W podkarpackich szkołach odbyła się akcja edukacyjna przeciwko uzależnieniu od hazardu

0

W piętnastu szkołach na Podkarpaciu odbyły się już spotkania z uczniami w ramach programu przeciwdziałania uzależnieniu od hazardu. Rozmowy prowadzone były z uczniami klas 7 i 8, ponieważ to oni są najbardziej narażeni na uzależnienie od hazardu. Na spotkaniach obecni byli również ich rodzice, którzy również potrzebują takich informacji.

Wydarzenie to miało na celu zapobieganie uzależnieniu od hazardu, które wiąże się z problemami finansowymi i izolacją od społeczeństwa. W tym celu specjaliści KAS opowiedzieli o zagrożeniach związanych z klubami gier stacjonarnych i kasynami internetowymi.

Eksperci szczegółowo opowiedzieli o wszystkich zagrożeniach, na jakie narażeni są miłośnicy hazardu, zwłaszcza ci, którzy grają na nielegalnych stronach. Taka praca profilaktyczna jest szczególnie aktualna dzisiaj, kiedy automaty do gier i gry stołowe w Internecie są dostępne dla każdego.

Wielu młodych ludzi traktuje tę grę zbyt poważnie. Po przeczytaniu artykułów o kasynach internetowych z możliwością wypłaty wygranych, naiwnie wierzą, że zarobią własne kieszonkowe. W rezultacie młodzi gracze tracą wszystko, co mają i popadają w długi.

Wielu licealistów i studentów daje się zwabić darmowymi okazjami w kasynie: bonusami bez depozytu i darmowymi żetonami. Jednak po zagraniu bez wpłaty własnych pieniędzy, to nie wystarcza i nastolatkowie zaczynają szukać pieniędzy na dalszą grę.

Danuta Penishek-Superson z KAS mówi, że potrzeba takich spotkań istniała od dawna, a gdy tylko pedagodzy w szkołach wyrazili chęć spotkania, spotkania odbyły się natychmiast.

Do udziału w projekcie zgłosiło się ponad 100 szkół, a specjaliści KAS odwiedzą każdą z nich, by edukować uczniów o negatywnych skutkach hazardu. Patronat nad akcją objął Minister Edukacji i Nauki RP.