Sprzeciw wobec podwyżek przynosi efekty

12

31-10-2012

W 2013 roku nie wzrosną podatki lokalne. To bardzo dobra informacja dla wszystkich przedsiębiorców z Nowej Dęby.

Na czwartkowej Komisji Budżetowej poinformowałem radnych, że nie przygotowałem projektu uchwały w sprawie stawek podatku na rok przyszły. Radni na Komisji poparli stanowisko burmistrza i nie wystąpili z żadną inną propozycją w tej sprawie. Co to oznacza? A to, że w roku przyszłym nie będzie więc podwyżek stawek podatku!– poinformował media burmistrz Wiesław Ordon. Dodał również iż decyzja o „zamrożeniu” podatków mieć będzie przełożenie na budżet 2013 r. Do budżetu z tego tytułu wpłynie mniej ok. 0,5 mln zł.

Klub Radnych Ratusz od dwóch lat systematycznie sprzeciwiał się proponowanym przez burmistrza Ordona i jego radnych podwyżkom: zarówno cen wody jak i podatków. Gdy przeciwstawialiśmy się kolejnym obciążeniom fiskalnym ekipa pana burmistrza nazywała nas populistami. Dzisiaj gdy Wiesław Ordon korzysta z naszych propozycji staje się bohaterem. W każdym bądź razie cieszymy się, że po dwóch latach politycznych zmagań, przyznano nam rację i zaczęto realizować nasz postulat.– komentuje sprawę szef Klubu Ratusz Marek Ostapko.

Zeszłoroczne podwyżki
Gdy w zeszłym roku burmistrz Ordon namawiał do głosowania za podwyżkami.W uzasadnieniu uchwały stwierdzono, że „celem prawidłowej realizacji budżetu 2012, proponuje się wzrost stawek dotychczas obowiązujących w 2011 roku, przyjmując wskaźnik inflacji, będący podstawą wzrostu stawek maksymalnych przyjętych przez Ministra Finansów”. Podobnej argumentacji użył radny Krzysztof Sałek (\”Nasz Samorząd\”) informując radnych o pozytywnym zaopiniowaniu projektu uchwały przez większość członków komisji budżetowej.Przeciwko podwyżkom był jedynie Klub Radnych RATUSZ (Janina Lubera, Marek Ostapko, Tomasz Licak). -Nie chcemy sięgać do kieszeni i portfeli mieszkańców. W kampanii wyborczej obiecywaliśmy, że będziemy sprzeciwiać się kolejnym obciążeniom fiskalnym i dotrzymujemy słowa. Podwyżki mają miejsce w określonym kontekście a mianowicie w czasie gdy zaciągany jest kolejny kilkumilionowy kredyt. Zamiast zadłużać gminę i obarczać mieszkańców kolejnymi podwyżkami rządząca większość z burmistrzem Ordonem na czele powinna przyjrzeć się wydatkom i dokonać niezbędnych reform- wyjaśniał przewodniczący Klubu Marek Ostapko. (Link )

Kot Krzysztof

0

12 KOMENTARZE

 1. Albo burmistrz przytula się do propozycji Ratusza i zgrywa wybawcę. 6 lat podwyższał a teraz co? Wyrzuty sumienia? Opozycja się sprzeciwiała pokazując, że można być przeciwko podwyżkom. To pokazuje, że opozycja jest potrzebna.

  0
 2. Rok temu też był kryzys i wcale nie było lżej przedsiębiorcom ale jednak podatki wzrosły i sprzeciw opozycji wobec podwyżek określano jako ruch bardzo nieodpowiedzialny. Dzisiaj sprzeciw wobec podwyżek okazuje się wspaniałomyślnością. Oto jak szybko może zmienić się punkt widzenia.

  0
 3. A może Wiesław "Pod Publiczkę" Ordon? Proszę poczytać co pisali zwolennicy Pana Ordona gdy rok temu rękami swoich radnych podwyższał podatki: http://www.infonowadeba.pl/news.php?readmore=789 Zwróćcie uwagi na pomyje jakie wylano na opozycje z Ratusza który głosował przeciwko podwyżkom. Dzisiaj jak Wiesio dołącza do przeciwników podwyżek to jest cacy. Wychodzi na jaw obłuda.

  0
 4. Teraz kiedy zamykam firmę to Pan Ordon wraz z wszystkimi radnymi może sobie takie polityczne fanty w przysłowiową d.u.u.pe. wsadzić. $0 pracowników do mopsu

  0
 5. o rety…… pokłony dla naszego ratusika, bo to na pewno dzięki in bo nasz niewiele wiedzący burmistrz przejrzał na oczy…

  [b]populizm i kampania przedwyborcza jak zwykle biją z artykułu![/b]

  0
 6. Radny z Cyganów opowiadał,że był przeciwko podwyżkom, a tu piszecie że był za. Nieładnie radny tak okłamywać wyborców. Podobnie ogromne kłamstwo z kanalizacją wyszło na wierzch. Ludzie uwierzyli w twoje gadanie i teraz czują się oszukani.

  0
 7. Gdyby Ordon chciał podnieść podatki to by podniósł. Już dwa razy pokazał ratuszowi gdzie mogą sobie wsadzić swój protest. Kocie zastanów się co piszesz.

  0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here