Międzynarodowe Biegi Uliczne „W pogoni za Świętym Mikołajem”

0

W dniu 06.12.2015r. w Kolbuszowej odbył się bieg uliczny na dystansie 5km oraz biegi młodzieżowe z okazji „Świętego Mikołaja”. W biegach tych uczestniczyli zawodnicy sekcji lekkiej atletyki MKS- STAL Nowa Dęba zajmując czołowe miejsca. W biegu głównym kobiet drugie miejsce zajęła aktualna wicemistrzyni Polski w biegu na 2000m z przeszkodami Sylwia Bąba, przegrywając tylko z doświadczoną i dużo starszą zawodniczką z Ukrainy Walentyną Kiliarską, 6 miejsce zajęła Klaudia Zięba, a na 7 miejscu bieg ukończyła Karolina Smolarczyk. W biegu mężczyzn czwarte miejsce wywalczył Arkadiusz Urbaniak, który został zwycięzcą w kategorii do 19 lat, zwyciężył zdecydowanie zawodnik z Ukrainy Oleksar Lebziuk. W biegach młodzieżowych klasy 3 i młodsi na dystansie 500m zwyciężyła zdecydowanie Zuzanna Milczanowska, która wygrała z chłopcami z tego samego rocznika, 4 miejsce zajęła najmłodsza zawodniczka Karolina Zięba, 8 miejsce zajęła siostra Sylwii Małgorzata Bąba. W kategorii gimnazjów na 1000m zwyciężyła Klaudia Zięba przed Karoliną Smolarczyk. W biegu chłopców na tym samym dystansie 2 miejsce zdobył Dominik Wdowiak wygrywając z kolegą klubowym Wiktorem Hałką, który zajął 3 miejsce.