DEZAMET W ZŁOTEJ SETCE PODKARPACIA!

18

Zakłady Metalowe DEZAMET S. A. w Nowej Dębie znalazły się w „Złotej Setce” Rankingu Największych Firm Podkarpacia. Jest to XV edycja rankingu organizowanego przez gazetę codzienną „Nowiny” przy współudziale podkarpackiego oddziału Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego i Małopolskiego Instytutu Gospodarczego. 

Ranking „Złota Setka” firm Podkarpacia od lat jest ważnym źródłem informacji o kondycji i rozwoju podmiotów gospodarczych województwa. Przedstawiane są w nim firmy, które kreują ekonomiczny rozwój naszego regionu. Elementami składowymi tej kategorii są cztery podstawowe mierniki oceny aktywności rynkowej przedsiębiorstw: przychody ze sprzedaży, ich dynamika, zatrudnienie oraz wartość eksportu.

Najnowszy ranking obejmuje wyniki za 2020 rok. Jak słusznie zwracali uwagę organizatorzy plebiscytu był to bardzo nietypowy i ciężki do porównań czas, gdyż po okresie prosperity przyszedł okres pandemii przynoszący wiele zawirowań i niespodziewanych problemów. Obecnie firmy łapią wiatr w żagle i przymierzają się do nowych inwestycji oraz wyzwań, po największym od czasów II wojny światowej kryzysie ekonomicznym, w który wpędził nas koronawirus.

Zakłady Metalowe DEZAMET S.A. stały się liderem tegorocznego rankingu dziesięciu podkarpackich przedsiębiorstw o największej dynamice przychodów. Firma osiągając wzrost o 191,86% w stosunku do roku 2019, zdecydowanie wyprzedziła takich potentatów jak – HSW S.A., ASSECO Poland  czy ML SYSTEM S. A.

Dezamet został także wyróżniony za rozwój inwestycji podnoszących poziom zaawansowania technologicznego.

Bez wątpienia ostatnie lata są dla nas okresem dużej prosperity, ale również ogromnych wyzwań.  Produkcję specjalną cechuje wysoka jakość wyrobów bo takiej oczekuje zamawiający. Wymaga to ogromnego zaangażowania pracowników w spełnianie żądań przez dbanie o najmniejszy detal. Kolejne wyróżnienia i nagrody jakie otrzymuje Spółka, świadczą o tym że wzorowo wypełniamy powierzone nam zadania i obowiązki – mówi Jerzy Deruś, Prezes Zarządu Zakładów Metalowych DEZAMET S. A. – Oczywiście nie spoczywamy na laurach i każdego dnia zabiegamy o to aby oferowane przez nas wyroby były jeszcze lepsze – dodaje.

+2

18 KOMENTARZE

  • Do Anonim: co zrobiłeś/łaś przez te 45 lat żeby podnieść swoje kwalifikacje i aplikować na lepiej płatne stanowisko. Okazji nie brakuje nawet dzisiaj. Najlepiej nic nie robić i jojczyć „bo mie sie N A L E Ż Y”. Załóż swoją firmę i ogłoś że będziesz płacić za wysługę a nie umiejętności. Powodzenia.

   +3
 1. Średnie zarobki u niemca-2500 euro (11500 zł), w Polsce -2500 zł(545 euro). Cena 100 litrów benzyny u niemca -160 euro, u nas 126 euro.. Ktoś tu się cwanił ze najtańsze paliwo w Polsce…

  +5
  • Fakt, cena paliwa ciągle w górę… A za nim wszystko inne… Nawet biedronka podrożyła wszystko na półkach… Nowy Lepszy Ład

   +6
  • Nie przekrecaj mowimy o paliwie i sam podajesz ze za 100 litrow w Niemczech zaplacisz 160 euro a w Polsce 126 euro tak wiec w Niemczech litra kosztuje 1,6 euro a w Polsce 1,26 euro a zarobki to inna bajka

   +2
  • Napisz ile na koniec miesiąca zostaje Niemcowi w kieszeni. Założę się że jedno wielkie zero.
   Masz pojęcie ile zabierają Niemcom podatki? Nawet za to że jesteś katoligiem dowalają ci podatek. A ile sam podatek katastralny u Niemca wynosi? W Polsce na szczęscie go nie ma. Jeszcze…
   Ile płaci Szwab na ubezpieczenia, ile za mieszkanie jeśli nie ma domu i nie płaci katastralnego?
   Wiesz ile kosztuje posiłek w knajpie, ile piwo, ile usługi za cokolwiek?
   Podawanie jedynie zarobków świadczy wyłącznie o twojej ignorancji.

   Ale prawdą jest że połowa ceny paliwa to Akcyza, VATy, sraty, jakby samego VATu było im za mało. I prawdą jest że skoro jest tak super to dlaczego rząd podwyższa co roku, ustawą, VAT z 22% do 23%. I prawdą jest że skoro jest tak super to dlaczego rząd nie obniży tego horendalnie wysokiego VATu?
   Jak łatwo jest rozdawać nie swoje pieniądze a potem szukać jak je innym zabrać. Jak ja nienawidzę socjalizmu… Ale to już inna bajka.

   0
  • Maniek, pińćset euro… Bez plusa… Tyle średnio niemiec zostawia na koniec miesiąca, przy 2500 euro miesięcznie do ręki.

   +1

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here