Wojna na Ukrainie – panika w Polsce. Kolejki na stacjach benzynowych i do bankomatów

41

Atak Rosji na Ukrainę wzmógł panikę w Polsce. W całym kraju ludzie masowo ruszyli do bankomatów po gotówkę, oraz ustawiali się w kilometrowych kolejkach po paliwo. Nie inaczej było w Nowej Dębie.

Po godzinie 19:00 większość bankomatów w mieście nie wydawało już gotówki. Kolejki do stacji Orlen w osiedlu Poręby Dębskie sięgała po siedzibę Nadleśnictwa. Lepiej nie było na Lotosie w Osiedlu Dęba, gdzie sznur samochodów blokował pas ulicy Wojska Polskiego. Panikę dało się zauważyć również w sklepach wielkopowierzchniowych gdzie zwiększył się popyt na makarony, konserwy i żywność długoterminową.

Prezes Orlenu Daniel Obajtek uspokaja, że paliwa nie zabraknie: Dostawy paliw są w pełni zabezpieczone i wszyscy nasi klienci będą obsłużeni. Jesteśmy bezpieczni, bo na przestrzeni ostatnich sześciu lat realizowaliśmy działania zmierzające do dywersyfikacji dostaw surowca. Jeszcze w 2013 roku rafineria w Płocku przerabiała 98 proc. rosyjskiej ropy. Dzisiaj jej udział w przerobie to mniej niż połowa – wyjaśnił prezes PKN Orlen.

Spółka podkreśla, że paliwa w Polsce nie brakuje. Zarówno zapasy ropy, jak i produkcja paliw w Grupie ORLEN są na poziomie wystarczającym dla pokrycia bieżącego zapotrzebowania. Zabezpieczone są również dostawy ropy naftowej do rafinerii Grupy ORLEN w Polsce, Czechach i na Litwie. Zaopatrzenie w surowiec odbywa się na bieżąco, zgodnie z kontraktami długoterminowymi i spotowymi. Realizowana jest także hurtowa sprzedaż paliw – zaznaczył producent oraz zapewnił, że obserwuje sytuację na Ukrainie i jest przygotowany na różne scenariusze.

+1

41 KOMENTARZE

 1. I teraz co wieśniaczki, dziś już sklepy będą od was wolne? Czy jeszcze w sobotę zrobicie szturm na sklepy? Żarełko w lodówce straci ważność i na śmietnik wyrzucicie. Fakt że w tych dzisiejszych niespokojnych czasach paliwo do końca roku może kosztować 11 złotych. Róbcie zapasy, podkręcajcie inflację, pierwsze szkolenie i nie ostatnie, mieliście okazję przejść podczas początku pandemii. Nie zawiedźcie swoich rządzących PiSiorów

  +15
 2. Zerwać się ze snu i stać w kolejce po benzynę w środku nocy, bo być może zdrożeje i „zaoszczędzę” parę złotych…

  +21
 3. Miło popatrzeć jak teorie spiskowe stają się prawdą. Tak biegniecie po gotówkę, a globaliści i tak zapowiadają, że was jej pozbawią wprowadzając cyfrową walutę z terminem ważności. I potulnie się zgodzicie stając się 100% niewolnikami.
  https://www.wnp.pl/tech/zloty-z-okresem-waznosci-prezes-gieldy-o-cyfrowej-walucie,535215.html
  Po wprowadzeniu cyfrowej waluty gdy tylko fikniecie wobec polityki rządu krajowego lub globalnego to po prostu wyłączą wam czipa i zajumają hajs jak to miało miejsce kilka dni temu w Kanadzie gdzie państwo ukradło protestującym pieniądze. Witamy w Nowym Wspaniałym Świecie! Nawet nie jesteście sobie w stanie wyobrazić, że „pandemia”, a teraz „wojna” to element dawno rozpisanego scenariusza. Chiny wjadą na Tajwan, Izrael być może uderzy na Iran, a w zanadrzu Klaus Schwab szykuje nam „cyberpandemie” czyli brak prądu i totalny chaos. 3 dni bez prądu oznaczają paraliż kraju, rabunki, brak wody i kanalizacji i totalną anarchię. Gdy po tym wszystkim opadniecie z sił wjadą rycerze na białym koniu którzy ogłoszą wam nowe zasady: świat bez gotówki, świat bez długu, świat bez własności, świat bez wojen. „NIE BĘDZIESZ MIAL NICZEGO I BĘDZIESZ SZCZĘŚLIWY”.Bezmyślnie pójdziecie w ten kanał który będzie oznaczał globalny komunizm (niewolę). Katolicy jednak nie mają się czym martwić ponieważ mają Biblię na którą składa się między innymi Apokalipsa, a ona jednak kończy się Happy Endem! :)

  +8
  • Mamy jeszcze kryptowaluty na wypadek pieniądza cyfrowego z datą ważności. Ludzie jeszcze nie ogarniają co im się szykuje.

   +2
 4. NAJLEPSZYM SPOSOBEM ZAWSZE BYŁA WOJNA

  „Morawiecki: Jak ludzie ci zapier*** za miskę ryżu, jak było w czasach po drugiej wojnie światowej i w trakcie, to wtedy gospodarka cała się odbudowała.

  (…) My nie wiemy, ale być może zakończy się to dobrze, jeżeli my ludzie, we the people, prawda, a już zwłaszcza we the people w Niemczech czy w Hiszpanii, we Francji, musimy obniżyć nasze oczekiwania. Bo jak obniżymy, to w ślad za tym wszystko pójdzie dobrze, się da zreperować. Będziemy zapier*** i rowy, ku*** kopać, a drudzy będą zakopywać, będziemy zadowoleni. Będziemy (…) wtedy my jako ludzie mniejsze firmy mieć emerytury. Mniejsze oczekiwania.

  Matuszewska: No, ale to jest trudne.

  Morawiecki: To… To jest trudne. To będzie… To (…) dziesięć do dwudziestu lat lub wojnę.

  Matuszewska: Tak.

  Morawiecki: Nie chcemy tej wojny, więc to, co robi Merkel, jak się nazywa… Obama, prawda i tak dalej, fantastyczna robota.

  Chwilę później Matuszewska dodaje, że „przyzwyczaić się do lepszej sytuacji jest daleko łatwiej niż do gorszej”, na co Morawiecki odpowiada: „Najlepszym sposobem zawsze była wojna. Wojna zmienia perspektywę w pięć minut”.

  https://wiadomosci.onet.pl/kraj/afera-tasmowa-to-mowil-mateusz-morawiecki-na-tasmie-od-sowy-i-przyjaciol/247cq75

  +7
  • Cytujesz niemieckie media. Dla przyzwoitości znalazłbyś jakieś inne źródło.

   +7
 5. Nawet jakby była wojna w Polsce to co wy zrobicie z tą benzyną ? Będziesz uciekał przed nią samochodem ? Gdzie ? Do agregatu wlejesz ? Ilu ma agregat i na jak długo starczy ci tej benzyny ?

  +12
  • joozek nie pitol tylko bierz lozko i karnistry i do kolejki pod orlen i czekaj na dostawe

   +2
  • Ten Ale Redaktor jeszcze podpala tych Bezmózgów brak słów jego Guru taki Cwaniak też Się Nabrał na brak Paliwa a taki Przewidywalny Likwidator.

   +5
 6. Ciekawe jak zapasy paliwa robią miłośnicy elektryków? Ładują powerbanki? :D Cały czas łudzę się że ludzie obudzą się z tego lewackiego amoku i zrozumieją, że OZE nie zastąpi nam węgla i atomu. Cały czas się łudzę, że szantaż gazowy otrzeźwi społeczeństwa. Z drugiej strony przypominam sobie 2 lata kowidiozy i ta nadzieja gaśnie.

  +10
  • Musiałby mi się sufit na łeb zawalić żeby iść do bankomatu i stać w tej kolejce. Przecież jakby ruskie zaatakowały Polskę to kurs złotego zrównałby się z kursem hrywny i gówno byśta kupiły za ten papier. Jeśli ktoś wybiera złotówki i leci do kantoru by teraz na zwyżkach kupować dolary i euro to tylko na tym straci bo dzisiaj kupi po 5 zł a za trzy-cztery tygodnie jak będzie po rozmowach pokojowych i Putin będzie ściskał się z Macronem będziecie sprzedawać tego dolara po 3,90. I tak się to skończy.

   +13
  • Ale wiesz że węgiel, gaz i ropa nie są nieskończone i za mniej niż 80 lat ich źródła się wyczerpią? Co wtedy?

   +1
 7. W przestrzeni krąży masa fake newsów m.in. stare nagrania z 2014 roku…W sumie to nie wiem, co się tam tak naprawdę dzieje.

  +2
  • Bandyta putin morduje Ukraincow ,Prezydent Ukrainy prosi OCHOTNIKOW na pomoc , teraz wiesz czy bedziesz udawal nie rozgarnietego!

   +1
  • Jak to klasyk ujął – Mają rozmach skur..syny….

   +2
 8. Mieszkaniec
  27 lutego 2022 at 12:20
  ……Prezydent Ukrainy prosi OCHOTNIKOW na pomoc……..

  Może by tak poprosił również obywateli Ukrainy mieszkających i pracujących w Polsce aby natychmiast wracali do kraju bronić swojej Ojczyzny.Powiedzcie, ilu młodych zdrowych i zdolnych do noszenia broni Ukraińców których znacie wróciło walczyć z ruskim najeźdźcą.Z tych których znam,żaden a w piątek na targu również słychać było śpiewną ,ukraińską mowę handlujących Ukraińców.
  Szkoda tych biednych Ukraińskich kobiet i dzieci którzy nie mają jak uciec i gdzie ukryć się przed rosyjską nawałą.

  +1
 9. Mieszkaniec
  28 lutego 2022 at 07:35

  Niewiele zrobił by Stary Bober ani @Mieszkaniec gdyby Putin rozkazał posadzić nad Nową Dębą atomowy grzybek. A tak będzie,szybciej niż sądzisz internauto @Mieszkaniec

  0
 10. Amerykano
  28 lutego 2022 at 09:55

  Sądzisz że ci amerykańscy żołnierze a raczej te 19-20 letnie amerykańskie dzieci będące na nowodębskim poligonie będą Cię bronić?Zesrają się ze strachu gdy ziemia zatrzęsie im się pod nogami. Na czele z Tobą Amerykano i ,,bohaterami”zza klawiatury piszących na stronie infonowadeba. pl

  0
  • To nie pospolite ruszenie macioryewicza do obrony rządu zwane terytorialsami, tylko armia zawodowa. Ale dałeś głos, szczeknąłeś na forum, więc teraz do budy….

   +2
 11. Stary Bober sie odslonil, to zakamuflowany dywersant putina ukrywajacy sie na terenie Nowej Deby,putin juz uciekl na Ural a gdzie ucieknie Stary Bober ?

  +1

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here