Klubowy Turniej Karate Nowa Dęba!

8

29-12-2011r.

Na zakończenie tegorocznych zajęć w Klubowym Dojo zorganizowano Klubowy turniej Kichon.

W turnieju zwyciężyli:
I miejsce Mazurek Andrzej
II miejsce Babula Krzysztof
III miejsce Sałek Jakub i Kotulski Damian

Warto dodać, że zawodnicy z Nowej Dęby odnieśli w mijającym roku wiele sukcesów. 19 Listopada w Krośnie odbył się IV Ogólnopolski Turniej Karate. Dobrze zaprezentowali się nowodębianie Wit Przemysław i Tomczyk Dawid wygrywając swoje pierwsze walki ale klasą dla siebie był Mazurek Andrzej który po wygraniu trzech walk dopiero w finale nieznacznie uległ zawodnikowi z Jasła

16 kwietnia 2011r. zawodnicy KKK Nowa Dęba wystartowali w XIII Mistrzostwach Podkarpacia dzieci i młodzieży w Pilznie . Zawody odbywały się na trzech matach a sekundantami – opiekunami naszych zawodników byli Zbigniew Chmielowiec i Justyna Wójtowicz. Nową Dębę reprezentowali startując: Rafał Brzoza, Krzysztof Babula, Bernard Pazder, Damian Krutysza, Damian Kotulski, Norbert Rzeszut, Bartosz Zieba, Konrad Pałeczka. Puchary zdobyli zajmując miejsca medalowe: Przemysław Wit II miejsce i Dawid Tomczyk III miejsce startując w jednej kategorii spotkali się w półfinale i po równej walce głosami sędziów bocznych 3/1 wygrał Przemek ważący 19kg więcej od Dawida. Rodzynkiem Nowej Dęby dziewczynką startującą w najmłodszej kategorii wiekowej kata była Paulina Zawiślak.

26 lutego 2011r. w Przeworsku rozegrany został Turniej karate Klub Kyokushin Karate Nowa Dęba reprezentowało 4 zawodników a wrócili z kompletem pucharowych miejsc. Bezkonkurencyjny był Przemek Wit pokonując zdecydowanie wszystkich swoich przeciwników i zajął I miejsce. Pechowo trafił Norbert Rzeszut który przegrał swoją pierwszą walkę jak się później okazało ze zwycięzcą tej kategorii chłopcy 10-11lat i z którym to w finałowej walce poległ też drugi nasz zawodnik Damian Kotulski a wgrywając swoje 2 wcześniejsze walki zajął II miejsce . III miejsce w kat Juniorów + 70 kg zajął Białek Michał.

Z kolei 12 lutego zawodnicy KKK Nowa Dęba zaprezentowali się w Rzeszowie na otwartym turnieju karate Carpatia Kyokushin Cup. W zawodach startowało 161 zawodników z 22 klubów reprezentujących siedem federacji wywodzących się z KYOKUSHIN /IKOSosai, IKOMatsui, Shinkyokushin, IKOMatsushima, Seido, Kyokushinkan oraz Oyama Karate.

Klub reprezentowało dwóch zawodników.Wit Przemysław który w kategorii 12-13 lat +45 kg był klasą dla siebie zajmując I miejsce pokonując wszystkich / kolejnych trzech / przeciwników przed regulaminowym czasem przez ippon. W kategorii Junior młodszy +75kg wystartował Białek Michał zajmując III miejsce

Nowodębskim karatekom gratulujemy dotychczasowych osiągnięć i życzymy powodzenia z Nowym Roku!