Echo Dnia: Samorządowy Ośrodek Kultury wydał grę planszową

27


Znajomością zabytków, historii, lokalnej kultury, a nawet liczbą basenów muszą wykazać się ci, którzy sięgną po grę planszową, którą opracował i wydał Samorządowy Ośrodek Kultury w Nowej Dębie. Do rąk mieszańców trafi 500 egzemplarzy gry pod nazwą „Pionkiem po gminie”.

pionkiempogminiee

Po grę mogą już sięgnąć dzieci powyżej szóstego roku życia. Jednak z pytaniami śmiało powinna zmierzyć się młodzież i dorośli mieszkańcy gminy Nowa Dęba i okolicznych miejscowości. – Gra przedstawia całą mapę naszej gminy, aczkolwiek zaczynamy ją w Baranowie Sandomierskim – tłumaczy Krystian Rzemień, dyrektor Samorządowego Ośrodka Kultury w Nowej Dębie. – Została wydana za unijne pieniądze za pośrednictwem Lasowiackiej Grupy Działania, stąd pojawiają się pytania dotyczące Baranowa, Bojanowa i Nowej Dęby.

Po dwóch pytaniach dotyczących Baranowa, gracze zmagają się 28 pytaniami sprawdzającymi wiedzę o Nowej Dębie. Wachlarz pytań jest bardzo szeroki Od kultury, po rozmieszczenie miejskich instytucji, znaczące wydarzenia historyczne, czy nawet znajomości lokalnych firm. Przy odrobinie nieszczęścia można trafić do Aresztu Śledczego w Chmielowie. Kiedy graczom szczęście dopisze, mogą wejść na specjalną trasę nowodębskiego poligonu. Po drodze zwiedzą kilka zabytków i obejrzą ciekawe miejsca przyrodnicze.

Więcej na stronie Echa Dnia

27 KOMENTARZE

  • Myślę że kieruje się podobnymi zasadami jak w życiu zawodowym, a więc szczerość i uczciwość są u niego na pierwszym miejscu. Prawda?

 1. Podoba mi się kampania wyborcza Wiesława Ordona. Podoba mi się że robi ją z naszych pieniędzy poprzez organizację festynów i pikników na których wręcza gry planszowe wydane za pieniądze podatników. W tamtym roku i dwa lata wcześniej nie było takich pikników. Dobrze, że są teraz w okresie przed wyborczym. Dobrze, że burmistrz „lansuje się” przed wyborami za pieniądze podatników. Za mało zarabia żeby robić to ze swoich prywatnych. Właściwy człowiek na właściwym miejscu. Ma moje pełne poparcie.

  • Jerzy Sudoł – zawód starosta – zamiast gier planszowych wszędzie pojawia się z piłkami. 3 piłki, duży worek na nie i już w echu dnia ma piękne zdjęcie :)

  • Czego można się spodziewać po nauczycielach, którym nawet w szkole pracować się nie chciało. Za ciężka przecież to robota dla takich orłów.

  • Bo jeszcze do niego nie dotarło że w listopadowych wyborach Ordon przerżnie z kretesem z radnym Markiem Ostapko, a wówczas dla takich postaci jak Żołądź i Rzemień nie będzie miejsca.

  • Ma jeszcze Ordon poparcie nieświadomych ludzi ale mija, raczej szanse bedą wyrównane. Tyle ze straż miejskĄ tylko Ostapko zlikwiduje a to może ludzi przekonać.

 2. W NAJBLIŻSZYCH WYBORACH MAMY OKAZJĘ OPOWIEDZIEĆ SIĘ ZA STRAŻĄ MIEJSKĄ (głosując na Ordona) ALBO PRZECIWKO STRAŻY MIEJSKIEJ (głosując na Ostapkę). JUŻ 16 LISTOPADA CZEKAJĄ NAS WYBORY, CZYLI REFERENDUM ZA STRAŻĄ MIEJSKĄ LUB PRZECIWKO!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here