Złoty weekend młodych badmintonistów Stali Nowa Dęba

1

2013-10-21

Kolejny rewelacyjny występ na turniejach ogólnopolskich zanotowali na swoim koncie młodzi badmintoniści Stali Nowa Dęba. Tym razem doskonale spisali się oni na turniejach w Suchedniowie, gdzie grali juniorzy młodsi oraz w Straszęcinie koło Dębicy gdzie rywalizowali młodzicy młodsi.

W Suchedniowie w grze podwójnej juniorów młodszych pierwsze miejsce wywalczył debel chłopców w składzie: Ernest Ścipień (Stal) / Szymon Malik (UKS Trójka Tarnobrzeg). W grze mieszanej pierwsze miejsce wywalczył mixt: Patryk Kopeć (Stal) / Wiktoria Dąbczyńska (MKS Orlicz Suchedniów). W grze pojedynczej juniorów młodszych trzecie miejsce wywalczył Patryk Kopeć (Stal). W sumie juniorzy młodsi w Suchedniowie wywalczyli trzy medale: dwa złote i jeden brązowy.


Na zdjęciu: Ernest Ścipień i Patryk Kopeć (złoci medaliści z Suchedniowa)

W Straszęcinie koło Dębicy w grze pojedynczej dziewcząt pierwsze miejsce w sposób bezdyskusyjny wywalczyła Beata Mycek, która w finale pokonała swoją koleżankę klubową Aleksandrę Michalczuk. Na miejscu piątym uplasowała się Zofia Tomczyk. W grze podwójnej dziewcząt pierwsze miejsce wywalczył debel Stali w składzie: Aleksandra Michalczuk / Zofia Tomczyk, a na miejscu trzecim uplasowała się druga para ze Stali: Klaudia Kostrzycka / Dominika Luboch. W grze mieszanej pierwsze miejsce wywalczył mixt: Patryk Michałek (UKS Orbitek Straszęcin) / Beata Mycek (Stal), który w finale pokonał mixt Stali: Jakub Suszyński / Aleksandra Michalczuk. W grze podwójnej chłopców na trzecim miejscu uplasował się debel chłopców: Jakub Suszyński (Stal) / Szymon Maciąg (UKS Start Widełka). W sumie młodzicy młodsi w Straszęcinie zdobyli aż siedem medali: trzy złote, dwa srebrne i dwa brązowe. Beata mycek ze Stali nowa Dęba została uznana najlepszą zawodniczką turnieju wśród dziewcząt i w chwili obecnej jest zawodniczką numer jeden w Polsce w tej kategorii wiekowej!

Łącznie w miniony weekend badmintoniści Stali Nowa Dęba z turniejów ogólnopolskich przywieźli aż 10 medali: 5 złotych, 2 srebrne i 3 brązowe.

Serdeczne gratulacje dla młodych zawodniczek i zawodników oraz ich trenerów!


Zwycięska ekipa nowodębskich badmintonistów ze Straszęcina.

0

1 KOMENTARZ

  1. nikt tak jak pan Adam nie potrafi zarazić badmintonem
    nikt tak jak on nie potrafi zniesmaczyć tego sportu swoją osobą

    kto się nie zawiódł ten się zawiedzie

    0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here