Samorząd odwołał deklarację w sprawie promocji LGBT. „Mamy dość kłamstw”

68

Nowodębscy samorządowcy podjęli decyzję o odwołaniu uchwalonej w 2019 roku deklaracji, sprzeciwiającej się promocji ideologii LGBT. Stało się to po wniosku wniesionym na sesji budżetowej przez Przewodniczącego Rady Miejskiej.

Nie jestem autorem tej deklaracji, nie byłem również obecny gdy ją podejmowano. Nie głosowałem, ani za ani przeciw. Jestem jednak przekonany, że mam prawo wystąpić z wnioskiem, który zakończy spiralę kłamstw i pomówień jakie w ciągu ostatniego roku pojawiły się wokół naszej gminy – tłumaczy Przewodniczący Rady Miejskiej Damian Diektiarenko. – Wiem, że każdy z radnych ma własne zdanie i nikt go nie zmienia. Wiem również, że radni mieli dobre intencje takie jak obrona tradycyjnych wartości. Znam ich. To dobrzy i tolerancyjni ludzie. Jednak mam świadomość, że ich intencje zostały zupełnie zmanipulowane, a wiele środowisk wykorzystuje te historię by zohydzić naszą gminę. Na to nie ma i nigdy nie będzie mojej zgody – dodaje Diektiarenko.

Przewodniczący Rady Miasta mimo, że nie jest autorem kontrowersyjnej deklaracji, ani nie brał udziału w jej przyjęciu, przez miniony rok otrzymał setki listów, e-maili, telefonów. Atakowali go dziennikarze czołowych mediów. – Nie brałem udziału w głosowaniu i nie oceniałem publicznie decyzji samorządu, ponieważ każdy z radnych ma wolną wolę, a ja nie jestem recenzentem ich wyborów. Jednak z upływem czasu, widzę że mimo dobrych intencji – bo wiem, że takie właśnie mieli samorządowcy – cała sprawa obraca się przeciwko wizerunkowi gminy. Nikt tu nikogo  nie prześladuje, nikt nikogo nie dyskryminuje a mimo to Nowa Dęba jest szkalowana. Uważam, że jako przewodniczący Rady Miasta, mam obowiązek interweniować, dlatego złożyłem wniosek o odwołanie tej deklaracji i zakończenie w ten sposób wszystkich sporów, biorąc jednocześnie na siebie wszystkie negatywne konsekwencje tej decyzji. – mówi w rozmowie z InfoNowaDeba.pl przewodniczący Rady Miejskiej w Nowej Dębie.

Wniosek o odwołanie deklaracji został poparty przez 10 radnych.

68 KOMENTARZE

 1. Pan przewodniczący Diektiarenko zachował się bardzo odpowiedzialnie czym udowodnił że nie jest już chłopcem w krótkich spodenkach a facetem który może mieć miano lidera. Winszuje.

  • Przykre. Ulegli lewackiej nawale.
   Faktem jest że pojechali trochę po bandzie, deklaracja powinna była być krótsza i jaśniej przedstawiać pozycję samorządu, ale… odwoływać ją z powodu nacisków… to jak przyznanie racji Lesbijkom, Gejom, Biseksualistom i Transpłciowcom. Skoro nie wiemy o co chodzi to najpewniej poszło o pieniądze…
   Kiedy wcześniej „świat” miał to tak naprawdę w d…, to teraz jest to już światowy news z wielkim tytułem: „Nowa Dęba zniosła strefę wolną od LGBT”. Czyli zniosła strefę której nigdy nie wprowadziła.

   Już nie lubię więcej irlandzkiej muzyki. Jak ich zobaczę w Dębie to wygwizdam. Wolę zamiast nich górali spod samjuśkich Tater. Ich trzeba zapraszać hej!

  • Nikt nikogo nie dyskryminuje,nie szkaluje a atakowali go czołowi dziennikarze i Gminę też!
   To po co „klękać” przed taką grupą?

 2. Marian Tomczyk z Cygan który miota się po różnych lewicowych grupach zagłosował za deklaracją przeciwko LGBT, a dzisiaj gdy mógł naprawić swój błąd to nie wziął udziału w głosowaniu. Co za tragiczna postać.

  • Lepiej późno niż wcale, brawo dla odwagi do odstąpienia od tak barbarzyńskich uchwał , dajmy sobie Wszyscy odrobinę swobody do życia prywatnego, a będzie nam się lepiej wszystkim żyło.

 3. Jesteście żałośni… Jak TVPis przyklaskujecie każdej, ale to dosłownie każdej decyzji rady. Niezależnie czy dobra czy nie. Wyszli z wnioskiem o gminę wolną od LGBT to artykuł opatrzony zboczonymi panami w lateksie i rada przedstawiona w samych superlatywach, gratulowanie za dobrą decyzję. Teraz odwołują się z tego i co? Wiadomość dnia na info! Świetny ruch naszych rządzących! O i są wspaniali, świetna decyzja! Dramatyczna propaganda…

  • Czyżby ci panowie w lateksie to twarze LGBT? Jesteś podłym homofobem i chcesz ich dyskryminacji? Jak oni byli na głównej stronie to płakałes że to manipulacja. Teraz ci ich brakuje. Tak źle i tak nie dobrze.

  • ale się zbłaźniliście tym Kato faszyzmem – grunt że o debie nie tylko o poligonie glosno było :)

 4. Zastanawiam się jaki był sens wprowadzania tej deklaracji? Przecież nie było ku temu żadnych przesłanek. Nic taka deklaracja nie zmieni na plus tylko cywilizowany świata śmieje się z tego a miasto traci.

 5. Nareszcie coś przyzwoitego. DEKLARACJA Z ROKU 2019 TO BYŁO SR………NIE W SWOJE GNIAZDO. ALE SMRÓD PO NOWEJ DĘBIE CHWILOWO BĘDZIE. SZKODA MI JESZCZE KRAŚNIKA

 6. Bardzo dobry ruch bo po podjęciu w 2019 deklaracja wywołała odwrotny skutek.
  Bardzo uaktywniło się lewactwo i błyskawice. Teraz może znowu będzie spokojniej i mniej skomlenia.

 7. Diektiarenko, choć osobiście do niego nic nie mam, takie deklaracje to se może na zmianę nadawać albo odwoływać. Nie zmieni to ani na jotę wieśniackiej mentalności Nowej Dęby, gdzie ludzie nie potrafią myśleć, tylko słuchają proboszcza a nie jakiegoś tam naczelnika czy przewodniczącego. Skoro nie ma walki z tym elgiebete we wsi, to poczekajcie aż się ciepło zrobi i spróbujcie ubrać się w tęczową koszulkę i poparadujcie po ulicach. Albo pochwalcie się między znajomymi że byliście na jakimś marszu równości czy czymś podobnym….

  • Przecież tacy jak ci pisali, że zdjęcie panów na smyczy to manipulacja a teraz sam się domagasz tej foty. Zdecyduj się.

  • Nie komentowaliśmy wcześniejszego artyukułu, nie domagam sie fotki. Czemu stwierdzeniem „tacy jak ci” wrzucasz wszystkich do jednego worka i szufladkujesz ludzi?? Nietolerancyjny i zaściankowy yeba.ny faszysto!!!

 8. Burmistrz już dawno mógł wyjsc z takim pomysłem jak przewodniczący. Burmistrza też wtedy nie było na sesji. Dzisiaj się okazuje że to radni burmstrza uciekając od głosowania odcinali polityczne kupony na całym zamieszaniu. Przewodniczący rozegrał ich jak dzieci

 9. odważna ale jedyna słuszna decyzja. brawo panie przewodniczący. samorząd nie jest od tego by się bawić w jakieś przepychanki ideologiczne. każdy ma prawo sobie myśleć co chce. nikt nie ma prawa narzucać komuś swoich wizji. gratuluję odwagi

 10. Można lubić Diektiarenkę albo nie lubić. Ale pokazał się jako lider. Powiedział swoim. Panowie, zostawiłem was na chwilę i coście zrobili? Macie to naprawić bo tak nie będzie. I naprawili.

 11. damianek lubi pewnie i jest z lgbt . to jest i będzie to jest ich wybór i zycie kultura i nic nikomu do tego nie pasuje to niech nie patrza na takich

 12. A co się zmieniło od czasu przyjęcia tej deklaracji? Dla mnie dziwna decyzja, albo się przyznajcie że to był błąd (tylko takich odważnych chyba nie ma w tej gminie), albo pokrętnie tłumaczy ( w dobie pisu raczej ta opcja jest w modzie) w imię zasady Nikt nas :nie przekona że białe jest białe, a czarne jest czarne.

  • Od czasu przyjęcia tej deklaracji nastąpił burzliwy wzrost negatywnych emocji, który dał upust, wykonaniem przez pewną julkę, napisów na elewacjach. Winę za to ponoszą samorządowcy, którzy dopuścili do przyjęcia tej deklaracji i to oni, w ramach działań naprawczych, jako prawi chrześcijanie, na kolanach, powinni pokornie prosić julkę o wybaczenie tej haniebnej prowokacji, najlepiej przy pomniku naczelnika. Ponadto, powinni wystąpić do ministra Warchoła, o zaniechanie ścigania i nagrodzenie Julki, ponieważ protest był uzasadniony.

 13. Sami nie wiedzą czego chcą , jak panienka raz tak , drugi raz inaczej. Weźcie się panowie może do konkretnej roboty , a nie jakieś żałosne deklaracje tworzycie .Może w końcu ktoś te rudrozerę nad zalewem rozbierze, może przyjrzy suenueczynnemu przez większą część roku molo, popatrzy na zdewastowane , bo głupio wbite w ziemię palisady drewniane.To zwykły wstyd dla miasta i jego mieszkańców.O niedokończonym oświetleniu nie chce mi się nawet pisać.A wy albo deklaracje , albo ……

 14. Jak to jest że Ci którzy głosowali za teraz są przeciw szybko zmieniają zdanie …istotnie jak ktoś wcześniej zauważył to tylko krowa nie zmienia zdania.. jest to dla Mnie tragiczne i ko.iczne jaki h mamy włodarzy..????

 15. Pozytywne zaskoczenie Panie przewodniczący. Niech rada zajmuje się rzeczywistymi problemami nowej Dęby a nie sprawami ideologicznym i które Nowej Dębie nie miały miejsca.

 16. No i bardzo mądra decyzja , „katolik” a tacy są w Dębie bo Chrześcijan jest może kilku , zatłukł by parasolka inaczej myślącego. Dawni Nowodębscy ormowcy noszą flagi na procesjach i to nikomu nie przeszkadza , główna ulica ND jest imienia człowieka przed którym uciekaliśmy jako dzieci bo na lekcjach religii zachowywał się nie tak jak powinien , dziś by za to siedział. Ot taka lokalna hipokryzja …

  • @PObłażliwy 29 stycznia 2021 at 19:45
   Osobiście, nie widziałem i nie słyszałem o takim przypadku, by w Dębie, „katolik” zamachnął się parasolką na inaczej myślącego, nie mówiąc już o zatłuczeniu. Wnioskuję, że w Dębie nie ma „katolików” lub inaczej myślących bo parasolki widziałem.
   Nie mogę zgodzić się, że noszenie flag na procesjach przez dawnych nowodębskich ormowców, nikomu nie przeszkadza – bo przeszkadza „Pobłażliwemu”.
   Nie rozumiem dlaczego „Pobłażliwy”, nie występuje do władz miasta, o zmianę nazwy głównej ulicy ND, skoro „Pobłażliwy” wie, że jest ona imieniem człowieka niegodnego. Z pewnością „Anonim”, taki wniosek by poparł.
   No cóż; „Ot taka lokalna hipokryzja…”

  • Może ktoś w końcu zajmie się tą sprawą całościowo, zmianą nazwy tej ulicy i w ogóle całą tą sytuacją?
   Tak się zastanawiam, co honorujemy w Nowej Dębie?
   Czy lepiej nie ruszać, bo to będzie kolejny „atak na Kościół”?

 17. Bardzo dobry ruch panie przewodniczący. Przeciął pan wrzoda który szkodził między innymi panu, mimo że pan z tą deklaracją nie miał nic wspólnego. Powodzenia!

 18. Matoły a nie Radni.. teraz niech odnowią współpracę z Irlandzkim miastem i powieszą szyld tęczy na Hali Targowej , chociaz twierdzą ze nie mają z tym nic wpólnego. Porażka, porażka, wstyd kto rządzi Nową Dęba. Czują się jak na placu zabaw zabierając i oddając sobie zabawki dla własnego widzimisie….Mam nadzieje, że po kolejnych wyborach wylecą z tego placu zabaw z wielkim hukiem bo ośmieszają tylko wszystkich mieszkańców…

  • Znajdziemy sobie inne miasteczko do „współpracy” w ramach nic nie robienia. A Fermoy niech się buja.

  • Stasio z TW był odrazu przeciw a wszyscy się śmiali Przynajmniej on dziś nie musi głosować :)))

 19. No i dobrze się stało…
  Dajmy w końcu spokój takim osobom, wystarczy im, że grono takie jak Jędraszewski, Rydzyk, Kurski i Kaczyński stworzyli sobie z tych ludzi przysłowiowych chłopców do bicia i wroga publicznego, tak aby gdy tylko coś się dzieje wyciągnąć ich na wierzch i odwracać uwagę od siebie i prawdziwych problemów. Kiedyś im się to urwie dlatego korzystają ile mogą, tak naprawdę żerując na ludzkim nieszczęściu.
  Bądźmy mądrzejsi… i nie dawajmy się im ogłupiać. Bo przyjmując ich „jedyną, słuszną” narrację stajemy się dla nich wartościowi, z tego względu, że nie myślimy samodzielnie.
  Gmina ma się czym zajmować, jest wiele do zrobienia więc do dzieła!

 20. Chłopaki dali się wrobić w deklarację radnej Helenie. Zapewne chodziło o utrzymanie większości w radzie. Helka prosiła, Helka dostała. Później się wypieła na nich i poszła do Ordona a chłopaki zostali z tą deklaracją jak Himislbach z angielskim. Helka już pracowała dla Ordona a oni musieli się tłumaczyć z jej pomysłu w mediach. Dobrze, że Diektiarenko nie maczał w tym palców, więc mógł z czystym sumieniem zaproponować wyjście z tego pata. I poszło. I dobrze wyszło.

 21. Nowa Dęba to nie tylko obecni mieszkańcy ale też wielu byłych mieszkańców, Nowa Dęba to nie jest jakaś podkarpacka wieś. Dobrze, że uświadomili to sobie.

  • @Matti 30 stycznia 2021 at 19:36
   „Nowa Dęba to nie tylko obecni mieszkańcy ale też wielu byłych mieszkańców”, nie wspominając o niedoszłych mieszkańcach, bo „Nowa Dęba to nie jest jakaś podkarpacka wieś”.

 22. To jest żałosne żeby dążyli do tego by dzieci mówiły „Twoi Rodzice to mili Panowie” to jest żałosne nie po to świat ewoluował i stworzył kobietę i mężczyznę. Od tysięcy wieków funkconowało wszystko normalnie w śród ludzi i zwierząt bo tam tez płeć występuje, nie było zboczeń to chore umysły chorych ludzi doprowadziły do tego ze facet z facetem do łózka idą, ale jak chore były by te umysły dziecka naturalnie nie stworzą wiec tez praw do adopcji mieć nie powinni. zwierzęta nigdy nie posunęły by się do takich czynów a my ludzie uwarzający się za stworzenia myślące chcemy się szczycić jakimiś chorymi prawami LGBT w świecie zwierząt stado odmieńców odrzuca a nie pozwala im przejmować władze. A chciałem się szczycić ze mieszkam w mieście normalnym moralnie i bez odmieńców.

  • Dzięki tak myslacym jak ty Polska przez stulecia jest kopana ze wszystkich stron a autorce tej uchwały kury nawracać a nie zabierać głos publicznie i do Sejmu sie starać dostać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here