Nowy asfalt na ul. Szkolnej i zmiana organizacji ruchu

31

Ulica Szkolna doczekała się naprawy nawierzchni. Ekipy remontowe dokonały frezowania asfaltu i załatania ubytków. Newralgiczne punkty zostały pokryte nowym „dywanikiem”. 

Z remontu cieszą się nie tylko mieszkańcy ulicy Szkolnej, ale również osoby korzystające z tej drogi w trakcie dojazdów do szkoły i hali targowej. Jak zapowiada przewodniczący Rady Miejskiej Damian Diektiarenko obecnie trwają prace nad zwiększeniem bezpieczeństwa i komfortu użytkowania tej drogi – Jestem po rozmowach z mieszkańcami i burmistrzem miasta. Pracujemy nad zmianą organizacji ruchu na ulicy Szkolnej. Chodzi między innymi o zakaz parkowania wzdłuż drogi. Stojące tam ciężarówki, oraz osobówki blokują przejazd uniemożliwiając wyjazd z parkingu. Kłopoty z przejazdem mają również śmieciarki, stąd potrzeba wprowadzenia nowych regulacji – mówi Diektiarenko.

Sytuacje o której mówi radny Damian Diektiarenko potwierdzają wykonane zdjęcia. Poprzez parkowanie wzdłuż drogi, dwupasmowa ulica zamieniła się w wąską dróżkę.  Główne wyjście z Zespołu Szkół nr 1 jest zasłonięte przez auta, podobnie jak wejście do hali sportowej co stwarza duże zagrożenie dla korzystającej z obiektów młodzieży i mieszkańców okolicznych bloków. – Rozumiemy, że samochody muszą gdzieś parkować, dlatego będziemy pracować nad budową parkingu obok ośrodka pomocy społecznej, między ZS1, a przedszkolem – zapewnia przewodniczący rady miejskiej.

Nadleśnictwo Nowa Dęba
0
Nadleśnictwo Nowa Dęba

31 KOMENTARZE

 1. „Poprzez parkowanie wzdłuż drogi, dwupasmowa ulica zamieniła się w wąską dróżkę.” … wystarczy ograniczyć ilość miejsc do parkowania wzdłuż drogi i to wystarczy a nie szukać dziury w całym. Parkowanie w pasie drogowym to darmowe parkingi, natomiast budowa nowego to są koszty. Trochę rozumku Misiu

  +4
  • Nie w tym przypadku. Mieszkam na Szkolnej i wiele razy nie miałem ja wyjechać z osiedlowego parkingu bo dwa samochody jadą z przeciwnych stron, za mną wdłuż drogi trzecie auto. Tyle co w tym miejscu się sypie wyrazów na ch.. i k.. to chyba w żadnym innym. Dlatego cała spółdzielnia popiera Damiana!

   +6
 2. Ja mam jedno pytanie, skąd panowie radni chcą brać pieniądze na swoje co rusz nowe „pomysly”. Jesteśmy miastem z przemysłem tam trzeba inwestować. Trzeba ściągać przedsiębiorców, którzy ulokuja swój kapitał w nd. Czemu nie wprowadza uchwały która by uatrakcyjnila strefę?
  Chodniki, drogi, lampy na tyle was stać? Tylko tyle pomysłów? Nie o taką Dębe nic nie robiłem. A co z głośnym ujęciem wody? Samo się już oczyscilo czy panowie polegli w przedbiegach?

  +12
  • Człowieku! Rada Miasta w zeszłym roku wydała 1,5 miliona na odnowienie całej infrastruktury na strefie czyli budowę dróg, chodników, parkingów i oświetlenia. Proszą też szefostwo dezametu aby wreszcie pozwolili zrobić drogę na Hutę Komorowską ale Kolumb nie daje. Jak nie masz wiedzy to nie pluj jadem.

   +9
 3. Plac targowy jest własnością gminy. Poprzedni prezes PSS proponował wspólne rozwiązanie problemu nawierzchni, jednakże Burrnistrz odrzucił tę ofertę. Powierzchnia, która należy do PSS została wyłożona kostką. Reszta wygląda, jak wygląda.

  +10
  • @Elzab,napewno jest własnością gminy?To w takim razie odpowiedz mi na jedno pytanie,tak na początek,bo będą inne.Czy wpływy z pobierania placowego od osób tam handlujących wypłacane są do kasy gminy czy zasilają kasę PSS-u?

   +3
 4. właśnie tylko jakieś proste rzeczy chodniki chodniki a rzeczywiście gdzie nowi inwestorzy bo niedługo jak tak będzie kiepsko to nie będzie miał nimi chodzić ani jeździć wystarczy chyba mądre rozwiązanie jak pisze ktoś Anonim , czy już wszedł jakiś nowy inwestor chyba nic nie ma Panie Diektiarenko wiadomo te rzeczy tez potrzebne ale zacznijmy robić coś konkretnego

  +6
  • Akurat od Diektiarenki byś się odpierdzilił bo był w ARP w Warszawie i prosił aby ARP wreszcie wypełniała swoją rolę i zajęła się tematem nowodębskiej strefy. Zainicjował nowodębską radę biznesu żeby zjednoczyć środowisko. Nie naprawi w ciągu roku czy dwóch tego co hamulcowi psuli i niszczyli przez 20 lat.

   +11
 5. Szanowny kolego Czarzasty, widzę nie masz pojęcia kiedy były zaplanowane środki na przebudowę dróg na strefie :) I skąd było to finansowane. Byl to wniosek rady? I kto tu nie ma wiedzy? Jaka rolę ma pełnić arp tak jak piszesz? Bo nie bardzo się orientuję. Mówisz o rozebraniu ogrodzenia (!sic) śmiechu warte. Poczytaj najpierw kto odpowiada za grunty gminne, a jakie cele mają spółki skarbu państwa. Może zaraz pobiegniesz do gazownikow żeby dali gaz za darmo xD bo jak to tak!
  Pozdrawiam Konstruktywna Krytyka

  +1
 6. Ludzie ciagle zakazy . Wyremontować plac obok Hali tyle miejsca WSTYD Po Prostu anie jak Przewodniczący obok OPS u bo co Audi nie będzie wiadać z okna Znajomego. Może Rajcy wycieczkę zrobią np.do Paryża i tam zobaczą jak są auta parkowane . Co za Rajcy jak Wilki w watasze tylko na Złość zrobić ….

  +4
  • Zanim się ciemniaku wypowiesz to się najpierw dowiedz czyj jest teren koło hali. Plac targowy jest w kiepskim stanie ale niestety gmina, rada, a zwłaszcza przewodniczący nie ma nic do powiedzenia w sprawie tego terenu. Pozatym koło opieki społecznej jest ogromna potrzeba zrobienia parkingu. Wejście główne do przedszkola, wejście główne i wejście boczne uczniów do szkoły, główne wejście ludzi chorych i starszych do mops, główna ulica prowadząca do bloku szkolna 7, jedyna droga na świetlicę do Paulusówki i najważniejsze jedyne i dzikie naturalne przejście połowy miasta na basen kryty, odkryty i orlik. Jestem zażenowany tym że krytykujecie tu dosłownie wszystko! Nawet naprawdę dobre pomysły.

   +6
 7. Na drugi dzień po położeniu asfaltu policja mandaty dawała za stanie na nowej ścieżce wcześniej tego nie mogli robić normalnie żal

  +1
 8. Temat, należy zgłosić na najbliższej sesji RM że droga garbata (bubel) i wysypisko asfaltu przed oknem radnego! Wstyd! I na to idą nasze pieniądze…

  +4
  • To prawda, droga – dywanik niby poprawiony a wciąż z nierównościami ale można się pochwalić że przecież coś tam robimy ! Podobnie chwalono się za wcześniejszych kadencji kiedy oddawano pseudo chodniki lub pseudo drogi ! pisząc „pseudo” mam na myśli BUBEL BUDOWLANY ! który naprawiano za kolejne pieniądze podatników – Drodzy Przewodniczący Komisji Inwestycji i Budżetu, poruszaliście Panowie kwestie nieprawidłowości przy wykonaniu wielu inwestycji wcześniejszych władz miasta, nie pozwólcie na powtórkę z rozrywki przykładając własną rękę do prac odbieranych przez urzędników odpowiedzialnych za odbiór inwestycji niekoniecznie wykonanych prawidłowo ! W ramach przypomnienia : parking na wysokości ; złotnika , serwisu RtV i okien Pana Przewodniczącego był usypywany, poprawiany wielokrotnie , wielokrotnie źle i nieprawidłowo ! teraz kiedy wiemy że był źle naprawiany po raz kolejny powielamy absurdy budowlane usypując gruz asfaltowy na psedo parkingu . Chciałbym się mylić opisując tą oczekiwaną naprawę nawierzchni drogi wraz z pseudo parkingiem i czekam na ripostę w tej sprawie.

   +4
 9. Ludzie każdy ma możliwość wypowiedzenia i chyba nie ma osoby która zna przepisy doskonale czy to przewodniczący czy inna osoba ale ludzie- nie wolno piszę do szoku i wypowiadających się w podobny sposób ciemniaku czy głupi czy chory itp to może Ty taki jesteś szanujmy się , kultura wypowiedzi a w ogóle Redaktor powinien takie wypowiedzi nie dopuszczać do umieszczania, raz drugi a każdy by się zastanawiał jak ma napisać

  +2
  • Ale tam nie mieszka żoden Rajca Lansior i to im nie Przeszkadza . Droga do kortu jest potrzebna …..Figura Włos i Kaloryfer .

   +5
  • Potwierdzam, przejazd w sobotę lub niedzielę to jeden wielki slalom, niech się za to też ktoś w końcu weźmie.

   +2
  • PROSZĘ WYSOKĄ RADĘ AŻEBY POSTAWIĆ ZNAK B-36 NA ULICY LEŚNEJ. ( jak tam służby typu straż pożarna dojadą w razie np.pożaru w szkole?

   +1
  • Radni nie mają czasu na takie rzeczy Mikołajki Święta i Opłatek teraz a nie znaki ….droga obok Bystrzyka wyremontowana widziałeś jakiś znak lub Próg ….na Leśnej jest jeden a tutaj żadnego Wesołych Świat ….Tak Ma Być i Tyle

   +2
 10. Przewodniczący weź się za Poważne roboty z Elegancikami Radnymi . Ktoś z Rajców zadał sobie trudu by sprawdzić drogę i parkingi wzdłuż Bystrzyka Rajcy Ziemiance to polowania w głowie i auta parkuje(nie na parkingu koło swego bloku) by z okna widzieć jak Przewodniczący chce . Ale do czego zmierzam parkingi są płytsze o około 30 centrów gdzie progi zwalniające brak znaku z jaką prędkością mają się auta poruszać oraz wjazd kraty i dziura ze śmieciami . To jest droga wewnętrzna chyba…. To i ograniczenia myszą być Tak a jak teraz jest z pizzeri ile się da jadą Bezpieczeństwo Radni i Inwestycje w rozwój tej Wsi a nie fuszerki i parkingi no chyba dla przejezdnych na Święta co z Tą Wyemigrowali.

  +4
 11. Szok to pojechałeś z Tym basenem odkrytym nie ma co jaka połowa Dęby co Ty pleciesz kiedy takie oblężenie było ..jak miałeś 10 lat lub coś Ci się Przyśniło . Chodzi Rajcą by wyremontować parking i drogę by kort był dla Miesistych Rajców za grosze dostępne w letnie popołudnia i może Warchoł by się pojawił i meczyk pyknął . Całe to towarzystwo nowej Rady to Wielka Porażka i Pomyłka Lans Lans Lans i TYLE

  +7
  • Miała być złośliwa docinka ale chyba Ci nie wyszło z tym kortem. Ci co grają to sobie podjeżdżają pod samą bramkę w lasku A nie parkują przy mopsie :)

   0
  • Żadna docinka lecz zamiast się zając Naprawdę ważnymi rzeczami to parkingi będą budować za CO KREDYT ,takie budowy to muszą najpierw nauk dostać u Wójta z Majdanu . Zaganiać za inwestorami podatki obniżyć dla Tych co są i dbać by Ci co zostali za miskę ryżu nie robili w kołchozach .

   +4

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here