Wspólne porozumienie Tarnobrzega i Nowej Dęby podpisane

13

07-02-2013

Nowa Dęba jest kolejnym miastem, które będzie współpracować z Tarnobrzegiem. Ich włodarze- Wiesław Ordon i Norbert Mastalerz podpisali dzisiaj stosowne porozumienie.

W zeszłym tygodniu media informowały o podpisaniu „trójporozumienia” – dokumentu o współpracy na rzecz społeczno-gospodarczego rozwoju subregionu, nawiązującej do ideałów Centralnego Okręgu Przemysłowego pomiędzy władzami Tarnobrzega, Stalowej Woli i Sandomierza.

Strony postanawiają dążyć do zacieśnienia współpracy obszarach służących rozwojowi społeczno-gospodarczemu, rozwijać współpracę w celu wspierania działań na rzecz rewitalizacji, promocji potencjałów turystycznych i gospodarczych oraz aktywizacji lokalnego rynku pracy” – czytamy w porozumieniu.

Dzisiaj Prezydent Norbert Mastalerz wraz z Burmistrzem Nowej Dęby-Wiesławem Ordonem podpisali w murach Zamku Dzikowskiego podobny dokument.

Niezmiernie cieszę się z podpisania umowy deklaracji o współpracy pomiędzy Tarnobrzegiem a Nową Dębą. Tego typu porozumienia umacniają nas jako samorząd gdyż nie jest tajemnicą, że większy będzie mógł więcej. Unia Europejska wobec kryzysu w finansach publicznych wielu krajów stara się bacznie przyglądać komu przyznaje środki wydatkowane na wszelkiego rodzaju dotacje i inne formy pomocy. W związku z tym szansę na powodzenie i uzyskanie takiej pomocy będą miały tylko największe projekty o znaczeniu regionalnym. Zawarcie takich wspólnych porozumień jak to sprzed tygodnia z Sandomierzem i Stalową Wolą i to dzisiejsze z Nową Dębą może znacząco przyczynić się zwiększenia naszych szans we wspólnym interesie, mówił Prezydent Norbert Mastalerz.

Wiesław Ordon – Burmistrz Nowej Dęby- Jesteśmy sąsiadami, którzy mają wspólne interesy zwłaszcza na obszarach poprzemysłowych „ Siarkopolu”. Wspólnie zasygnalizowaliśmy do Programu Rozwoju Polski Wschodniej chęć współrealizowania kilku projektów. Chcielibyśmy także rozwijać w dalszym ciągu Tarnobrzeską Specjalną Strefę Ekonomiczną. Chcemy także poprawić infrastrukturę techniczną, która w znacznym stopniu może przyczynić się do przyciągnięcia potencjalnych inwestorów.

UM TBG

0

13 KOMENTARZE

 1. pff Mastalerz już odpier………. przygodne dla ludzi z dęby ,wędkarze wiedzą oco chodzi ,mam nadzieje ze ich smieszne jezioro wyschnie :)

  0
 2. Uwaga na gościa garnie pod siebie a ci idą jak muchy do miodu wolałbym cyrograf z diabłem podpisać niż z Mastalerzem cokolwiek.Kolbuszowa radzi sobie sama i ma wszystkich w d…..pie.A swoją drogą dlaczego oni podpisują jakieś umowy czy nie można się napić bez tego blichtru.

  0
 3. Powiedziałabym, że "trafił swój na swego" gdyby nie fakt, że Mastalerz to jednak wyższa Liga. Ograł Ordona z przedszkolami (ktoś jeszcze pamięta jak Ordon machał szabelką a potem ustąpił?), ograł Ordona z terenami po kopalni Machów (Ordon machał szabelką a Mastalerz co miał zabrać to zabrał). Ograł Ordona z Pilkingtonem bo ludzie z TBG tam pracują a z Dęby kilku wybrańców. Ogra Ordona także z Chmielowem jak będzie miał taką ochotę. Mastalerz cokolwiek by nie powiedzieć gra w wyższej lidze niż Ordon.

  Pozdrawiam
  Matka Cherlawego Dziecka

  0
 4. Mastalerz gra na pozycji napastnika-kapitana a Ordon w tym meczu jest tylko obserwatorem z za siatki.Niestety przykre ale sam na niego głosowałem a teraz jak widzę zniszczony park ,wycięte dęby ,brak kanalizacji to mi głupio.Za kilka lat gów,n,a, zaleją nasze miasto.

  0
 5. Hej czy znacie niegrzeczną Panią domu która może posprzątać wasz dom używając tega [url=http://mopus.wrotapolski.pl/mop_obrotowy_vileda.php]mopa obrotowego[/url] i robiąc to równie perfekcyjnie :-)

  0
 6. i mnie to nie obchodzi i tak w debie czy w tbg bedzie lipa za 1200 to se mozna ludzie wyjedzajcie z tad jeśli macie tylko okazje

  0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here