak trudniej jest zbyć radnych.
  Jasne, że odpowiedzialność ciąży na jednych i drugich ale jakoś nie podejrzewam opcji trzymającej stery o taką dociekliwość (niestety) ;)

  0
 14. w małżeństwie to albo chłop albo baba jest na górze – innej rady ni ma no chyba że marszczenie freda pozostaje.Tyle to wszystko warte gówno warte

  0
 15. ŻEGNAJĄ GO TAK JAK NA TO ZASŁUŻYŁ ! Nie wiem co masz człowieku przeciwko Sudołowi ale to był PREZES przez duże P. Ja nie oceniam innych, którzy byli prezesami lub obecnie pracują w PGKiM. Jakub Sudoł był FACHOWCEM i to wielka starta dla ND. A tak na marginesie, to nie jestem z popleczników żadnej ze stron toczących obecnie wojenkę w ND. Jako OBIEKTYWNY obserwator, mający kontakt jako petent z TYM CZŁOWIEKIEM stwierdzam jeszcze raz – STRATA. I g…wno mnie obchodzą Wasze podjazdówki.

  0
 16. W dziedzinie zarządzania i administrowania wspólnotami mieszkaniowymi, KTÓRE JAK CHCESZ WIEDZIEĆ POWINNY DZIAŁAĆ W ND OD 01.01.1995 r. (jak w całej Polsce zgodnie z ustawą) A W ND OD 01.01.21012 !!! I to właśnie dzięki niemu, gdyż wśród "rodzimych" fachowców nikt tego nie wprowadził z nieznanych powodów. Facet miał dość nieustannych kłód rzucanych pod nogi , złożył kwity na konkurs po W-wę, wygrał i cześć. Ot cała prawda jak FACHOWCY znjdują zatrudnienie.

  0
 17. masa młodych ludzi zajmuje stanowiska fachowców, tyle że nie w Nowej Dębie , są fachowcami i to pisanymi z dużej litery "F" w kraju i zagranicą – wyjechali bo tu nie było miejsca dla nich, została garstka i pewnie ta "garstka" też z stąd wyjedzie…

  0
 18. ad #23 zzz
  Post dowodzi kompletnego braku orientacji w temacie.Wspólnot się nie wprowadza.Efekt zarządzania widać na każdym kroku.Marzycielom dziękujemy.Jest onet i wirtualna polska.

  0
 19. "SZCZERZE MÓWIĄC"… czytając już dłuższy czas portal info….. dochodzę do winsoku że nasz samorząd jak i cała ówczesna władza są chyba lekko na zachwianej ścieżynce…
  Do czego tak naprawdę zmierzamy panie Marku i reszto szanownej ekipy…. ???????????!!??????????!!!!

  Może szanowny klub ratusz i reszta rządzących darmozjadów zajęliby się łaskawie w swych poglądach w końcu —> NOWO-DĘBSKĄ STREFĄ EKONOMICZNĄ ?

  a do czego zmierzam… Non stop piszę się tylko o TSE ( Tarnobrzeska strefa ekonomiczna) , nie czarujmy się, to tylko kwestia czasu dzieli nas kiedy to TBG wchłonie całę strefę (TSE) .. . a co dalej z nowodębską strefą ekonomiczną ??

  PYTAM ?? JAKIE KROKI PODJĘŁA ÓWCZESNA WŁADZA JAK I POPRZEDNI WŁODARZE W STOSUNKU DO ROZWOJU NASZEJ NOWO-DĘBSKIEJ STREFY ? i dochodzą do wniosku że w zasadzie żadnych pozytywnych kroków nie podjęto …
  A może szanowne grono zastanowiło bu się nad rekultywacją obecnych terenów Naszej strefy ????? Myślę że zarówno nowi inwestorzy mieli by pole do popisu, jak i Państwowe lasy ( szczerze mówiąc nie wiem do kogo należy drzewostan na terenie ND Strefy EKON….) ale generalnie jest naprawdę SPORO ! trenów pod nowe inwestycje , a reasumując,… Dużą część odgrywa tylko i wyłącznie Pan W… i reszta "SZANOWANYCH" obywateli których oczywiście sami wybraliśmy :))))
  [b]Pozdrawiam![/b]

  0
 20. Pan Marek i reszta "szanownej ekipy" nie rządzi. Rządzi burmistrz Ordon i Pan Serfin oraz reszta "Naszego Samorządu" i przyjaciół. Opozycja w radzie (podobnie jak w sejmie SLD, PiS, Palikot) nie rządzi. Poczytaj infonowadeba.pl dokładnie a zobaczyć, że Ratusz wielokrotnie występował z postulatem strefy w Nowej Dębie. Nie szukaj daleko: przejdź do materiału o sesji budżetowej.

  0
 21. [quote] Facet miał dość nieustannych kłód rzucanych pod nogi , złożył kwity na konkurs po W-wę, wygrał i cześć. Ot cała prawda[/quote]
  Podobno było to mówione na spotkaniu z pracownikami.

  0
 22. Tak, wspólnot się nie wprowadza, masz rację bo WPROWADZIŁA JE USTAWA, tylko w ND powstały twory zmutowane z pgkim. Doczytaj.

  0
 23. A jeśli Sudoł (przybłęda) był taki zły to dlaczego konkurs jest nie rozstrzygnięty, gdzie ci spece z ND z urzędowymi-państwowymi licencjami administratora? Naprzód chętni, na konkurs – tylko zgodnie z jego wymogami….

  0
 24. do #30
  Przecież wiem .Jestem we "wspólnocie".I co mam dziękować za to ,że mam syf i malarię pod oknem i na klatce i płacę za to mpgkim co miesiąc?

  0
 25. Smiesz twierdzic ze P. Tadzio nie spelnial wymogow ?? w Wojsku Ludowym mowiono ,nie matura lecz chec szczera zrobi z ciebie OFICERA wiec Tadzio LEPEROWIEC mial checi szczere by zostac PREZESEM :(

  0
 26. Na tym właśnie to polega, zróbcie coś razem – WSPÓLNIE, WSPÓLNOTOWO, WESPÓL , itd. żeby nie mieć tego SYFU… a nie płacić lub nie pgkim i wymagania mieć bardzo wysokie. Ale najpierw dowiedz się dlaczego płacisz w pgkim a nie na konto np. w BS, bo wynika z tergo , że jesteś na statusie mieszkania komunalnego. Nie do końca rozumiesz zatem tematu wspólnot. Oczekujesz od pgkim czegoś czego oni nie mogą zrobić BO JESTEŚCIE WŁAŚNIE WSPÓLNOTĄ.

  0
 27. weźcie kredyt jako wspólnota i : wyremontujcie elewację, klatki schodowe, wymieńcie okna i drzwi na klatkach, itd. Kolejność robót ustalcie sami. WPŁACAJCIE REGULARNIE PIENIĄDZE NA KONTO WSPÓLNOTY. A skoro mówisz , że wpłacasz w PGKiM to nie jesteś członkiem wspólnoty jak nie jesteś właścicielem mieszkania – Twój głos członka wspólnoty należy do gminy – właściciela mieszkania. Koniec.

  0
 28. Ogarnij się.Wspólnota to nie tylko ja.To także buraki oderwane granatem od pługa.I też mają prawo głosu -tylko nie wiedzą po co podnoszą rękę.Jaśniepaństwo w audi i vw.Wieś to nie tylko miejsce pochodzenia A STAN UMYSŁU.

  0
 29. Pieniądze wpłacam na konto wspólnoty.Wspólnota/pelnomocnik na konto mpgkim i dalej trwa zabawa.Nie troluj gościu bo brniesz.

  0
 30. Jaki "pełnomocnik" (co to za twór?) ??? Jakie wpłaty wspólnoty na konto mpgik ? Od kiedy wspólnoty mają konta w pgkim?? Człowieku daj spokój, totalnie nie wiesz o czym mówisz. Szkoda gadać. Miłego dnia.

  0
 31. Jeśli już to nie "pełnomocnik" a zarządca lub administrator a i tu jest poważna różnica m.in. w kwestii dysponowania pieniędzmi wspólnoty.

  0
 32. To ,że Rada Miasta mojego miasta w którym żyje i pracuje ,popiera działelnośc jakiejś tam telwizji Trwam jakiegos szarlatana ,który kpi z zasad i prawa to żenada.:|
  Zaprawdę powiadam wam , żenada.

  0
 33. Rada nadzorcza nie wybrała prezesa spośród zgłoszonych kandydatów. Teraz powinien członek tej rady objąć stanowisko. Czyżby brak odwagi, a może kompetencji?
  Mieszkańcy czekają na decyzję!!!

  0
 34. Strasznie łatwo niektórym radnym przychodza puste gesty.Łatwo wpiąć sobie w klape marynarki znaczek "Stop ACTA" ,łatwo protestować przeciwko podwyzkom wody czy ścieków ,proste zabiegi socjotechniczne napedzajace wyborców.Protest przeciw ACTA młodych a porotest przeciw podwyzkom starszych.
  Tak wiec nie wierze ,że sprawa TV Trwam nie jest kolejnym zabiegiem socjotechnicznym,ciekaw jestem tylko czy wszyscy byli za ? Czy naprawde wierzą ,że to wystąpienie w obronie wolności mediów i wolności słowa?
  Dla mnie osobiście imperium p.Rydzyka (ksiądz ani ojciec nie bardzo pasuje) propaguje prosty podział społeczenstwa i coś mi to imperium siarką wali:P

  0
 35. Ten portal jest tylko po to aby poznać opinie i personalia ich autorów. Przykład M.O. dowodzi tego ponad wszelką wątpliwość. W związku z powyższym należy zaprzestać niezależnych komentarzy.

  0
 36. Twój wpis jest tylko po to aby zaprzestać niezależnych komentarzy bo władza widzi jak się w wyniku jej kolejnych nietrafionych i błędnych decyzji (lub w wyniku braku decyzji) sypie grunt pod nogami. Takimi bredniami jak twoja można wszystkich opluć.

  0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here