SOK zakupił nowe nagłośnienie dzięki dotacji Ministra Kultury

20

Dzięki dofinansowaniu ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych, Samorządowy Ośrodek Kultury w Nowej Dębie zakończył realizację projektu „Zakup asortymentu muzycznego na potrzeby prowadzenia edukacjiartystycznej i występów grup działających w SOK”. Zadanie było kolejnym etapem rozwoju SOK sukcesywnie prowadzonego przez dyrektora Krystiana Rzemienia i miało na celu m.in. optymalizację oraz podniesienie jakości działalności statutowej,ulepszenie standardu prowadzenia zajęć edukacji kulturalnejoraz jakość występów scenicznych (koncerty, spektakle teatralne i sceniczne, również plenery). Dzięki realizacji projektu poprawi się też jakość występów scenicznych i ich odbioru w budynkach Samorządowego Ośrodka Kultury w Nowej Dębie oraz we wszystkich Filiach SOK: w Chmielowie, Cyganach, Rozalinie i Tarnowskiej Woli.

W ramach projektu zakupiono mobilny komplet nagłośnieniowy, w skład którego wchodzi zestaw 12 kolumn głośnikowych, w tym: szerokopasmowe, niskotonowe, uniwersalne konferencyjno-odsłuchowe) a także statywy kolumnowe,100 m okablowania i komplet pokrowców ochronnych na wszystkie głośniki.Zakup tego zestawu nagłośnieniowego pozwoli naszym artystom amatorom, jak również profesjonalistom, którzy u nas występują na uzyskanie jeszcze czystszego i niezakłócanego przekazu artystycznego dla widzów i słuchaczy wielu organizowanych przez nas wydarzeń. Obecnie posiadany zestaw służył w SOK kilkanaście lat i ostatnio często trzeba było go naprawiać natomiast najnowszy zakup, to wg. naszego realizatora dźwięku inwestycja, która nie będzie wymagać kolejnych nakładów finansowych przez kolejne 15-20 lat.Korzystając z okazji chcę podziękować Posłom na Sejm RP: Zbigniewowi Chmielowcowi i Rafałowi Weberowi, za wspieranie powodzenia tego projektu. – komentuje dyrektor SOK Krystian Rzemień, który przygotował dofinansowany wniosek.

Na realizację zadania SOK pozyskał 50 tys. zł z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, co stanowi niemal 70 proc. kosztów. Pozostałą kwotę 22 tys. zł na wkład własny zabezpieczył z wypracowanych środków Samorządowy Ośrodek Kultury. Dzięki realizacji projektu udało się poprawić jakość edukacji artystycznej, występów scenicznych oraz ich odbioru przez widzów i słuchaczy. Sprzęt wykorzystywano już podczas prób do wakacyjnego spotkania mieszkańców Nowej Dęby z Prezydentem RP oraz wakacyjnych wydarzeń i niektórych koncertów w trakcie Festiwalu „Margaritae Baroci”. Niestety trwająca epidemia pokrzyżowała plany organizacji zaplanowanych wydarzeń, w tym kilku promujących realizację projektu, jednak mamy nadzieję, że jak najszybciej, gdy tylko prawo na to zezwoli będzie można prezentować publiczności walory nowego nagłośnienia.

Źródło: SOK

20 KOMENTARZE

 1. Spokojnie, policzmy. Ze zdjęcia wynika, że mamy zestaw Electro-Voice`a ETX (brzmieniowo dobry wybór). Można na linkach poniżej sprawdzić zdjęcia z tyłu, że to jest właśnie to:

  4x EV ETX-35P | 4 x 6400 = 25600 zł
  https://www.thomann.de/pl/ev_etx_35p.htm

  4x EV ETX-10P | 4 x 4500 = 18000 zł
  https://www.thomann.de/pl/ev_etx_10p.htm

  4x EV ETX-15SP albo 4x EV ETX-18SP (bardziej mi wygląda na 18-tkę) |
  4 x 4800 = 19200
  albo
  4 x 6500 = 26000 zł
  https://www.thomann.de/pl/ev_etx_15sp.htm
  https://www.thomann.de/pl/ev_etx_18sp.htm

  4x statywy lekki pod kolumnę – max. 250 zł za sztukę

  —————————
  Za całość na pewno jest rabat.
  Wychodzi, przy założeniu, że suby to 18-tki, równe 70 000 zł BRUTTO po dzisiejszym kursie euro/dolar/złoty (Thomann może mieć droższe ceny niż polski dystrybutor Electro-Voice, ale pokazuje na bieżąco zmianę ceny wynikającą z zmiany kursów walut). Nie wiem jak wygląda sprawa z podatkiem VAT w samorządowych ośrodkach kultury.

  Dla mnie jeżeli gdzieś mógłby być wał, to tylko w taki sposób, że załatwili taniej u dystrybutora i wzięli różnicę wobec cen sklepowych i to się na moje oko da zrobić w granicach max. 20% przy dobrych znajomościach, bo gościom może w pandemii stać towar i chcą go upłynnić. Ale również może być tak, że zapłacono należące się 70 tyś. i wzięto w sklepie prosto z półki bez kombinacji, bo to jest po prostu zwykła cena sklepowa.

  • Nie odnoszę się do tej sytuacji ale tak całkiem hipotetycznie doniosę się do tego jak można robić wałki. 20% z 70 tys to 14 tysięcy z jednego zakupu. Ile zakupów w ciągu roku można takich zrobić?
   Nie wziąłes pod uwagę że sprzęt może byc nowy na fakturze a w rzeczywistości odkupiony od jakieś bankrutującej firmy eventowej.

  • Wszystko może być. Tylko, że to trzeba wykazać. Faktura jest dostępna samorządowcom. Nie sądzę, żeby z dofinansowania wzięli używkę – kwestia gwarancji itd.

  • Yolo jaka faktura skoro Rzemień odmawia radnym pokazania faktur a Ordon to przyklepuje? CBA powinno sprawdzić to co przez lata działo się w SOK.

  • Co to znaczy, że zabrania. Komisja rewizyjna rady uchwala plan działania na konkretny rok, w nim datę kontroli. Wchodzi do budynku w godzinach pracy, wchodzi do księgowej i wyciąga fakturę z jej segregatora. Chyba, że Dyrektor uchwyci segregator i będzie uciekał przed radnymi po budynku. No to wtedy nakręcić i na youtube, żeby było co z kraju oglądać w lockdownie

  • Taaa, żeby ten Pan Kamil umiał coś z tego wycisnąć bo aż uszy bola taki technik nagłośnienia

 2. Może dzięki temu nowemu sprzętowi zacny dyrektor SOK będzie mógł jeszcze donośniej besztać swoich pracowników?
  A może sprzęt jest na tyle mocny, że będzie to słychać w Urzędzie?

 3. Mister kultury przeczytał wpisy na info i w tym chamstwie i podłości naczelnego towrisza nie znalazł promila kultury i postanowił rzucić parę złotych myśląc że to coś zmieni. Ale nie czarujmy się, kultury ani wykształcenia nie kupimy za pieniądze.

 4. Ja protestuje, to jest barbarzynsto aby w Poniedzialek w Szpitalu zaatakowac wirusa ktory codziennie przysparza kase ZUSOWI oraz Proboszczowi, nalezy w trybie natychmiastowym wstrzymac szczepienia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here