Zapraszamy na 11. edycję Militariady

25

W trzeci weekend czerwca północne Podkarpacie już jedenasty raz zamieni się w poligon muzyczno-militarny. Militariada funkcjonuje już 11 lat i jest ważnym wydarzeniem kulturalnym na mapie Podkarpacia, dlatego Województwo Podkarpackie ponownie jest partnerem imprezy! Jak co roku stanowić będzie swoisty miks, najróżniejszych wydarzeń, dla których wspólnym mianownikiem jest Nowa Dęba, miasto związane z poligonem i z zakładami zbrojeniowymi. 15 i 16 czerwca muzycznymi gwiazdami Nowej Dęby będą: KOMBI oraz VELVET, a przed nimi na scenie pojawią się: Fast Fingers, ODS, Sviatyj, The Louders. W niedzielę organizatorzy zapraszają na odlotowo-wybuchową rekonstrukcję „Bijcie na mnie. Naszych już tu nie ma! Głusiec 1944” z udziałem samolotu i efektów pirotechnicznych. Nowością na Militariadzie będzie sobotnia dyskoteka pod gwiazdami – zagra DJ LUKASH.

W trakcie Militariady ponadto dostępne będą tematyczne: dioramy, pokazy, stoiska, sklepiki. Każdy będzie mógł zabawić się w wesołym miasteczku i dobrze zjeść w strefie gastronomicznej. Na imprezie zapraszamy do korzystania z takich atrakcji jak: zabawy i konkursy dla małych i dużych, dynamiczne pokazy militarne, przejażdżki pojazdami wojskowymi oraz wiele innych atrakcji.

Nowa Dęba jest miastem wojska i militariów. Położony jest tu jeden z największych w Polsce poligonów wojskowych i działa Jednostka Wojskowa 2090. 81 lat temu, w 1937 r. w ramach Centralnego Okręgu Przemysłowego powstała tutaj Wytwórnia Amunicji nr 3, dając początek dzisiejszemu miastu. Organizując Militariadę chcemy podkreślać militarny charakter Nowej Dęby. Także w tym roku część naszego miasta, jak w latach ubiegłych, zamieni się w pole bitwy, z wykorzystaniem czołgów, grup rekonstrukcyjnych i innego sprzętu ciężkiego. – mówi burmistrz Nowej Dęby Wiesław Ordon.

Zapraszamy widzów do obejrzenia całego programu artystycznego, w którym zaprezentują się nasze lokalne grupy artystyczne oraz znakomite zespoły muzyczne. Ciekawą atrakcją będzie możliwość zwiedzania sprzętu bojowego z Huty Stalowa Wola, która zaprezentuje platformę minowania narzutowego „Baobab” oraz swój najnowszy produkt – artyleryjską haubicę samobieżną „Kryl”– informuje Krystian Rzemień, dyrektor SOK.

Wyjątkowe stoiska zbrojeniowe prezentować będą Zakłady Metalowe DEZAMET oraz Huta Stalowa Wola. To firmy skupione w Polskiej Grupie Zbrojeniowej, które swoją działalność zapoczątkowały przed II wojną światową w ramach planu COP. Dzisiejszy DEZAMET, świętujący swoje 80-lecie, jako Wytwórnia Amunicji Nr 3 w Dębie dał podwaliny dzisiejszej Nowej Dębie powołując do życia wiele instytucji miejskich. Obecnie swoją flagową działalność skupia na produkcji militarnej, m.in. dla Polskich Sił Zbrojnych. Ważnym partnerem Militariady są Zakłady Chemiczne Siarkopol, które aktywnie wspierają jej organizację a także Wojsko Polskie, które co roku wystawia pojazdy bojowe, lekkie i ciężkie oraz prezentuje najróżniejszy asortyment wojskowy, z pokazami dynamicznymi włącznie. Goście odwiedzający Militariadę będą mogli w niedzielę skorzystać z bezpłatnych badań i konsultacji w ramach akcji Strefa na Zdrowie Polpharmy. Akcja rozpocznie się o godz. 10.00 i potrwa do 18:00.  W tym czasie w specjalnie zaprojektowanym namiocie odbywać się będą badania kardiologiczne, endokrynologiczne, pulmonologiczne i okulistyczne. To jak do tej pory najszersza oferta bezpłatnych badań dla polskich pacjentów. Aby skorzystać z badań i porady specjalisty nie jest wymagane skierowanie. Dodatkową atrakcją będą prowadzone przez lekarzy pogadanki i możliwość zdobycia praktycznej wiedzy na temat zawału serca, cukrzycy i stanu przedcukrzycowego, POCHP oraz jaskry.

Na koniec warto dodać, że Nowa Dęba zaprasza jak zawsze swoich Mieszkańców oraz wszystkich, którzy chcą przyjechać i poznać unikalny charakter miasta podczas największej imprezy militarnej w regionie.

Źródło: SOK

25 KOMENTARZE

 1. kiełbaski za 15 zł? nie dziękuję :) Mam nadzieje ze koła gospodyń wiejskich wystawią swoje stoisko gastronomiczne i będzie taniej niż w poprzednich latach.

 2. Organizatorzy Militariady ;
  jako mieszkańcowi miasta nie podoba mi się :
  – hałas i krzyki (muzyka z wielkich głośników organizatorów oraz wesołego miasteczka) po godz. 22 00 w piątkowy wieczór, sobotni i niedzielny (wszelkie tego typu naruszenia ciszy nocnej będę zgłaszał na policję),
  – bałagan, śmietnik który pozostawiają mieszkańcy, wystawcy czy organizatorzy ( nie dotyczy placu Ośrodka rekreacyjnego nad zalewem bo ten plac – tylko plac jest sprzątany! A ściślej las przyległy do placu na którym odbywa się militariada należy do Gminy administrowany jest przez SOSiR proszę wejść teraz do tego lasu i po militariadzie , zobaczycie Państwo wizytówkę MILITARIADY.
  – sprzedaż alkoholu bez ograniczeń, dotyczy to wieku i stanu osób którym ten trunek jest sprzedawany, na miejscu imprezy i poza nim, HIPOKRYZJA – WŁADZY – stosujemy zakazy i nakazy a tego dnia czy okresu wolna amerykanka, hulaj duszo – piekła nie ma ! CZYSTA 100% HIPOKRYZJA władz miasta !!!
  – bałagan na osiedlu Północ, w klatkach schodowych szalet miejsko-wiejski , załatwianie potrzeb fizjologicznych , fekalia, smród i brud itp.
  – utrudnienia w ruchu drogowym,, i brak możliwości parkowania pojazdów na terenie miasta w tym czasie,
  – koszty tej imprezy wynoszą około 200 tyś zł, (sponsoring to 1/4 tej kwoty) średnio 100-150 tyś zł to koszt tej imprezy, gdzie braki finansowe budżetu miasta i gminy widać na każdym kroku…
  Pytanie do Radnych i Mieszkańców – Czy stać nas na tą HIPOKRYZJĘ !!!

 3. to prawda schodzi ta impreza na psy drożyzna bez wyboru w jedzeniu wystawiają się firmy gastronomiczne spoza naszego terenu muzyka to kiepska raczej jakiś rok by się przydał żeby przyciągnąc rodziców pociech którzy mają i moga wydać na atrakcje a nie nastolatki i emerytów. Brak organizacji przy toi toiach ale jak ktoś zamawia 5 i starcza a na klatkach szalet to nic dziwnego. Dyrektor SOKU nie radzi sobie raczej z większymi wyzwaniami

 4. Właśnie słyszę te wypociny przez okno. Pan sołtys za wyjątkiem odbioru przelewu na swoje konto i podniesieniem ceny wody i ścieków, nie jest w stanie zrobić nic dla tej gminy. Jakim trzeba być pozbawionym honoru, ambicji i wszelkich zasad aby trwać na stołku i brać kasę (żadna ambitna osoba by tej kasy nie wzięła). Mam nadzieję że nie agresję a refleksję wzbudziłem u pana sołtysa. Chłopie kończ waść wstydu oszczędź.

 5. Organizatorzy Militariady do Gorzyc jechać! Może się czegoś nauczycie.
  Dyrektor Sok nie wstydzi się Pan?.
  I na Chmielowskie mażoretki było miejsce. I na zespół, który przyciągnął tłumy.
  Dyrektor Gok był cały czas obecny.
  Szkoda naszego miasta. Oj szkoda.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here