Prezes Polskiego Związku Badmintona z wizytą w Nowej Dębie

3

W Nowej Dębie w dniach: 27 – 28.02.2021 r. z udziałem pięciu drużyn: UKS „Hubal II” Białystok, ABRM II Warszawa, UKS „Kiko” Zamość, ABRM „Rakiety” Olsztyn i MKS „Stal” Nowa Dęba rozegrane zostały mecze I – ligi badmintona w grupie północno wschodniej.
Mecze pomiędzy drużynami rozegrane zostały systemem „każdy z każdym”. Znakomicie w rywalizacji z zespołami gości spisali gospodarze badmintoniści Stali Nowa Dęba.
Stalowcy kolejno pokonali: UKS „Hubal II” Białystok 4:3, następnie zwyciężyli zespół UKS „Kiko” Zamość 7:0, ulegli drużynie ABRM II Warszawa 3:4 oraz pokonali ABRM „Rakiety” Olsztyn 4:3.

W pozostałych meczach padły następujące wyniki:

UKS „Kiko” Zamość – ABRM II Warszawa 0:7
UKS „Hubal II” Białystok – ABRM „Rakiety” Olsztyn 4:3
UKS „Kiko” Zamość – ABRM „Rakiety” Olsztyn 2:5
ABRM „Rakiety” Olsztyn – ABRM II Warszawa 0:7
UKS „Hubal II” Białystok – ABRM II Warszawa 3:4
UKS „Kiko” Zamość – UKS „Hubal II” Białystok 1:6

Zespół Stali Nowa Dęba we własnej hali zademonstrował bardzo dobrą formę, waleczność oraz sportową postawę do końca i dzięki niespodziewanym, ale zasłużonym trzem zwycięstwom uplasował się na drugim miejscu w tabeli i tym samym razem z drużyną ABRM II Warszawa wywalczył awans do turnieju barażowego o polską ekstraklasę badmintona.
W turnieju barażowym wystąpi 4 drużyny, a będą nimi: KB Kobierzyce, „Beninca” UKS „Feniks” Kędzierzyn – Koźle, ABRM II Warszawa i MKS „Stal” Nowa Dęba.
Działacze sekcji badmintona MKS „Stal” Nowa Dęba czynią starania, żeby turniej barażowy odbył się właśnie w Nowej Dębie.
Sędzią głównym zawodów był Sławomir Moździoch z Zamościa.
Zmagania drużyn w Nowej Dębie obserwowali: Prezes Polskiego Związku Badmintona Marek Krajewski oraz Komisarz Ligi Mirosław Adamczyk.
Mecze przebiegały w sportowej atmosferze w duchu „fair play” a ozdobą poszczególnych meczów były gry podwójne, szczególnie w wykonaniu mężczyzn, a całe zawody były przeprowadzone zgodnie z obowiązującymi zasadami bezpieczeństwa w dobie pandemii koronawirusa.

Wyniki szczegółowe meczów z udziałem badmintonistów MKS „Stal” Nowa Dęba.

MKS „Stal” Nowa Dęba – UKS „Hubal II” Białystok 4:3
Tymoteusz Malik – Jan Frańczak 2:1 (12:15;15:5;15:9) 1:0
Patryk Kopeć – Mateusz Podkowiński 2:0 (15:9;15:11) 2:0
Klaudia Bukowińska – Julia Stankiewicz 0:2 (10:15;11:15) 2:1
Mariola Jurusik – Kaja Ziółkowska 0:2 (12:15;7:15) 2:2
Mateusz Czachor / Patryk Kopeć – Arkadiusz Dydyński / Jan Frańczak 3:2 (9:15;15:9;15:11)
Beata Mycek / Zofia Tomczyk – Magdalena Chorębiewska / Marta Kalinowska 2:0 (15:1;15:6) 4:2
Tymoteusz Malik / Beata Mycek – Arkadiusz Dydyński / Julia Stankiewicz 2:1 (9:15;15:11;14:15) 4:3

MKS „Stal” Nowa Dęba – UKS „Kiko” Zamość 7:0
Tymoteusz Malik – Bartłomiej Woźniak 2:0 (15:5;15:12) 1:0
Patryk Kopeć – Jakub Smolak 2:0 (15:9;15:11) 2:0
Klaudia Bukowińska – Magdalena Kasperek 2:0 (15:13;15:9) 3:0
Mariola Jurusik – walkower 4:0
Mateusz Czachor / Rafał Lejko – Bartłomiej Woźniak / Jakub Smolak 2:0 (15:7;15:6) 5:0
Beata Mycek / Zofia Tomczyk – Magdalena Kasperek / Julia Szczepańska 2:1 (15:11;11:15;15:9) 6:0
Tymoteusz Malik / Beata Mycek – Jakub Smolak / Julia Szczepańska 2:0 (15:11;15:13)
MKS „Stal” Nowa Dęba – ABRM II Warszawa 3:4
Tymoteusz Malik – Yevhen Kobzar 2:0 (15:8;15:11) 1:0
Rafał Lejko – Adrian Krawczyk 0:2 (0:15;1015) 1:1
Klaudia Bukowińska – Ida Wiśniewska 0:2 (6:15;11:15) 1:2
Mariola Jurusik – Zofia Tomczak 0:2 (4:15;6:15) 1:3
Mateusz Czachor / Patryk Kopeć – Bartosz Krajewski / Adrian Krawczyk 2:1 (15:12;14:15;15:11) 2:3
Beata Mycek / Zofia Tomczyk – Zofia Tomczak / Ida Wiśniewska 0:2 (5:15;10:15) 2:4
Tymoteusz Malik / Beata Mycek – Bartosz Krajewski / Aleksandra Węsławowicz 2:0 (15:11;15:5) 3:4

MKS „Stal” Nowa Dęba – ABRM „Rakiety” Olsztyn 4:3
Tymoteusz Malik – Krzysztof Walenda 2:0 (15:7;15:7) 1:0
Patryk Kopeć – Tomasz Lipski 2:0 (15:6;15:14) 2:0
Klaudia Bukowińska – Karolina Żeromska 0:2 (13:15;13:15) 2:1
Mariola Jurusik – Krystyna Polakowska 0:2 (2:15;5:15) 2:2
Mateusz Czachor / Patryk Kopeć – Tomasz Lipski / Krzysztof Walenda 2:0 (15:10;15:9) 3:2
Beata Mycek / Zofia Tomczyk – Krystyna Polakowska / Karolina Żeromska 0:2 (4:15;11:15) 3:3
Tymoteusz Malik / Beata Mycek – Tomasz Kozłowski / Żaneta Baranowska 2:0 (15:1;15:3) 4:3

Na zdjęciach mecze I – ligi badmintona w grupie północno – wschodniej w Nowej Dębie.

0

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here