Wjazd na strefę pod wodą. Interwencja PSP

40

14-06-2012Dzisiejsze opady mogły przysporzyć szereg problemów osobom pracującym \”na zakładach\”. Dolny wjazd na strefę był całkowicie zalany. Interweniowała Straż Pożarna.


Straż Pożarna wypompowywała wodę z drogi. Zdjęcie wykonane około godziny 10:00. Końcówka akcji.

Problem z wjazdem na strefę znany jest lokalnym włodarzom. Informowaliśmy o nim w artykule pt: \”Nowodębska strefa zaprasza (?) oraz w humorystycznym tekście \”\”Szczęki 5 powstaną w Nowej Dębie! \”.

W marcu odchodzący prezes PGKiM informował nas że problemy wiążą się z ukształtowaniem terenu –Ze względu na brak kanalizacji deszczowej w tym rejonie, woda z tej części drogi odprowadzana jest do dwóch studzienek chłonnych. Studzienki te nie są w stanie odebrać dużych ilości wód roztopowych (i opadowych) jakie występują w tym czasie. Gmina zleciła dzisiaj odpompowanie studzienek i ich odmulenie, tak aby zwiększyć ich chłonność. – wyjaśniał były Prezes PGKiM Jakub Sudoł.

Burmistrz Wiesław Ordon pytany przez opozycje kiedy problem zostanie rozwiązany odpowiedział, że Pytany podczas jednej z sesji o te sprawę burmistrz Wiesław Ordon odpowiedział, że gmina przygotowuje się do procesu pozyskania środków finansowych ze źródeł zewnętrznych w latach 2014-2015…

Dzisiejsze opady znacznie podniosły poziom wody w Bystrzyku. Poniżej zamieszczamy zdjęcia nadesłane przez naszego Czytelnika:


/rek

0

40 KOMENTARZE

 1. co do wjazdu na Strefę ND –> [b]wstyd i kompromitacja nowodębskich władz.[/b].. dalej ładujcie pieniążki w drogi dojazdowe do "TSSE" i tylko kwestią czasu będzie kiedy do TBG przejmie całą wyżej wymienioną strefę…a co Nowa Dęba na tym zyska, zapewne Wielkie G.

  0
 2. Ładnie wyczyści nam Bystrzyk taka ilość wody. A co do drogi wjazdowej na teren strefy to było tak zawsze odkąd zrobili wjazd w tym miejscu (oczywiście jak porządnie polało)

  0
 3. Chłopie nie panikuj tak. Naprawdę nie masz o czym pisać? Oglądam bystrzyk codziennie i wierz mi bywało gorzej , potopu nie było!

  0
 4. Nie chodzi mi o jakieś podtopienia i inne tego typu sprawy człowieku, wisi mi to. Chodziło mi o to iż będzie trochę czyściej w Bystrzyku jak tyle wody się przeleje. ;) Czytaj ze zrozumieniem. A poza tym to nie jestem ani za Ratuszem ani innymi u władzy, wiec nie upolityczniaj mojej wypowiedzi.

  0
 5. bo lepiej wywalić miliony na planty i parki a ważne inwestycje olać
  jest więcej takich miejsc gdzie po ulewie nie można przejść i takie miejsca powinny być sukcesywnie naprawiane przez PGKiM
  bo od tego są, ale jak nie ma gospodarza…

  0
 6. Niektórzy mają takie kałuże na działce, bo ulica nie posiada burzówki i nawet nic nie można zasiać bo w lecie ma się bagno. A burmistrz na interwencje dobrze, dobrze, a i tak nic nie robi.

  0
 7. Może info dostało kilka kilogramów filetów z mintaja za milczenie… Chociaż w sumie to były rekiny!!! A płetwa rekina tania nie jest! :)

  0
 8. [quote]#12 | Ja sie pytam ? dnia 06/15/2012 06:39
  Ja sie pytam kto w tej strefie wylapal fruwajace ryby ? ,dlaczego info o tym nie pisze???[/quote]
  Nie pisze tylko dlatego że nijak nie można tego "podpiąć"pod działalność obecnego burmistrza i "Naszego Samorządu"

  0
 9. Straż wyłapała rekiny wypompowując wodę. No a "działalność" burmistrza czy też raczej brak działania jest widoczny po każdych opadach gdy się nie da przejść normalnie na zakłady. Najlepszy tekst to: [quote]Wiesław Ordon odpowiedział, że gmina przygotowuje się do procesu pozyskania środków finansowych ze źródeł zewnętrznych w latach 2014-2015…[/quote] Mówiąc inaczej: Jak mnie wybierzecie po raz trzeci to możecie mieć nadzieję, że może się tym zajmę. Komedia!
  Strefa musi poczekać bo ważne jest przedszkole w Chmielowie dla ok 30 dzieci za 1,5 mln złotych.

  0
 10. Nam potrzeba inwestoró, którzy stworzą miejsca pracy, bo z tym coraz gorzej u nas. Zakłady marnie soją, Spółdzielnia się sypie. Planty i zalew moga poczekac, najpierw trzeba dać ludziom pracę bo nikt się z nowych plant cieszył nie będzie.

  0
 11. [quote]Nam potrzeba inwestoró, którzy stworzą miejsca pracy, bo z tym coraz gorzej u nas. Zakłady marnie soją, Spółdzielnia się sypie. [b]Planty i zalew moga poczekac[/b], najpierw trzeba dać ludziom pracę bo nikt się z nowych plant cieszył nie będzie.[/quote]

  Nie mogą. Bo dzięki takim plantom burmistrz "kupi" sobie przychylność a więc głosy naiwnych, którzy nie czają co jest ważne.
  Mówisz o inwestorach… Coraz gorsze głosy dochodzą z Sanfarmu… podobnie złe informację wędrują z CAV (poszycia do samolotów). Robi się naprawdę nieprzyjemnie. Ale liczy się przedszkole w Chmielowie za 1,5 mln, liczy się szatnia dla LZSu za 400 tys…A wjazd do strefy wygląda jak wygląda…. Masakra!!!!!

  0
 12. Komu te chodniki komu te czaple , nie zaczyna się budowy domu od dachu . Najpierw szukać i zachęcać inwestorów aby była praca a później przyjdzie czas na planty i inne też potrzebne rzeczy .
  W oczach widać ubóstwo mieszkańców . Wszystko tylko na pokaz .
  W każdej firmie wydaje się tyle ile się ma . Najlepiej wydawać więcej brać kredyty . Prywatny przedsiębiorca jak bierze kredyt to musi myśleć już jak to spłacić a urząd jaki problem wszędzie podwyżki śmieci, woda ,podatek od nieruchomości ,podatek od gruntów . Każdy kto ma swój interes też by tak chciał podnośnic ceny a tym czasem promocja goni promocje .
  WIDZIAŁ KTOŚ PROMOCJĘ W URZĘDZIE ??????????????
  Po co jak TY i tak MUSISZ ……….. nie ma że boli .

  0
 13. Większość ludzi nie interesuje się tym jak działa gmina, jak działa państwo. Więc dają się nabrać na budowlankę z pożyczek. Chodzą i mówią: "no ale burmistrz buduje". Ale co buduje? Za co buduje? Ile to kosztuje i kto za to zapłaci? I czy to akurat najważniejsza rzecz gdy ludzie nie mają mieszkań i pracy? Tych pytań sobie już nie stawiają. I nie widzą związku przyczynowo-skutkowego między zaciąganiem kredytów na pokazówki a sytuacją domowego budżetu. I tak się to kręci. Kto na tym korzysta? Ten co za te kredyty budje i ten co rozdaje kasę z tych kredytów. No i bank!

  0
 14. Przyjdzie Pan Ostapko da pracę, da inwestorów , wytnie drzewa będzie przemysł. A naiwni będą robić za parę drobnych na niego.Już się smieje z ludzi w mieście jak dali się nabrać na propagande jaką sieje ze swoimi kolesiami. Właśnie pokazał na co go stać.
  Liberał p i e p r z o n y. Nauczył go tego najlepszy kolega Wacław W. Obiecał dużo nie zrobił jeszcze nic.:(

  0
 15. Miasto w przeciągu kilku lat bardzo się zmieniło. A jeśli chodzi o pracę to problem całego kraju i Platformiaków na których ludzie głosowaliście. Ostapko zrobił piękną kampanię PO a teraz ma pretensje że woda droga czynsz itp. Trzeba być mega hipokrytą i kłamać ludzi ile popadnie.Po trupach do celu. A rządż sobie przekonamy się czy będzie praca i niższe rachunki.

  0
 16. Zabrakło argumentów to trzeba pojechać personalnie? W ocenie bardzo wielu ludzi Pan Ordon nic imponującego nie zrobił. pozaliczał wiele wtop, nabrał kredytów, zgarnął sobie sporą pensje za to wszystko i oczywiście nie wolno go krytykować. I śmieje się na wsi z ludzi w mieście jak dają nabierać na jego propagandę sukcesu jaką sieje ze swoimi kolesiami.

  Jest realny problem jak wjazd na strefę i trzeba go rozwiązać, a nie nabierać wody w usta, udawać że nic się nie dzieje i chwalić Ordona. Rządzi Ordon i jego świta więc ludzie mają pretensje do Ordona to chyba naturalne. Niech się ten gościu zajmie powaznymi sprawami a nie dbaniem o własną popularność i dbanie o tzw pijar.

  0
 17. [quote]Miasto w przeciągu kilku lat bardzo się zmieniło.[/quote]

  Co się zmieniło oprócz tego, że kolejne pokolenie stąd ucieka a ci co tu są borykają się z bezrobociem, brakiem miejsc w przedszkolach i biedą? Aaaa wiem co się zmieniło. Wzrosło zadłużenie gminy które ta biedota będzie musiała zaraz spłacić. Przynieść bankom kasiorę w zębach.

  10 milionów na planty. Za 10 milionów to można mnóstwo innych rzecz zrobić, bardziej potrzebnych ludziom.

  0
 18. BEZ KREDYTÓW DZISIAJ NAWET DOMU NIE WYBUDUJESZ. WIĘC NIE PANIKUJ TAK. NIE MY PIERWSI NIE OSTATNI .BEZROBOCIE BYŁO I BĘDZIE ŻADNE RATUSZE TEGO NIE ZMIENIĄ.KOŃCZĄC SZKOŁĘ W 96 MOI WSZYSCY KOLEDZY I KOLEŻANKI WYJEŻDŻALI A PANOWAŁ WTEDY OBECNY DORADCA OSTAPKI WACŁAW WIELKI.
  NASTĘPNYM RAZEM NIE GŁOSUJ NA PLATFORMĘ .POZA TYM PO CO RATUSZ JEST W RADZIE? PO TO ŻEBY PRACOWAĆ CZY GADAĆ.

  0
 19. Wacław Wielki to ten człowiek co to miał swój udział w stworzeniu takiej persony jak Wiesław Ordon? Ciekawe w tej konstelacji jest to, że Ordona stworzył Wróbel (robiąc z niego sekretarza a później pomagając w kampanii na burmistrza), z kolei Czekalski Ordona ocalił – a powinien go zwolnić. I obu już dzisiaj nie ma a Ordon dalej pogrywa. I kto tutaj "po trupach do celu"…

  Możesz sobie pisać jeszcze większą czcionką ale od tego prawda nie zależy. Kredyt na inwestycje – czyli coś co będzie przynosić dochód ma sens. Ale kredyt na konsumpcje czyli przeżarcie już nie. Ordon nabrał kredytów i co przynosi zysk? Nic. Wszystko generuje dodatkowe koszty + spłata rat kredytów i odsetek. Taka prawda.

  [b]A kałuża jak była tak jest[/b]

  0
 20. Widziałem pana Wiesława Ordona na ulotce PO oraz klipie filmowym kandydata PO do Sejmu. Zachwalał i polecał go. Mam i film i ulotkę. Posłuchałem Pana Ordona i zagłosowałem tak jak doradzał.

  0
 21. W 96' gdy wszyscy wyjeżdżali we władzach gminy jako sekretarz był pan Wiesław Ordon. Sekretarz to trzecia osoba w gminie po burmistrzu i jego zastępy. Pan Ordon awansował z 3 osoby na 1 ale ludzie jak uciekali tak uciekają. Dziękuję, dobranoc. Jak już chcesz siać propagandę to dopracują ją tak aby twój komunikat był spójny.

  0
 22. Ktoś będzie musiał posprzątać ten bałagan pozostawiony po Ordonie. Pani dyrektor Lubera to ogarnie.

  [quote]Wiesław Ordon odpowiedział, że gmina przygotowuje się do procesu pozyskania środków finansowych ze źródeł zewnętrznych w latach 2014-2015…[/quote]
  A wykonanie 2015-2020????
  Co z Sanfarmem? Co z firmą od samolotów?

  0
 23. [quote]W 96' gdy wszyscy wyjeżdżali we władzach gminy jako sekretarz był pan Wiesław Ordon. Sekretarz to trzecia osoba w gminie po burmistrzu i jego zastępy. Pan Ordon awansował z 3 osoby na 1 ale ludzie jak uciekali tak uciekają. Dziękuję, dobranoc.[/quote]
  Otóż to. Sekretarz to władza. Pan Ordon zasiada u władz praktycznie od zawsze. I jest odpowiedzialny za to co się działo. Czas go rozliczyć za te KILKANAŚCIE LAT. Radnym też był co warto przypomnieć.

  0
 24. Nie wiem w czym problem.Rzeka wyleje i tyle paniki i zlosci,posiac ryz,buraki,kapuste.Nad rzeka jankcy w chinach mieszka 2 miliardy ludzi i im sie lepiej zyje od tych ktorzy nie mieszkaja nad jankcy,ehh.bylbym burkmistrzem poszerzylbym o pincet metrow ten bysczyk.

  0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here