Nowa sala gimnastyczna czeka na kolejne sportowe talenty

46

Uroczyste oddanie do użytku sali gimnastycznej po remoncie stało się w miniony piątek, 18 września, prawdziwym świętem w Zespole Szkół nr 2 w Nowej Dębie. Do szkoły przybyli wszyscy jej prawdziwi przyjaciele, którzy na co dzień uczestniczą w jej życiu i wspomagają ją w wielu działaniach. Za swoją pomoc zostali uhonorowani medalami i nagrodami.

Podarunków i słów podziękowania było bardzo dużo, bowiem i przyjaciele szkoły nie zapomnieli o prezentach, które pomogą wzbogacić wyremontowaną salę i szkolną siłownię. Szkoła zyskała nowe piłki i sprzęt do ćwiczeń.

Lista zaproszonych gości była długa. Znaleźli się na niej m. in. poseł Zbigniew Chmielowiec, który na święto szkoły przyjechał wprost z sejmowych obrad, był Grzegorz Sudoł, słynny polski lekkoatleta specjalizujący się w chodzie sportowym, trzykrotny olimpijczyk, brązowy medalista mistrzostw świata, absolwent nowodębskiego Zespołu Szkół nr 2, dziś pracownik naukowy krakowskiej AWF. Wśród grona zaproszonych znalazł się także Tomasz Wawrzkowicz, prezes Zakładów Metalowych „Dezamet” SA, które na co dzień współpracują ze szkołą. Był też podkarpacki wicekurator oświaty Stanisław Fundakowski.

Do szkoły przybył również ksiądz prałat Eugeniusz Nycz, proboszcz parafii Podwyższenia Krzyż Świętego w Nowej Dębie, który poświęcił wyremontowaną salę.

Wśród gości nie zabrakło także przedstawicieli organu prowadzącego, czyli starostwa powiatowego: staroty Jerzego Sudoła, jego zastępcy Jacka Rożka oraz członka zarządu powiatu Wojciecha Gruszki, który jest także przewodniczącym komisji oświaty, kultury i zdrowia w radzie powiatu.

– Dzisiejszy dzień na pewno przejdzie do historii Zespołu Szkół nr 2 w Nowej Dębie – mówiła Iwona Strojek, dyrektor szkoły. – Remont którego zakończenie dziś świętujemy trwał 4 miesiące i kosztował w sumie ok. 400 tysięcy złotych. Jestem przekonana, że to miejsce będzie kuźnią nowych talentów sportowych.

Jak zaznaczyła Iwona Strojek, sport jest bardzo ważny w życiu młodych ludzi, bo kształtuje i ciało i umysł, uczy samodyscypliny, solidnej pracy i rywalizacji a także radzenia sobie z porażkami.

Dyrektor placówki podkreśliła, że remont nie byłby możliwy, gdyby nie pomoc i zaangażowanie wielu osób, przyjaciół szkoły. – Jesteśmy bardzo wdzięczni przede wszystkim panu staroście, bo kiedy ministerstwo sportu i turystyki ogłosiło nabór o dofinansowanie inwestycji ze środków Funduszu Kultury Fizycznej, starostwo od razu zareagowało starając się o grant na ten cel.

W ten sposób udało się uzyskać połowę kwoty potrzebną do remontu. Pozostałą część dołożyło starostwo.

Święto szkoły było okazją do uhonorowaniu pracownic szkoły, które podczas zagrożenia koronawirusem w nowodębskim Domu Pomocy Społecznej ruszyły z pomocą. Lucyna Kopeć, Irena Puzio i Teresa Pasek dostały od starosty Jerzego Sudoła nagrody pieniężne i drobne upominki. – Kiedy wiosną przeżywaliśmy trudną sytuację w DPS, szukaliśmy ludzi do pomocy – mówił Jerzy Sudoł. – Wiele osób wyrażało wtedy obawy, ale te trzy panie zadeklarowały, że przyjdą i pomogą. I za to im serdecznie dziękuję.

/Powiat

46 KOMENTARZE

  • Heteroseksualiści rozmawiają o homoseksualistach. Bezdzietni i bezżenni, mówią, że rodzina to podstawa i narzucają coś innym w tym zwiększenie dzietności, więc czego nie rozumiesz? :)

 1. Gdzie maseczki? Starosta drugi raz nie zdał egzaminu. Śmiech na sali, ale są zdjęcia, więc natychmiast podałam do sanepidu.

  • @mniejszezło
   Uważaj co piszesz mądralo, bo takimi poglądami i takim zdaniem na pewno nie zdobędziesz głosów w tym mieście dla swojego russkiego fana. Konfa już zdążyła się wystarczająco skompromitować od czasu ostatnich wyborów, nie kop leżącego.

 2. Mam ktoś namiary do Prezesa p. Obajtek PKN Orlen. Bo ten Gruby Kierownik ceny widuje tym że dużo je…. Przecież Najdroższe paliwo w okolicy a takie jak w Lesku co bida aż piszczy.

  • Janex to czemu nie jest po tyle samo co w Tarnobrzegu . Co niby wyższe podatki tu płacą.. raczej Nie. Pazerność trzeba będzie płacić po 2 grosze to wtedy może ryszy …spadek ceny i Jemu Brzuszek

  • Aktualna cena paliw na A4 300 kilometr Lotos ON 4.63 Pb 95 4.74
   Czyli tańsze niż przy Krajowej 9 . Lecz tutaj Kierownik nie tak Pulchniutki.

  • Niemcy cena w euro godz. 21-45 Shell On 0.90 centa 95 1.12 . To znaczy że tańsze nawet od Tej Orlenowskiej a tu zarobi nie 2 tyś zeta tylko Euro

  • Już zlapałem, 16 godzin z nim walczyłem, bez żadnych problemów!! chcesz wiedzieć jak go pokonałem? to samo pytam „wirusa”

  • Realnie rzadzą USA i Izrael. Wydają polecenia, a w Sejmie przyklepuja wszystko jak leci. Tutaj ino wykonawcy woli panów.

 3. A światełka dalej nie świecą. Panie Redaktorze, dlaczego Pan ignoruje temat ? Czyżby stały się niechodliwym argumentem ?
  Podaj Pan chociaż cenę za ich wykonanie, jako wyraz szacunku do ochrony środków publicznych.

  • Jesteś taka ynteligętna? uzasadnij swój wpis, jestem pewien że zajadę cię merytorycznie, nie będę cię obrażał, to już obnażyło twoją tępotę jak chamsko się odniosłaś. Tylko nie rób tego pod wpływem alkoholu, bo fantazja cię poniesie biedna kobieto

 4. Portal się robi nudny ja to bym się poprzyglądał jak sobie skaczą do gardeł i zarzynają Nowo Dębskie i Tarnowskie bufony i nie zależy mi tu absolutnie na żadnej stronie i niczyjej wygranej . A tu lipa…. Panie Marku obrońco prawdy :^) no niechże Pan coś wymyśli :^)

 5. Ja pierdole Jarek od Poniedzialku gra w Warcaby z Zbyszkiem ale wyniki trzymaja w tajemnicy informujac tylko zaufanych, ja pierdziele co to bedzie, co to bedzie jak Jarek zostanie Naczelnikiem

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here