Tomasz Poręba przedstawi Polski Ład

30

Burmistrz miasta i gminy Nowa Dęba Wiesław Ordon zaprasza mieszkańców na spotkanie z Tomaszem Porębą, posłem do Parlamentu Europejskiego, podczas którego przedstawione zostaną założenia rządowego programu Polski Ład.

Spotkanie odbędzie się w niedzielę 18 lipca, o godz. 12:00, w Samorządowym Ośrodku Kultury w Nowej Dębie.

UMiG


Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych ma na celu dofinansowanie projektów inwestycyjnych realizowanych przez gminy, powiaty i miasta lub ich związki w całej Polsce.

Jednostki samorządu terytorialnego oraz związki jednostek samorządu terytorialnego mogą ubiegać się o bezzwrotne dofinansowanie realizowanych inwestycji. Wysokość dofinansowania zależy od obszaru priorytetowego inwestycji:

 • priorytet 1: 95 proc. wartości inwestycji (minimum 5 proc. udziału własnego)
 • priorytet 2: 90 proc. wartości inwestycji (minimum 10 proc. udziału własnego)
 • priorytet 3: 85 proc. wartości inwestycji (minimum 15 proc. udziału własnego)
 • priorytet 4: 80 proc. wartości inwestycji (minimum 20 proc. udziału własnego)
 • Pierwsza edycja pilotażowego naboru wniosków rozpoczęła się 2 lipca i potrwa do 30 lipca 2021 roku.W czasie pierwszego pilotażowego naboru każda JST czy związek JST może zgłosić maksymalnie trzy wnioski o dofinansowanie, w tym:
  • 1 wniosek bez kwotowego ograniczenia
  • 1 wniosek, którego wartość dofinansowania nie może przekroczyć 30 mln zł
  • 1 wniosek, którego wartość dofinansowania nie może przekroczyć 5 mln zł

Dofinansowanie z Programu Inwestycji Strategicznych będzie wypłacane:

 • w przypadku inwestycji, których realizacja nie będzie trwała dłużej niż 12 miesięcy: po zakończeniu inwestycji
 • w przypadku inwestycji, których realizacja będzie trwała dłużej niż 12 miesięcy: w 2-3 transzach, zgodnie z harmonogramem realizacji inwestycji (po zrealizowaniu kolejnych etapów inwestycji)

Wypłaty dofinansowania będą realizowane w tzw. oknach płatniczych, czyli stałych terminach wypłat ogłaszanych na stronie internetowej banku. W każdym miesiącu planowane są dwa okna płatnicze.

0

30 KOMENTARZE

 1. Fascynuje mnie że Ordona pisowca wielbią tutejsi lewacy i platformersi od Agnieszki, przez weterynarza po aptekarza.

  +12
  • Wójt wiesio jak Platforma z PSL rządziła to na ulotkach Mirosława Pluty z PO udzielał mu poparcia. Nawet gościł i prowadził Burego z PSL do domu kultury na co są zdjęcia w internecie. Jak wygrał PiS to stał się wielkim pisowcem i zablokował innym kandydatom start na burmistrza. Platofrma udaje że nie widzi że Wiesio jest Pisowcem a Pisowcy udają że nie widzą, że Wiesio tańczył z PO. Każdy się oszukuje bo tam się im opłaca. Jedni i drudzy warci siebie.

   +10
 2. Nie musisz nieszkancu przychodzic na spotkanie. Burmiszczem jest Ordon wybrany przez innych mieszkancow. Proponuje Ci Warszawe tam szefem jest facet po ktorym POprawi Ci sie samoPOczucie.

  0
 3. Bo Platforma w Nowej Dębie w tajemnicy przed centralą kocha się z PiS. Można powiedzieć spółkuje. I to za damę robi w tym związku. Ale czemu? Kto to może wiedzieć Panie Dyrektorze!

  +2
  • A jak PO w Nowej Dębie?ten od wymiany walut,czy ten od Internetu a może ten co jeżdzi i uczy jeżdzić? Kto tu jest w strukturach ? A zapomniałem ten od złomu.

   0
 4. Precz z pisowskim ścierwem, z resztą z całą totalną opozycją, to wrzód na zdrowym jeszcze Polskim społeczeństwie,,precz z kolesiami typu mieszkaniec! Wara wam bandyci od naszych rodzin!!

  +4
 5. Koniucha z Powiatu z warkoczem też kocha Ordona ale pluję na PiS. Sudol ognis z PO Dziś jest za pisem. Oni idą tam gdzie wiatr zawieje, mają z tego pensje, a gawiedź się cieszy.

  +7
 6. A czy pan Yomasz Poręba na spotkaniu przedstawi stawki nowych mandatów ??? Chyba nie , bo wtedy mógłby z tamtąd na taczkach wyjechać

  +2
 7. Zlot pisokomuny w ND – warto popatrzeć na gęby: PG, WO, WW, DD, i innych watażków co wydaje im się, że wszystko wolno. Będą patrzeć na siebie z miłością. Chcę się żyć …

  +6
 8. Tomasz Poręba przedstawi Polski Ład i miejmy nadzieję, sam za niego zapłaci ze swojej prywatnej działalności gospodarczej

  0
 9. Wojt Wiesio wpierw jadl z reki komunisty Czekalskiego, potem wlazil do tylka Plucie, jak wybory wygral PIS przygarnal go Chmielowiec ktoremu sluzy wiernie

  0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here