Starosta przeciwny utworzeniu filii wydziału komunikacji w Nowej Dębie. Co na to radni powiatowi?

43

Jak wynika z medialnych wypowiedzi starosty tarnobrzeskiego Jerzego Sudoła, jest on przeciwnikiem utworzenia w Nowej Dębie filii wydziału komunikacji, która znacznie ułatwiłaby uciążliwą procedurę rejestracji pojazdów. Takie same stanowisko zajęła Komisja Petycji Skarg i Wniosków działająca przy radzie powiatu tarnobrzeskiego. Jednak o ostatecznych losach tego pomysłu będą decydować radni powiatowi podczas jutrzejszych (23.06.2021 r.) obrad.

Przypomnijmy: W kwietniu bieżącego roku Stowarzyszenie Przyjazny Samorząd reprezentowane przez Marka Ostapko i Tomasza Wolana skierowało petycję do Starostwa Powiatowego w sprawie utworzenia w Nowej Dębie filii Wydziału Komunikacji i Transportu. Dzięki temu mieszkańcy leśnego grodu mogliby rejestrować pojazdy u siebie, bez spędzania wielu godzin w ogromnych kolejkach. O tym, że sprawy związane z obsługą pojazdów trwają bardzo długo wie każdy kto musiał poświęcić dzień roboczy „na wycieczkę” do Starostwa Powiatowego w Tarnobrzegu.

Pomysł utworzenia filii wydziału komunikacji w Nowej Dęnie poparło 89% czytelników (1180 głosów) InfoNowaDeba którzy wzięli udział w przygotowanej przez nas ankiecie. Przeciw zagłosowało 10% (129 głosów) ankietowanych, a 1% (11 głosów) nie miał zdania.

Mimo ogromnego poparcia społecznego dla tego pomysłu starosta Jerzy Sudoł od samego początku był niechętny tej inicjatywie. Jako powód długich kolejek wskazywał utrudnienia związane z epidemią COVID-19, co nie jest prawdą gdyż kolejki w wydziale były od zawsze. Starosta brnął jednak dalej. W „Tygodniku Nadwiślańskim” stwierdził, że „otwieranie filii wydziałów nie jest praktykowane w żadnym ze starostw na terenie Podkarpacia”. Dodał również, że rozmawiał z mieszkańcami Cygan i Chmielowa którzy stwierdzili, że bliżej im do Tarnobrzega niż Nowej Dęby.

Szkoda tylko, że pan starosta Jerzy Sudoł nie zapytał o zdanie mieszkańców Nowej Dęby – komentuje Marek Ostapko, prezes Przyjaznego Samorządu. – Argument o tym, że w naszym województwie nie wprowadzono proponowanych przez nas rozwiązań jest niezrozumiały. Dobry menager, a chciałbym wierzyć, że takim właśnie jest pan Sudoł, nie powinien bać się innowacji które służą mieszkańcom. Jest jeszcze czas na refleksje i zastanowienie. Mamy nadzieję, że radni z Nowej Dęby w tym pan starosta Jerzy Sudoł wyjdą naprzeciw mieszkańcom naszego miasta i zagłosują za naszą petycją – dodaje.

Nadzieje te mogą okazać się jednak płonne gdyż Komisja Skarg Petycji i Wniosków na posiedzeniu w dniu 14 czerwca 2021 roku podjęła decyzję o odrzuceniu petycji.  Przeciwko utworzeniu filii głosowali radni z Nowej Dęby: Andrzej Kołodziej i Jerzy Sudoł. Jednak dopóki piłka jest w grze, należy liczyć na to że sytuacja może zmienić. Czy tak się stanie? Przekonamy się już jutro.

/KK

0

43 KOMENTARZE

  • Ciekawe kto głosuje na pana Sudoła zwłaszcza, że trudno wskazać chociaż jedno jego osiągnięcie. Raz do roku zakorkuje miasto biegami, wyda za pieniądze podatników zeszyt historyczny i jak widać emerytom to wystarczy. To, że Zespół Szkół nr 1 upadł, szpital jest w stanie w jakim jest a drogi powiatowe nadają się do remontu to emerytów nie obchodzi. Jeśli średnie pokolenie nie weźmie się w garść to pan Sudoł dalej będzie chomikował złom i pierdział w powiatowy stołek. Czas udać się na spoczynek i wpuścić trochę świeżego powietrza bo pan Sudoł z racji na wiek i własną wygodę nic już dla Nowej Dębie nie jest w stanie zrobić.

   +33
 1. Gość z Nowej Dęby a działa przeciwko sobie i swoim! Czemu ma służyć blokowanie filii wydziału komunikacji? Samochodów coraz więcej to i kolejki w starostwie ogromne. Weź sie chłopie Sudoł ogarnij i zastanów!

  +30
 2. Gdzie staosta rejestrowal swoj pierwszy samochod? bylo ich wowczas malo, a rejestrowalo sie w N Debie. Jedna z pan wowczas pracojaca w N Debie do dzis jest pracownikiem powiatu

  +17
 3. Nie ma co wylewać żali w necie. Trzeba takim Sudołom czy Kołodziejom przypomnieć ich zachowanie gdy za 2 lata przyjdą po nasze głosy i powiedzieć im wtedy żeby spadali na bambus

  +21
 4. Powiat dla Nowej Dęby. Radni dzialajcie. Da sie utworzyć nowy powiat tylko od Was to zalezy. Walczcie! Powiat leski zostal wyodrebniony z powiatu bieszczaszkiego wiec sie da!

  +10
 5. całe zycie na panstwowym garnuszku,kasty nauczycielskiej,ludzie oderwani od rzeczywistosci,w dodatku przeciw wlasnym mieszkancom skad pochodza.brawo.
  niech zyje biurokracja.

  +14
 6. Tylu Anonimów (chyba że to ten sam) napisało tutaj tyle wpisów ( bo trudno nazwać to komentarzami), ze nie wiem czy on jest za czy przeciw… No bo skoro tak bardzo się rozPiSał, to musi ważna figura z niego. Tylko co na to powie Grzesiu Poloczek….

  +3
  • Ale pieniądze z Brukseli to przytulicie pisiory zakłamane… Jaki jazgot był niedawno gdy Bruksela cofnęła dotacje za te wasze elgiebete. Według pisu to lepiej z tego swojego gniazda robić Związek Radziecki i mówić Polakom że to dla ich dobra…

   +7
 7. Ten powiat tarnobrzeski to jakiś dziwoląg. Tarnobrzeg dzięki decyzjom z czasów PRL ma tak dużą powierzchnię, że może się ogłosić wszystkim, nawet wolnym miastem. Natomiast powiat tarnobrzeski powinien się zmienić w powiat nowodębski albo nowodębsko-baranowski. Jak szybko rozwijają się miasta powiatowe to widać najlepiej po przykładzie Kolbuszowej..Inaczej Dęba zostanie na zawsze leśnym osiedlem i leśnym garnizonem..

  +7
 8. Złóżcie petycje do Premiera o przeniesieniu starostwa do Nowej Dęby. Po co się rozdrabniać niech wszystko będzie w pępku świata. W kolejnym etapie Urząd Wojewódzki i Marszałkowski.
  Za parę lat może przeniosą Wam stolicę bo po co marnować dzień aby tam pojechać.

  0
 9. Ten pan to zwykły karierowicz…nic nie zrobił dla N.Deby za to w mediach i prasie osiagnał mistrzostwo pod względem chwalipiestwa.

  +6
 10. W Rzeszowie po centrach handlowych są punkty obsługi mieszkańca – możesz tam zarejestrować, wyrejestrować pojazd, możesz również zapłacić rachunki i podatki. Punkty te są czynne również w soboty. A w Tarnobrzegu jak zwykle przebija się arogancja urzędników

  +8
 11. Baju baju ale co z petycja Ostapki i Wolana jak glosowanie?, w Sejmie Budka wygral glosowanie i zdemolowal Rzad Morawieckigo i Kaczynski bil mu brawo i sie cieszyl

  0
 12. Baranów i Grębów odebrali powiatowi swoje szkoły średnie. Po całej Polsce są szpitale miejskie.
  Wziąć, co u nas, do nas.

  Po co mamy się dzielić z kolesiami z miasta górniczego, którzy zalali sobie kopalnie i za 15 lat będą jak wymarłe miasto na Dolnym Śląsku?

  Mamy nową jednostkę wojskową i jest dobry powód, żeby pożegnać Tarnobrzeg.

  +3

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here