Czwarta runda LOTTO Ekstraligi Badmintona w Poznaniu

4
W dniach 22 – 23.02.2020 r. rozegrana została czwarta runda LOTTO Ekstraligi Badmintona w sezonie 2019/2020.
Najlepsze polskie zespoły badmintonowe zmierzyły się ze sobą w tej rundzie w czterech miejscach w Polsce: Poznaniu, Warszawie, Białymstoku i Łodzi.
Młodej drużynie badmintonistów Stali Nowa Dęba przyszło zmierzyć się na wyjeździe w Poznaniu z kolejnymi bardzo silnym zespołami: SKB Litpol – Malow Suwałki (wielokrotny drużynowy mistrz Polski, aktualny wicemistrz Polski), CT Arena HAWEL Academy Poznań i UKS Plesbad Pszczyna.
Stalowcy stanęli przed kolejnym niezwykle trudnym wyzwaniem, ponieważ każdy z tych przeciwników był wzmocniony najlepszymi polskimi i europejskimi badmintonistami, a szczególnie drużyny z Suwałk i Poznania naszpikowane gwiazdami polskiego i europejskiego badmintona, wielokrotnymi medalistami krajowych i europejskich czempionatów, którzy zademonstrowali badminton na najwyższym europejskim poziomie.
Mimo bardzo ambitnej postawy młody zespół Stali poniósł niestety kolejne   porażki, ale w wielu pojedynkach postawił swoim rywalom duży opór, a najlepszymi pojedynkami w wykonaniu młodych badmintonistów Stali były mecze singlowe, deblowe i mixtowe.
Najlepszymi graczami w szeregach stalowców byli tym razem: Monika Kania, Aleksandra Ptak, Rafał Lejko i Kamil Zawada.
Już pierwsza runda LOTTO Ekstraligi Badmintona pokazała, że prym w rozgrywkach będą wiodły drużyny z dużymi budżetami, które to budżety umożliwiły tym klubom dokonać spektakularnych wzmocnień. I tak też było w czwartej rundzie. Niestety badmintoniści Stali Nowa Dęba są w tym przypadku daleko z tyłu i mogą tylko pomarzyć o takich wzmocnieniach.
Na dodatek w kolejnych już meczach wystąpili mocno osłabieni brakiem trójki podstawowych zawodników: Mateusza Czachora (praca zawodowa), Beaty Mycek i Marioli Jurusik (nauka).
Na pocieszenie pozostaje fakt, że ta młoda drużyna z każdym następnym pojedynkiem nabiera pewności siebie, a woli walki i olbrzymiej ambicji może im pozazdrościć niejeden bardziej utytułowany team LOTTO Ekstraligi.
Jeżeli ten skład zostanie utrzymany na przyszły sezon, będzie to bardzo mocna drużyna, z którą będą musiały się liczyć pozostałe zespoły.
Rywalizacja na badmintonowych kortach w Poznaniu dostarczyła kibicom niesamowitych emocji, a poszczególne mecze pełne były dramaturgii i niebywałych, zmiennych akcji, a wiele z nich kończyło się po trzysetowych, zaciętych pojedynkach przy stanie 15:14, czyli różnicą zaledwie jednej lotki.
Szczególnie mecz z zespołem z Pszczyny, pełen dramaturgii i horroru mógł zakończyć się odwrotnym wynikiem na korzyść Stali. W decydujących momentach zabrakło jednak stalowcom przysłowiowego łutu szczęścia i zimnej krwi w decydujących momentach w końcówkach setów.
Wyniki poszczególnych meczów badmintonistów Stali Nowa Dęba w Nowej Dębie.
MKS Stal Nowa Dęba  –  SKB Litpol – Malow Suwałki  0:7
Kamil Zawada – Mateusz Świerczyński  0:2  (11:15;7:15)
Rafał Lejko – Michał Łogosz  0:2  (7:15;9:15)
Klaudia Bukowińska – Mariia Ultina   0:2  (6:15;2:15)
Monika Kania – Ulyana Volskaya  0:2  (5:15;3:15)
Patryk Kopeć / Tymoteusz Malik – Przemysław Szydłowski / Michał Łogosz  0:2  (2:15;1115)
Klaudia Bukowińska / Aleksandra Ptak – Karolina Szubert / Ulyana Volskaya 0:2  (6:15;4:15)
Tymoteusz Malik/ / Aleksandra Ptak – Przemysław Szydłowski / Kamila Augustyn  0:2  (14:15;11:15)
MKS Stal Nowa Dęba – CT Arena HAWEL Academy Poznań  0:7
 
Kamil Zawada – Rafał Hawel  0:2  (4:15;3:15)
Rafał Lejko – Maciej Kowalik  0:2  (10:15;2:15)
Aleksandra Ptak – Maryna Ilynskaya  0:2  (9:15;4:15)
Monika Kania -Tereza Kobylakova  0:2  (7:15;4:15)
Patryk Kopeć / Tymoteusz Malik – Rafał Hawel / Adrian Jaśkowiak  0:2  (6:15;7:15)
Klaudia Bukowińska / Monika Kania – Rużana Cybulka / Maryna Ilynskaya  0:2  (4:15;8:15)
Tymoteusz Malik/ / Aleksandra Ptak – Maciej Kowalik / Tereza Kobylakova  1:2  (15:11;12:15;10:15)
MKS Stal Nowa Dęba – UKS Plesbad Pszczyna  3:4
 
Patryk Kopeć – Tomasz Matoga  0:2  (8:15;7:15)
Tymoteusz Malik – Jan Lewandowski  1:2  (15:14;12:15;12:15)
Aleksandra Ptak – Dagmara Pękala  2:1  (15:12;10:15;15:10)
Monika Kania – Kornelia Marczak  2:0  (15:11;15:14)
Rafał Lejko / Kamil Zawada – Alan Ostrowski / Tomasz Tomża  2:0  (15:8;15:10)
Klaudia Bukowińska / Monika Kania – Julia Pławecka / Daria Zimnol  0:2  (8:15;9:15)
Tymoteusz Malik/ / Aleksandra Ptak – Tomasz Tomża / Kornelia Marczak  0:2  (14:15;14:15) – mecz horror
Młoda drużyna Stali Nowa Dęba na badmintonowych kortach w Poznaniu wystąpiła w następującym składzie: Klaudia Bukowińska, Monika Kania, Aleksandra Ptak,Tymoteusz Malik, Rafał Lejko, Kamil Zawada i Patryk Kopeć.

Następna, ostatnia  V runda LOTTO Ekstraligi Badmintona zostanie rozegrana w dniach 07 – 08.03.2020 r., a gospodarzami poszczególnych meczów będą:  Przemyśl, Białystok, Suwałki i Poznań.

Zespół Stali Nowa Dęba w dniach 07 – 08.02.2020 r. w Białymstoku (sobota i niedziela) zmierzy się kolejno z drużynami: OSSM – SMS Białystok, UKS Unia Bieruń i KS Chojnik Jelenia Góra.

Na zdjęciach badmintoniści Stali Nowa Dęba na badmintonowych kortach podczas IV rundy LOTTO Ekstraligi Badmintona w Poznaniu.

0

4 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here