Rusza remont ulicy Jasnej, Słowackiego i Zacisze

11


Rusza przebudowa trzech ulic w centrum miasta w ramach „schetynówek”. To ulica Jasna, Słowackiego i Zacisze. Prace potrwają trzy miesiące.

Miasto wyłoniło już wykonawcę, który wczoraj odebrał teren pod realizowane prace. Łączna kwota na realizację zadań przekroczyła 600 tysięcy złotych. Podstawowe zadanie, które zostanie dofinansowane z budżetu wojewody to remont nawierzchni trzech ulic, na które miasto przeznaczyło 507 tysięcy złotych, z czego dofinansowanie wyniesie 253 tysiące złotych.

Nie będą dofinansowane te elementy, które są poza pasem drogowym, a które realizować należy – tłumaczy Wiesław Ordon, burmistrz Nowej Dęby.To parkingi. Jeden z nich znajduje się wzdłuż ulicy Jasnej, która sąsiaduje z hotelem i dworcem PKS. 

Kolejne parkingi powstaną przy ulicy Słowackiego, gdzie znajduje się budynek komisariatu policji. Miasto porozumiało się z policją i otrzymało prawo do dysponowania terenem, który w części należy do gminy, w części do policji. Ponadto nowodębski samorząd wykona fragment parkingu naprzeciwko Spółdzielni Inwalidów.

Źródło: Echo Dnia
>>Czytaj całość<<

11 KOMENTARZE

  1. Oczywiście wykonawca będzie „robił drogo żeby zarobić bo jakby robił tanio to by działał wbrew sobie” :) hehehehe… Jeszcze jedno wie ktoś może gdzie będą słupki wstawiać ?

    • Może za 50 lat. Ordon doprowadził gminny budżet do ruiny. Kasy nie m a i nie będzie przez dekady. Sudoł przyłożył łapę do rządów Gorzyc i Baranowa w Powiecie więc kasa do Dęby nie wpadnie.

  2. Patrzyć teraz burmolowi na ŁAPY i wytykać wszelkie nieprawidłowości w związane z tym remontem bo nas znów Nas mieszkańców Nowej Dęby oje…b.ie na kasie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here