[REGION] Wicemarszałek Cholewiński doradcą Prezydenta Mastalerza

10

24-06-2013

Niedawny wicemarszałek Województwa Podkarpackiego, Zygmunt Cholewiński został nowym doradcą Prezydenta Tarnobrzega. Odpowiedzialny będzie za współpracę z instytucjami działającymi na rzecz rozwoju regionu i integracji europejskiej.

Do zakresu obowiązków nowego doradcy należeć będzie m. in. podejmowanie działań w obszarze pozyskiwania środków w ramach programów i funduszy europejskich i pozaunijnych źródeł finansowania w perspektywie finansowej 2014-2020, przygotowywanie ocen i analiz dotyczących programów i funduszy europejskich oraz mechanizmów finansowania inwestycji i usług, a w szczególności w zakresie naboru projektów na listy indykatywne/strategiczne do Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej, Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego. Zygmunt Cholewiński odpowiedzialny będzie także za współpracę z instytucjami zarządzającymi lub wdrażającymi programy i fundusze europejskie i krajowe na szczeblu centralnym i regionalnym, a także za nawiązywanie współpracy z miastami zagranicznymi w celu realizowania wspólnych projektów zmierzających do pozyskiwania środków pomocowych. Uczestniczył będzie także w pracach i spotkaniach dotyczących programów i funduszy europejskich i krajowych oraz mechanizmów finansowania inwestycji.

Zygmunt Cholewiński ma lat 51 lat. Jest żonaty, ma troje dzieci.
Od początku związany z samorządem terytorialnym, najpierw na szczeblu gminy, gdzie przez wiele lat sprawował funkcję wójta gminy Pysznica i radnego gminy Pysznica, a później na szczeblu województwa, gdzie przez dwie kadencje pełnił funkcję radnego. Na kadencję 2006 – 2010 wybrany został Marszałkiem Województwa Podkarpackiego i m. in. odpowiedzialny był za wdrażanie Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2007 – 2013. Od 30 listopada 2010 roku do 28 maja br. pełnił funkcję Wicemarszałka.

Dariusz Bajor

0

10 KOMENTARZE

 1. przechrzta i lawirant, czy specjalista wyższej rangi?

  zaczynał w AWS potem PiS potem PO a teraz doradca czerwonego roberta do PSL-u jakoś tak okazji nie było

  kręgosłupy węży mają

  0
 2. "…..Wicemarszałek Cholewiński doradcą Prezydenta Mastalerza …"

  Dobra, tylko co oni mają do Nowej Dęby? Czy to nowi kandydaci na burmistrza, czy na nowych radnych? Bo nie kumam powiązania….

  0
 3. Młody za 1200? U mnie w robocie były przyjęcia (2 stanowiska) na ręke jakieś 1400 – 1500 od zaraz. Umówionych kilka osób na rozmowę, przyszła tylko jedna…

  0
 4. [quote] #7 | Rychu dnia 06/25/2013 12:51
  Młody za 1200? U mnie w robocie były przyjęcia (2 stanowiska) na ręke jakieś 1400 – 1500 od zaraz. Umówionych kilka osób na rozmowę, przyszła tylko jedna…[/quote]

  1400-1500 na rękę ;) Dopowiedz resztę. Za 12-to godzinny czas pracy,pięć dni w tygodniu. :D

  0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here