Młodzi lekkoatleci z Nowej Dęby najlepsi w Krakowie

6

18-03-2012


W sobote 17 marca odbyły sie w Krakowie Mistrzostwa Makroregionu Małopolsko-Podkarpackiego młodzików w biegach przełajowych, w których duży sukces odnieśli młodzi lekkoatleci z Nowej Dęby, którzy okazali się najlepszą ekipą spośród wszystkich drużyn startujacych w Mistrzostwach.

Najlepiej z zawodników z Nowej Dęby zaprezentowała się Marcelina Serafin, która w bardzo silnej stawce rywalek zdobyła srebrny medal. Marcelina prowadziła przez wieksza część dystansu i na finiszu stoczyła pasjonująca walkę z Oliwia Pakułą z Victorii Stalowa Wola. Rywalka ,która na codzień specjalizuje się w sprintach ostatecznie wygrała ale Marcelina ukończyła bieg ze strata zaledwie 1 sekundy i potwierdziła swój wielki talent i to ,że może w najbliższym czasie stać się czołowa biegaczka w kraju.

Bardzo dobrze zaprezentował się również Arkadiusz Urbaniak, który wywalczył trzecie miejsce w biegu na dystansie 2000m. Arek .który ma niewielki staż treningowy ambitnie walczył na finiszu i odparł na ostatnich metrach atak zawodnika z województwa małopolskiego. Wkład w drużynowy sukces zawodników z Nowej Dęby wnieśli również: Marianna Mangione 11 miejsce oraz Sylwia Bąba 14 miejsce obie na dystansie 2500m młodziczek oraz Paweł Staszczak 11 miejsce i Przemysław Hajduk 16 miejsce obaj na dystansie 3000m młodzików.

Poza mistrzostwami młodzików odbyły sie w Krakowie również zawody GP POZLA juniorów młodszych i dzieci starszych , w których bardzo dobrze zaprezentowali sie Szymon Zięba drugi na dystansie 1000m dzieci starszych oraz Katarzyna Wojciechowska, trzecia na dystansie 3000m juniorek młodszych. Dla Kasi były to zarazem eliminacje do Mistrzostw Polski juniorów młodszych w biegach przełajowych, które w najbliższą sobotę odbędą sie w Szczecinie. Kasia była najlepszą zawodniczką z województwa podkarpackiego i bez problemów uzyskała awans do ekipy na Mistrzostwa Polski.

Sukces młodzików z Nowej Dęby, którzy pokonali tak silne ośrodki lekkoatletyczne jak: Rzeszów,Kraków, Nowy Sącz,Przemyśl , Krosno czy Stalowa Wola dowodzi,że w naszym mieście jest atmosfera do uprawiania lekkiej atletyki, młodzież garnie sie do tej dyscypliny sportu i dlatego poruszana już wielokrotnie sprawa budowy bieżni tartanowej na miejskim stadionie powinna być konkretnym i pilnym wyzwaniem zarówno dla władz miasta jak i powiatu bo obecna bieżnia żużlowa znajduję sie katastrofalnym stanie i właściwie bez szkody dla zdrowia nie da się na niej niej biegać – mówi trener Bogdan Karkut.

/info

6 KOMENTARZE

  1. Brawo !!!
    Zastanawiam się tylko jak to możliwe że sprinterka wygrała biegi przełajowe? Jestem laikiem ale coś tu dziwnego – czy Bolt może wygrać z Lewandowskim
    Stalowa musi mieć dobrych sprinterów na 1500 m
    ;)

  2. To już taka specyfika biegów przełajowych. W 2009 roku Mistrzem Polski juniorów w biegach przełajowych na 3 km został chłopak z Pomorza ,który na stadionie biegał 200-400 m i zresztą później w lecie został również Mistrzem Polski na 400m. Tu trzeba dużo więcej siły niż na bieżni a sprinterzy ją mają.A,że marzec to akurat koniec okresu przygotowawczego gdzie się pracowało głównie nad siłą i wytrzymałością to są dobrze przygotowani do biegania przełajów. Oczywiście w kategorii seniorów nie byłoby to możliwe bo tam jest już za duża specjalizacja i lata treningów i dlatego Bolt pewnie nie wygrałby z Lewandowskim na 800m ale w młodszych kategoriach zdarzały się takie historie,że sprinter a nawet piłkarz wygrywał przełaje.Zresztą sprinter w tym wieku to sprawa umowna bo młodzi zawodnicy często szukają swojego miejsca pomiędzy krótkimi i średnimi dystansami

  3. No niby tak. Nie znam sie na tym dobrze ale byc moze tak jest.Tylko jeszcze mnie ciekawi – jezeli tak jest to dlaczego tak mało sprinterów biega przełaje? W wynikach widziałem jeszcze jedną sprinterkę – chyba z Mielca ale za dobrze nie pobiegła. Bardziej przekonuje mnie to że wiekszosc mlodych zawodników trenuje ogólno-rozwojowo bez specjalności(ci co startują w przełajach)- bo ci już tacy ukierunkowani to chyba nie mają szansy na bieganie w przełajach.:)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here