Minister Rolnictwa: Nie zamykajmy targowisk i bazarów!

46

W trosce o umożliwienie konsumentom dostępu do dobrej, polskiej żywności, zachowanie bytu rolników i sprzedawców apeluję do samorządów o niezamykanie targowisk i bazarów. Uważajmy na siebie i innych, ale też wspierajmy się – zaapelował minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski.

W Nowej Dębie obowiązuje zalecenie burmistrza Wiesława Ordona o zamknięciu Targowiska Miejskiego w Nowej Dębie przy ul. Krasickiego do odwołania. Opinie na temat tego zalecenia są podzielone. Jedni uważają, że w dobie epidemii koronawirusa taka decyzja była niezbędna. Inni podkreślają, że skoro wolno robić zakupy w sklepach to targowiska nie powinny być dyskryminowane.

Po stronie kupców i ich klientów opowiada się Ministerstwo Rolnictwa, które podkreśla że wdrożone w życie przepisy, ograniczające przebywanie poza miejscem zamieszkania, dopuszczają możliwość robienia zakupów spożywczych i dotarcie do pracy. W tym trudnym dla nas wszystkich czasie minister J.K. Ardanowski zwraca uwagę, że targowiska i bazary to miejsca pracy wielu osób i ich rodzin. To miejsca, na które docierają produkty od rolników, którzy mają ograniczony dziś zbyt z powodu zamknięcia barów, restauracji czy stołówek.

Żywności mamy pod dostatkiem. Dajmy szansę nam wszystkim: produkującym, sprzedającym i konsumentom. Przestrzegajmy jednak podstawowych zasad, które znajdują się na stronie Głównego Inspektora Sanitarnego – podkreśla minister.

Minister Ardanowski zwraca uwagę na odpowiedzialność społeczeństwa, które w zdecydowanej większości przestrzega wszystkich przepisów związanych z postępowaniem w czasie epidemii koronawirusa. Dlatego też uważa, że przy zachowaniu wszelkich środków ostrożności i bezwzględnego przestrzegania zaleceń GIS możliwe jest zachowanie miejsc pracy, rolniczych dochodów i zaopatrzenia mieszkańców.

Na apel ministra pozytywnie odpowiedział wójt Grębowa:

0

46 KOMENTARZE

  • wszedzie w okolicy,targowiska na wolnym powietrzu sa otwarte,minister rolnictwa,prezydent apeluja zeby wspierac i kupowac polskie owoce,warzywa,w czasie kryzysu,itp ale w Nowej Debie sie oczywiscie nie da!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! brak słów niech zyje biurokracja urzedu

   +10
 1. Walnij bąka w biedronce , walnij na targowisku pod chmurką …. gdzie będziesz narażony bardziej na tegoż skutki ? Tak samo z wirusem , Wiesiek ogarnij się i nie wychodź przed szereg …

  +12
 2. Ten Pan z hali ma tyle do gadania na temat otwierania czy zamykania hali co Pan dodający pierwszy komentarz ! Panie Robi pozdrawiam

  +3
 3. Przecież nasz odwieczny burmistrz jest ze wsi i na pewno ma swoje zimioki czy kiszona kapustę. A wy ” mieszczuchy ” do Biedronki. On przecie wie lepiej niż cały ten nasz rząd z ministrem rolnictwa na czele.A targu nie otworzy, bo on NIGDY !!! do swojego błędu się nie przyzna. Bedzie klamal , kluczyl innych obwinial . Jednym słowem klasy zero.

  +6
  • Ja obstawiam że otworzy jutro i jeszcze odbębni to jako swój sukces. No chyba że zrobi z targiem to co z garażami na Broniewskiego czyli wystawi kupców na pastwę losu

   +9
 4. Wy ten wyłatany plac nazywacie placem targowym!!!Ludzie to wstyd dla Dęby.Nawet Majdan ma plac z prawdziwego zdarzenia, a to co u nas to zwykłe dziadostwo!!!!!

  +8
  • Może Przewodniczący coś z Inicjatywy wymyśli .
   Ale to człowiek z Miasta więc chyba będzie jak jest czyli byle Jak

   +3
 5. Panie i Panowie jak wszyscy po dupie dostają to równo. Tak jak z plusami.. wszyscy dostają to jest zajebiście. Jak zamykamy wszystko to wszystko. Wybraliście to macie. Kupili was za plusy to teraz zobaczcie minusy.

  +5
 6. Witam w gminnym teleturnieju. To że targ zamknięty to wina :
  A) podrzędnego urzędnika
  B) inspektora nadzoru
  C) odp A i B są prawdziwe bo to wina wszystkich tylko nie Wiesława Ordona
  Odpowiedzi prosimy wysyłać w kosmos.

  +5
  • Audiotele – to nie czas na takie zabawy. Bawimy się w pseudo demokracje czy zamykamy wszystko? Zamykamy i głosujemy na Maliniaka. Buzia w kubeł.

   0
  • Tak! Albo zamykamy wszystko w tym niemieckie i portugalskie markety albo pozwalamy żyć zarówno niemieckim i portugalskim marketom oraz naszym płacącym na miejscu podatki rolnikom i sprzedawcom. Dlaczego niemiecki market może pracować a polski rolnik nie? Ta szopka doprowadzi do biedy i śmierci Polaków więcej istnień niż ten wirus. na jesieni z polskiej gospodarki nie będzie czego zbierać. Dwucyfrowe bezrobocie i mega inflacja. Tego chcesz?

   +12
 7. A i jeszcze jedno – jakby komukolwiek z obecnych rządzących zależało na nas to dzisiaj nie głosowali by w sejmie za edukacją seksualną? nie zależnie czy ktoś jest za czy przeciw. tak to teraz priorytet. Idż i wrzuć kopertę.

  +2
  • Wiwat PIS, totalna calkowicie odleciala, w Sejmie Kidawa sciaga i zaklada rekawiczki, Budka po sali lata jak oszalaly , Kropiwnicki sie pieni, a w Senacie jakis Grodzki mowi ze dla niego kalendarz jest wazniejszy jak Zycie Ludzkie i kalendarza nie odstapi ani na krok ale to nic ze pieski z opzycji ujadaja karawana idzie dalej i robi swoje WIWAT KORESPONDENCYJNE GLOSOWANIE

   +2
 8. Zgoda,otwórzmy plac targowy lecz dla bezpośrednich producentów płodów rolnych,warzyw i owoców. Nie dla handlarzy którzy korzystając z okazji będą drenować nasze kieszenie kosmicznymi cenami.Wspierajmy polskich,lokalnych producentów.Kupujemy bezpośrednio u nich omijając szerokim łukiem stragany handlujących hien które zwietrzyły okazję do szybkiego zarobku.Internauta U napisał że kupiłby dobrych ziemniaków,nie sklepowych.Straganowi handlarze wg.niego mają lepsze.Tak?Wybierzcie się więc na giełdę np.do Sandomierza to przekonacie się o pochodzeniu owoców i warzyw.

  +5
  • Ten z Mercedesa i z Żuka to ceny z Chmur ściągają. Dla takich to w tym okresie zakaz sprzedaży jak ten co ma Warzywniaka na hali szok co za ceny

   +8
  • Rysio, jakoś ja od zawsze kupuje w warzywniaku i ceny są adekwatne do tych co wszędzie. Jak sobie przyjdziesz raz bo w biedrze zabrakło to chociaż się nie wypowiadaj. A propos którym handlującym jesteś że tak Cię boli że ludzie wola kupować bezpiecznie?

   +3
  • Akurat pan z warzywniaka na hali to jedyna osoba która odpowiedzialnie podeszła do problemu. Nie jak w innych sklepach chodzą ludzie kaszlą na towar i wirusa do domu przynoszą. U niego warzywa dotykają jedynie sprzedawcy, nikt obcy nie pałeta się po sklepie. To jest właściwe zabezpieczenie. BRAWO.

   +7
 9. Czy wy wszyscy zgupieliście? Liczba zakażeń rośnie A wy targ chcecie otwierać?!? W sklepach przestrzegane są jakieś zasady. Kto na targu będzie liczył ile jest osób? Będziecie stać na sobie i zabijecie nas wszystkich

  +2
 10. Teraz się nagle martwicie o rolników A jak w tamtym roku sprzedawali owoce za grosze bo był wysyp to nikt po nich nie płakał..

  +2
 11. Gadacie o tych cenach A popatrzcie sobie jakie są ceny w sklepach! 5 zł chleb? A wy mówicie że ceny warzyw podnoszą. Otwórzcie oczy. Widać że nie macie pojęcia co wpływa na ceny towarów.

  +2
 12. Jak wam tak zależy żeby targ był otwarty to jazda na majdan skoro otwarty i najlepiej już tam zostańcie jak chcecie się zarazić od niby rolnika który towar sprowadza nie wiadomo skąd

  +3
 13. Co wy chcecie od handlarzy – płacą podatki, niemałe opłaty za plac, koszt paliwa i amortyzację auta i muszą na siebie zarobić bo są na samozatrudnieniu a na koniec pracują po kilkanaście godzin dziennie niraz w chłodzie i upale!? Stąd ich ceny – jak się nie podoba to kupuj w biedronce a nie zazdrość jeden z drugim!? A najlepiej to też otwórz taki biznes – zobaczymy czy wytrzymasz i po ile Ty będziesz sprzedawał? Pozdrawiam

  +4
  • @Leśniczy,spodziewałem się odpowiedzi w tym tonie.Wiedz jedno,nie tylko handlujący owocami i jarzynami na bazarze ponoszą koszty działalności.Nie masz bladego pojęcia jakie są koszty ich działania więc nie broń pazernych hien z placu targowego.

   +2
 14. Jak na hali zapewnimy bezpieczne odstępy? Liczba osób? Byliście na hali wgl ludzie którzy piszecie żeby był otwarty ??

  +3
 15. Za mycie auta na myjce bezdotykowej , wymiana opon , PiSowskie 500- ale targowisko otwierać. Młodym „Warchołkom” widać że kwarantanna źle wpływa na racjonalne myślenie. Otworzyć Targowisko dla wszystkich 60+ , ZUS i Zakłady Pogrzebowe na pewno poprą tę inicjatywę.

  +1
  • To przychodnia zamknieta?, czyzby ci z pierwszej lini sie poddali i czmychneli jak szczury do nory!

   0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here