Trwa budowa parkingu przy Ośrodku Pomocy Społecznej

15

Trwa budowa dodatkowych miejsc parkingowych przy Miejsko-Gminym Ośrodku Pomocy Społecznej w Nowej Dębie. 

Potrzeba powiększenia przestrzeni do parkowania w tym miejscu wynika z faktu iż poruszają się tam zarówno rodzice korzystający z przedszkola, pracownicy MGOPS jak również mieszkańcy ulicy Szkolnej. W ramach zadania o wartości blisko 100 tys. zł powstanie 9 miejsc parkingowych, w tym jedno dla osób niepełnosprawnych. Jednak to nie miejsca parkingowe kosztują najwięcej. Główną część robót zajmie wykonanie kanalizacji deszczowej, która pozwoli na odprowadzenie wody z rejonu parkingu w kierunku Bystrzyka. Prace wykona firma Bruk Dar Dariusz Skawiński. –Jest to pierwszy etap prac związany z poszerzeniem bazy parkingowej w tym miejscu, oraz budowy łącznika z kompleksem sportowym. Kolejne etapy będą realizowane w kolejnych latach budżetowych – informuje Przewodniczący Rady Miejskiej Damian Diektiarenko.

15 KOMENTARZE

 1. Najpierw powinien być łącznik/chodnik obiecany w kampanii wyborczej a później parking. Tam można nogi połamać na tym gruzie między szkołą a Mops.

 2. A jak dojść do basenu? Może warto stworzyć ciąg komunikacyjny do basenu? Takie fajne tereny w centrum miasta a wciąż niwykorzystane: za przedszkolem nr 1, koło kortów tenisowych ten pseudo las itp. Super teren na nowoczesne szeregówki dla młodych rodzin

  • Żadne szeregówki. Wali w dekiel?Jak radni pomyślą to teren ten może być jak dawniej planty z drzewami, ku…wa normalnym trawnikiem, z placem zabaw jak dawniej małpi gaj. Otrzezwij a potem się wypowiadaj.

 3. Przecież to wszystko jest w artykule. Czy naprawdę już nikt nie potrafi czytać ze zrozumieniem?
  Cytuję: „–Jest to pierwszy etap prac związany z poszerzeniem bazy parkingowej w tym miejscu, oraz budowy łącznika z kompleksem sportowym. Kolejne etapy będą realizowane w kolejnych latach budżetowych „

  • To wszystko sciema Wojta,na ul. 1Maja3 minal juz rok jak mial przebudowac boisko na parking i wypial tylek

 4. Ciekawe czy ptaki będą tak samo się wypróżniały swoim guano na samochody na tym parkingu, jak to robią na auta zaparkowane przy Krasickiego…..

  • @Stefan,masz problem?Strzel sobie konika a potem swój złom odprowadź do garażu.Jeżeli go nie posiadasz to myjnia i twoja skorupa na którą wyróżniały się ptaki będzie lśnić jak psu jajka.A że rdza się uwidoczni…… nic to,auto złomy czekają.

 5. A co z sytuacją na ul. Mickiewicza. Obecnie chyba najbardziej zatłoczona, zastawiona ulica w mieście, po której przejechać czasem bez zatrzymania z winy samochodu stojącego na poboczu nie sposób.
  Po zlikwidowaniu zakazu zatrzymywania od strony kościoła jest koszmar i nawet wypadki się z tego powodu zdarzają. Może trzeba pomyśleć o rozwiązaniu tego coraz większego problemu. Po tej stronie ulicy już jest klepisko a nie trawnik. Jest to droga powiatowa więc należy porozumieć się i coś tam zrobić, albo przywrócić zakaz, albo zrobić po tej stronie zatoki postojowe, tak jak parkują samochody.

  • Tam nie mieszka Przewodniczący Lansior Rady i nie parkuje samochodów . Musisz bic od Portretów w Oknach wystawionych przed Wyborami …

 6. Koleś spod nick`a „Autozłom” chciał zabłysnąć lansem jaki to z niego super-duper kolo, a wyszła z tego wiocha. I to z wystającą słomą z butów…. Zapewne treścią jego życia jest posiadanie BMW, co potwierdzałoby i nick, i pochodzenie. ( Z całym należnym szacunkiem dla ludzi ciężko pracujących w polu )

 7. Może przy okazji ktoś pomyśli o bezpiecznym przejściu dla pieszych. Dzieci z przedszkola nie mają takowego. Bardzo często parkuję pod Ośrodkiem policja. Nie widzi problemu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here