Orszak Trzech Króli – pierwszy raz na ulicach Nowej Dęby

30

Orszak wyruszy 6 stycznia 2015 r. o godz. 13.30 spod kościoła Matki Bożej Królowej Polski, gdzie przy schodach zostaną rozegrane pierwsze sceny związane z dworem Cezara Augusta. Następnie Orszak przejdzie ulicami miasta, do kolejnych scen, które rozegrają się m.in. na terenie Szpitala Powiatowego – by również pacjenci mogli częściowo wziąć udział w tym widowisku – a także w parku miejskim i pod Domem Kultury. Tam, na tarasie nastąpi zakończenie imprezy połączone ze wspólnym kolędowaniem i poczęstunkiem uczestników.

– Wszyscy uczestnicy orszaku, są jednocześnie aktorami, gdyż każdy ma do odegrania swoją rolę. Prócz tych uczestników, którzy w ramach scen wcielą się w Świętą Rodzinę, trzech mędrców, żołnierzy, będą nie mniej ważni aktorzy i dorośli i młodzież oraz dzieci: dworzanie każdego z „króli” a więc rycerze i dworki, pastuszkowie, aniołki a nawet diabły – tłumaczy Krystian Rzemień, organizator Orszaku Trzech Króli w Nowej Dębie, dyrektor Samorządowego Ośrodka Kultury. W pierwszą organizację Orszaku włącza się wiele grup i instytucji, bez których współpracy ta inicjatywa – zainspirowana już na początki roku przez ks. Mieczysława Wolanina – nie miałaby sensu, bo chodzi przecież o to, by zaangażować dzieci, młodzież ale również ich rodziców.

Ideą Orszaku jest przedstawienie jasełek w sposób artystyczny, by do udział w nich czuli się zaproszenie nie tylko chrześcijanie ale i osoby o innych przekonaniach. Organizatorzy chcą przyciągnąć jak najwięcej rodzin, by te wspólnie świętowały ten radosny czas jakim jest okres Bożego Narodzenia. W ramach atrakcji dla dzieci są przewidziane stacje ze zwierzakami ze stajenki, koniki oraz wielobarwne stroje. Na te ostatnie materiał został już zakupiony i rozdysponowany w szkołach i przedszkolach, gdzie rodzice i uczniowie przygotują piękne tuniki i pelerynki. Uczestnicy otrzymają również korony królewskie, w których będą paradować oraz chorągiewki orszakowe, w kolorach symbolizujących trzy kontynenty, z których wg. tradycji pochodzili mędrcy: Europę, Afrykę i Azję. Na zakończenie Orszaku przewidziane jest również rozstrzygnięcie Powiatowego Konkursu Plastycznego Szopki Bożonarodzeniowej i wręczenie nagród.

Zapraszamy na to niecodzienne widowisko każdego, kto tylko ma ochotę przyjść i choćby zobaczyć co będzie się działo. Orszak rusza już 6 stycznia 2015 r. o godz. 13:30 spod kościoła Matki Bożej Królowej Polski w Nowej Dębie.

SOK

30 KOMENTARZE

 1. „Zapraszamy na to niecodzienne widowisko „???
  Bajki dobre dla niegrzecznych dzieci.Na takie coś sa pieniadze a gdzie indziej MIEMA?

 2. Nie podoba mi się, niech się nie pchają z tymi religijnymi klimatami do szkół! Robią wodę z mózgu od kołyski:/ Ludzie obudźcie się!!!!!

 3. Znowu katotaliban sie panoszy a kosciol z czarnymi darmozjadami na czele zamiast pomoc ludziom starszym,schorowanym I samotnym w posprzataniu czy zrobieniu zakupow urzadza pokaz bajeczek religijnych I robi ludziom wode z mozgu a wladze niby swieckie liza buty hierarchom obcego panstwa watykanskiego.

 4. No to w końcu jak to jest, jestem zaproszony/a czy mam się czuć zaproszony/a ?
  Jest to kolosalna różnica w istocie i sensie przesłania.

  Jeżeli to drugie, to przepraszam bardzo, ale nie skorzystam.

 5. Wszyscy tracicie wiarę, ale jak trwoga to do Boga. Bóg jest miłosierny, ale ludzie robią sobie z tego kpinę i się Go nie boją. Opaczność Boska nie zna granic, wystarczy popatrzeć ile młodych ludzi przyszło po sylwestrze do kościoła? Prawie nikt, ale Bóg znajdzie i na nich sposób !!!! Wtedy wszyscy Ci grzesznicy będą udawać niewiniątka!!!!!

 6. I powinien nimi wszystkimi wstrząsnąć, bo już dłużej tak być nie może!!!!!! Polacy zapatrzeni są w zachód, a tam nie szanuje się Boga!!! Powinien przyjść taki kataklizm, żeby wszystkich tych niedowiarków w pień wytępić !!!

  • Oto odezwal sie prawy katolik.Kazik,Jozek i reszta ……. skad w Was tyle nienawisci szanowni chrzescijanie.Kochaj blizniego swego az ostatnia koszula spadnie z niego.A jak spadnie z niego bierz sie za drugiego.Tworzenie czegos na sile ,robienie politycznej kariery pod plaszczykiem wiary chrzescijanskiej prowadzi do nikad.Na wiele rzeczy nie ma pieniedzy,nie ma na chleb lecz na igrzyska kasa sie znajduje.Budowanie tylko pod ten orszak specjalnej sceny na terenie szpitala czemu sluzyc mialo?Polepszeniu zdrowia pacjentow?

  • Owinien przyjsc kataklizm ?,informuje ze juz 11 Stycznia przyjdzie po kase WIELKI ZEBRAK RZECZPOSPOLITEJ POLSKIEJ,Babcie na chlep nie maja jak pisze szary czlowiek ale ochoczo mu ostatni grosz dadza i komu to potrzebne szary czlowieku

 7. Miało służyć pokazaniu plebsowi, kto tu rządzi i z kim należy trzymać sztamę.Wystarczy tylko pobieżnie przeanalizować niektóre kariery w Nowej Dębie i okolicach.
  A tak na marginesie wszystkie komentarze są namierzane.

 8. Dobrze Witek napisał. ten Szary człowiek to pewnie jakiś STARY PIERDZIOCH, któremu już życie zbrzydło. Pisze tylko o władzy. No przecież szary człowieku w piekle na ciebie czekają ty zawistny człowieku.

 9. Dajcie spokój wieśniaki z tym przegadywaniem. A temu Szaremu Staremu Człowiekowi już nic nie pomoże. To jest Stary Sknerus, który tylko siedzi i pierdzi w stołek, że mu się już wszystko w głowie poprzewracało. Do narzekania to jest pierwszy Stary Łysy Pierdzioch!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here