Udanie zakończyć rundę jesienną – zadanie dla Stali Mielec!

0

Stal Mielec obok Radomiaka Radom jest jednym z najbardziej pozytywnych zaskoczeń rundy jesiennej Ekstraklasy. Zeszłoroczny beniaminek w poprzednim sezonie do samego końca musiał walczyć o przetrwanie, a obecnie plasuje się w środku ligowej tabeli. Czy piłkarzom z Podkarpacia uda się korzystnie zakończyć rundę jesienną rywalizacji z Piastem Gliwice?

Piast Gliwice

Podopieczni Waldemara Fornalika przystąpią do tej rywalizacji w roli faworyta dla zakładów bukmacherskich. Sytuacja tego zespołu w ligowej tabeli jest jednak sporym rozczarowaniem zarówno dla kibiców, jak również samych piłkarzy. Gliwiczanie aktualnie plasują się dopiero na 12. Pozycji i mają w dorobku 22 punkty. Na ten moment tej drużynie jest bliżej do walki o utrzymanie, a nie jeżeli o europejskie puchary. Przypomnijmy, że mowa o drużynie, która jako ostatnia przełamała dominację Legii na krajowym podwórku.

W środku tygodnia piłkarze Piasta Gliwice zremisowali spotkanie z Radomiakiem Radom. Trzeba podkreślić, że przebieg tej rywalizacji był wyrównany z minimalną przewagą gospodarzy. Ostatecznie jednak podział punktów przy rezultacie 2:2 należy ocenić jako sprawiedliwy.

Statystyki z ostatnich tygodni nie są korzystne dla piłkarzy Piasta Gliwice. Podopieczni Waldemara Fornalika wygrali tylko jeden z poprzednich 6 meczów. W dodatku mowa tutaj o wygranej rywalizacji na swoim boisku z Termaliką, która w ostatnim czasie przegrywa mecz za meczem.

Piast Gliwice ma jednak korzystne wspomnienia z ostatnich rywalizacji ze Stalą Mielec. Gliwiczanie pokonali tego przeciwnika w dwóch poprzednich starciach i w obu przypadkach zaliczyli dokładnie dwa trafienia.

Pozytywną wiadomością dla fanów tego zespołu jest statystyka meczów domowych. Piast Gliwice w ostatnich tygodniach mocno rozczarowuje jednak akurat przed własną publicznością zaliczył 3 zwycięstwa w poprzednich 4 rywalizacjach.

Piast Gliwice – statystyki:

  • Piast Gliwice przegrał 3 z ostatnich 4 meczów ligowych.
  • Gliwiczanie wygrali tylko jeden z 5 ostatnich meczów Ekstraklasy.
  • W pierwszej rywalizacji tych drużyn Gliwiczanie wygrali 0:2.
  • Piast stracił przynajmniej jedną bramkę w 5 poprzednich meczach.
  • Gliwiczanie wygrali 3 z 4 ostatnich meczów domowych.

Stal Mielec

Przed rozpoczęciem sezonu analitycy zakładów bukmacherskich spodziewali się, że Stal Mielec będzie jednym z głównych kandydatów do spadku z Ekstraklasy. Na ten moment piłkarze z Podkarpacia mogą jednak o sobie powiedzieć, że walczą o europejskie puchary aniżeli o utrzymanie. Stal Mielec przystąpi do rywalizacji w Gliwicach po serii 2 kolejnych zwycięstw. W dodatku trzeba wspomnieć, że mówimy o drużynie, która przegrała tylko jeden z ostatnich 11 ligowych pojedynków. Jedynym zespołem, który znalazł patent na tę drużynę jest Śląsk Wrocław, a przypomnijmy, że w tym czasie Stal mierzyła się chociażby z Lechią Gdańsk, czy też Lechem Poznań, czyli czołówką tabeli.

Stal Mielec aktualnie plasuje się na 6 pozycji w ligowej tabeli i ma w dorobku 27 wywalczonych punktów po 18 rozegranych meczach. Ciekawie wygląda bilans bramkowy tego zespołu, ponieważ mają dokładnie po 25 strzelonych i straconych bramek.

Statystyki pokazują, że ta drużyna o wiele lepiej radzi sobie na swoim boisku aniżeli w meczach wyjazdowych. Aż 20 z 27 wywalczonych oczek miało miejsce przed własną publicznością. Jeśli weźmiemy pod uwagę delegację, to Stal zaliczyła tylko jedno zwycięstwo w 10 ostatnich starciach. Nie są to liczby, które budują pozytywne odczucia przed rywalizacją z Piastem w Gliwicach.

Do tej pory oba zespoły w Gliwicach spotkały się zaledwie jeden raz. Marcowa rywalizacja zakończyła się zwycięstwem Piasta w stosunku 2:1. Łącznie w historii meczów bezpośrednich te drużyny zmierzyły się pięciokrotnie w ostatnich 5 latach. Aż 4 wygrane w tym czasie zanotowali piłkarze Piasta Gliwice.

Stal Mielec – statystyki:

  • Stal Mielec wygrała tylko jeden z ostatnich 10 wyjazdów.
  • Stal wygrała w 2 ostatnich meczach ligowych.
  • Zeszłoroczny beniaminek przegrał tylko jedno z poprzednich 5 spotkań.
  • Stal strzeliła przynajmniej jednego gola w 6 ostatnich meczach.
  • Stal przegrała w dwóch ostatnich meczach z tym przeciwnikiem.

Zakłady bukmacherskie na to spotkanie

Faworytem tego meczu w kursach głównych przygotowanych przez zakłady bukmacherskie jest Piast Gliwice. Podopieczni Waldemara Fornalika zagrają na swoim boisku, co bez wątpienia jest dużą przewagą tego zespołu. Piast zwyciężył w 3 z ostatnich 4 meczów dobowych, a dodatkowo Stal Mielec zdecydowanie gorzej prezentuje się w meczach wyjazdowych. Zeszłoroczny beniaminek wygrał tylko jeden z ostatnich 10 spotkań poza swoim stadionem.

Pierwsze spotkanie pomiędzy tymi drużynami zakończyło się pewnym zwycięstwem Piasta Gliwice. Stal Mielec przed własną publicznością nie miała zbyt wiele do powiedzenia i był to jeden z najgorszych występów domowych tego zespołu w obecnej kampanii.

Statystyki wskazują, że piłkarze Piasta Gliwice stracili dokładnie jednego gola w 3 ostatnich meczach domowych. Jeśli weźmiemy pod uwagę szerszy zakres spotkań, to łatwo zauważyć, że z 9 rozegranych meczów domowych Piast zanotował tylko jedno czyste konto w rywalizacji z Wisłą Kraków. To może być właściwy kierunek do typowania w zakładach sportowych przed pierwszym gwizdkiem sędziego. Piast nie ma najlepszych statystyk defensywnych, natomiast goście pokazują w tym sezonie całkiem niezłą formę. Stal prezentuje się o wiele lepiej w tym momencie, niż miało to miejsce podczas pierwszego starcia tych drużyn.

W ofercie Superbet Zakłady Bukmacherskie dostępne są również kursy na over i under. Patrząc na proponowane przeliczniki łatwo dojść do wniosku, że analitycy sami nie wiedzą, jakiego scenariusza możemy się tutaj spodziewać. Kursy w tych rynkach są mocno wyrównane i różni je zaledwie kilka punktów.

Moim zdaniem dobrym wyborem w tej rywalizacji może być typ na bramkę z obu stron. Tak jak wcześniej wspomniałem, Piast Gliwice od początku sezonu tylko jeden raz zachował czyste konto na swoim boisku, natomiast Stal Mielec w 5 z ostatnich 6 meczów wyjazdowych zanotowała wynik btts.

Więcej lokalnego sportu pod tym linkiem -> http://infonowadeba.pl/kategoria/sport

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Zakłady wzajemne urządzane przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej Spółki pod adresem www.superbet.pl na podstawie zezwolenia Ministerstwa Finansów z dnia 24.10.2019 r., o nr PS4.6831.5.2019.

Autor tekstu: Mateusz Nowak – Senior Project Manager, redaktor naczelny Zagranie.com, absolwent dziennikarstwa sportowego i zarządzania w sporcie na UAM i fan piłki nożnej! Na Twitterze – @Mati_N95