Ulica Ogrodowa zostanie nawieziona kamieniem

10

Podczas ostatniego posiedzenia komisji stałych Rady Miejskiej radny Paweł Grzęda poruszył konieczność remontu ulicy Ogrodowej w Osiedlu Dęba. Burmistrz Wiesław Ordon zadeklarował, że droga zostanie wysypana kamienieniem i utwardzona.

Ulica Ogrodowa dzieli się na dwa fragmenty: asfaltowy i szutrowy. Wprawdzie oba wymagają generalnego remontu, ale od lat brakuje pieniędzy na kompleksową naprawę. Z ulicy Ogrodowej korzysta setki mieszkańców naszego miasta dla których stanowi ona jedyny dojazd do ogródków działkowych.

To właśnie działkowcy zgłaszali się do radnych z prośbą by chociaż doraźnie wyrównać nawierzchnie drogi szutrowej. Powstałe tam dziury i koleiny znacznie utrudniają poruszanie się tą trasą i co gorsze narażają kierowców na uszkodzenie pojazdu.

Radny Paweł Grzęda poinformował, że zrobił rozeznanie rynku i znalazł wykonawcę, który nawiezie drogę kamieniem i ją wyrówna za kwotę 4 tysięcy złotych – Uważam, że nie jest to duża kwota – mówił. Burmistrz Wiesław Ordon stwierdził, że przymierza się do wysypania kamienia na większą ilość dróg w ramach jednego przetargu. Zadeklarował, że ulica Ogrodowa znajdzie się w wykazie dróg objętych tym przetargiem. Trzymamy za słowo!

Zdjęcie: google maps

0

10 KOMENTARZE

  • Jeden z Wlascicieli garazy mu to powiedzial w oczy 03-04-2019r ze jest niewiarygodny gdy skladal obietnice bez pokrycia w obecnosci Pana Grzedy i innych

   +6
  • Licząc w wielkim uproszczeniu: 2 ogrody działkowe po 500 działek.
   1000 działek pomnóż przez dwie osoby (mąż i żona). Z drogi korzysta ok 2 tysiące ludzi. Wyeksponuj z tej grupy jednego redaktora i stwórz teorie spisku. Marian z King Kongiem by się nie powstydzili takiego wpisu.

   +4
 1. Nawieziona ? Polska język , trudna język…. Biorąc pod uwagę konotacje 'burmiszcza’, to powinien rzec – nawiedzona… To zapewne przez emocje jakimi obdarzyli go występując ostatnio gościnnie w Nowej Dębie prezydęt i Zerro…..

  +2
 2. Jaki łaskawy jest ten nasz burmistrz. Nawiezie kamienia i utwardzi. Wtajemniczeni wiedzą, że ta droga była wielokrotnie nawożona kamieniem i utwardzana m.in. przez użytkowników toru krosowego. Prawdopodobnie robili to z własnej kieszeni by podczas zawodów, które organizują cyklicznie zawodnicy i goście mogli w miarę komfortowo dojechać na tor . Niestety w tym roku nie było zawodów i pewnie stąd pojawił się problem z tą drogą. Podejrzewam, że gdyby nie oni to ta droga już dawno nie byłaby przejezdna dla samochodów. Więc nie ma się co podniecać że burmistrz nawiezie. Takie nawożenie i utwardzanie daje efekty na jakieś poł roku- w zależności od ilości opadów deszczu i wszyscy którzy znają historię tej drogi dobrze o tym wiedzą. Podejrzewam, że pieniądze wydane przez krosowców (wielokrotnie) i burmistrza ( jednokrotnie) na nawożenie kamienia wystarczyłyby na położenie asfaltu. Szkoda że nikt tak na to nie spojrzy. Ps. Za pół roku ta droga będzie w takim samym stanie jak obecnie. Piszę to jako wieloletni działkowiec- użytkownik tej drogi, dziękując przy okazji użytkownikom toru krosowego za ich wkład w utrzymanie tej drogi. Pozdrawiam

  +3
 3. wydaje mi się że drogi takie a wręcz jestem tego pewien jako znafca, że żywotność tych dróg była by znacznie większa gdyby były one robione ze spadkiem i wysypyane kamieniem bez gliniastej zawartości czyli nieco inaczej niż jest to robione obecnie. Spadek spowoduje że nie będą się tworzyły kałuże które to są przyczyna powstawanie dziur w takich drogach. Zjawisko ich powstawania jest proste – kałuża, jadące auto które kołem powoduje wypchnięcie wody z kałuży na boki a wraz z wodą wypłukuje drobny materiał i powstaje dziura. Zjawisko powiększa się wraz z głębokością i wielkością powstałej w ten sposób dziury.
  Więc droga ze spadkiem lub kamień na którym nie utworzą się kałuże, spowoduje wydłużenie żywotności takiej drogi.

  +2

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here