Ciekawe branże na rozpoczęcie kariery w 2022 roku

0

Oto niektóre pomysły biznesowe, które prawdopodobnie wzrosną w 2022 roku. W dziedzinach takich jak planowanie wirtualnych wydarzeń cały model biznesowy jest dość nowy. Ludzie tworzący internetowe platformy hostingowe wyobrażają sobie, jak mogą wyglądać wirtualne wydarzenia. Rynki takie jak usługi fitness istnieją od lat, ale teraz eksplodują możliwościami. Niezależnie od tego, jak nowa lub stara jest interesująca Cię dziedzina, świeże myślenie i piękna strona internetowa mogą wyróżnić Twoje usługi.

Rok 2021 był rokiem powrotu do naszych starych sposobów pracy i ponownego wyobrażenia sobie, jak nasza praca może wyglądać w przyszłości. Niezależnie od tego, czy rozważasz wejście w przedsiębiorczość, czy jesteś programistą internetowym, który próbuje przewidzieć, do tworzenia jakiego rodzaju stron internetowych możesz zostać zatrudniony w nadchodzącym roku, ta lista jest tutaj, aby dostarczyć Ci inspiracji.

Usługi dla zwierząt

Niezależnie od tego, czy ludzie byli samotni w izolacji, czy też mieli więcej przestojów, miłość do zwierząt domowych wzrosła w ciągu ostatniego roku. ASPCA ustaliła, że ​​jedna na pięć ankietowanych osób nabyła psa lub kota między marcem 2020 r. a majem 2021 r. Ponadto w tym samym okresie wydatki przemysłu zoologicznego wzrosły z 97,1 miliarda do 103,6 miliarda dolarów. Więcej nowych zwierząt domowych oznacza zwiększoną potrzebę szkolenia, spacerów, karmienia i innych usług związanych z opieką nad zwierzętami. Jest tak wiele firm, które mogą pomóc w obsłudze tej grupy demograficznej.

Wraz z pojawieniem się wszystkich nowych firm świadczących usługi dla zwierząt domowych PetExec sprytnie dostrzegł okazję do wkroczenia i zapewnienia wsparcia technicznego, aby pomóc w zarządzaniu tymi firmami. Watchdog Labs pomaga właścicielom zwierząt domowych znaleźć najlepszą karmę dla swoich towarzyszy, oceniając odżywianie i wpływ na środowisko. Dla tych, którzy stracili towarzysza, Eterneva tworzy wyhodowane w laboratorium diamenty z popiołów zwierząt, aby je zapamiętać.

Poker online

Kolejna branża, którą warto się zainteresować, ale trzeba pamiętać, że stanie się profesjonalnym pokerzystą wymaga takiej samej wiedzy o grze i kartach, jak również niektórych umiejętności, ale wiąże się również z całym stresem związanym ze świadomością, że pieniądze na stole należą do ciebie. Oczywiście nagrody są też potencjalnie znacznie wyższe. Najbardziej oczywistym wymogiem bycia profesjonalnym graczem w pokera jest oczywiście uzdolnienie do gry. Musisz być w stanie owinąć głowę wokół niezliczonych złożoności i strategii w grze i robić to z zimną krwią. Oczywiście to samo można powiedzieć o byciu dobrym graczem amatorskim. Profesjonalista musi zarządzać innymi czynnikami.

Największym czynnikiem jest prawdopodobnie wariancja. Czasem wygrasz, czasem przegrasz. To, jak radzisz sobie z przegraną, jest ważniejsze niż to, jak radzisz sobie z wygraną. Nie możesz grać, jeśli przedłużający się downswing pochłonął cały Twój bankroll, więc zarządzanie nim i utrzymywanie warstwy izolacji finansowej przez cały czas jest niezbędne, jeśli chcesz pozostać w tym na dłuższą metę. W tym celu dobrze będzie zwrócić uwagę najpierw na podstawy w przypadku zarówno standardowego rodzaju pokera, jak i Texas Holdem czy też innych. Pod podanym linkiem znajdziecie informacje na temat tego, co każdy początkujący gracz (i nie tylko) powinien wiedzieć o Texas Hold’em.

Fitness

Rynek wellness jest już dobrze ugruntowany, z rynkiem przekraczającym 1,5 biliona dolarów i rośnie. Ale pandemia zmieniła sposób, w jaki ludzie podchodzą do swoich zajęć fitness w wielkim stylu. W wyniku ograniczonego dostępu do siłowni ludzie odkryli zalety ćwiczeń w domu. Acumen Research przewiduje, że do 2027 r. rynek fitnessu w domu osiągnie 14,8 miliarda dolarów. Produkty takie jak BodyGym, które zwiększają efektywność ćwiczeń w domu, mogą być obiecującą szansą.

Według Światowego Forum Ekonomicznego, aplikacje zdrowotne i wellness to również ogromny rynek, a liczba pobrań na całym świecie wzrosła o 46% na początku 2020 roku. Ludzie również cieszą się aktywnością fizyczną, która jest mniej skupiona na treningu, jak wspinaczka czy sztuki walki. Obiekty takie jak High Point Climbing i CKO Kickboxing odniosły wiele sukcesów, a PushPress dostarcza oprogramowanie, które pomaga w prowadzeniu niezależnych siłowni i mniejszych obiektów.

Cyfrowe wydarzenia i konferencje

Dni łączenia wydarzenia online z rozmowami Zoom (i trudnościami technicznymi) mogą wkrótce się skończyć. Hosting wirtualnych wydarzeń stał się pełnoprawną branżą, która pozostanie popularna nawet po całkowitym ponownym otwarciu wydarzeń osobistych. Firmy odkryły, że przeniesienie wydarzeń do modelu w pełni wirtualnego lub hybrydowego umożliwia uczestnictwo znacznie większej liczbie osób, niż miałoby do nich dostęp w innym wypadku.

Lawrence Coburn, współzałożyciel Twine, startupu zajmującego się czatami wideo, zauważył, że organizatorzy wydarzeń widzieli od czterech do pięciu razy większy udział w wirtualnych wydarzeniach niż ich stacjonarne odpowiedniki. Istnieją możliwości tworzenia usług wspierających planowanie, hosting i realizację wszelkiego rodzaju wydarzeń online. Warto również wziąć pod uwagę, że tak wiele firm działa zdalnie. Są też takie firmy, jak Great Gotham Challenge, które zapewniają pracownikom zdalnym sposoby łączenia się.