Hulajnoga elektryczna XIAOMI – co warto wiedzieć przed zakupem?

0

Chcesz kupić hulajnogę elektryczną? Na rynku jest wiele modeli wartych uwagi – przyjrzyj się zwłaszcza świetnie ocenianym sprzętom Xiaomi. Chiński producent, który zyskał popularność, proponując dopracowane sprzęty w dobrej cenie, ma w swojej ofercie kilka zbierających entuzjastyczne recenzje pojazdów. Co wiedzieć przed zakupem, by być zadowolonym z nowej hulajnogi?

Hulajnoga elektryczna – najważniejsze parametry

Wybór hulajnogi elektrycznej warto zacząć od określenia budżetu, w którym chcesz się zmieścić. Możesz szukać najtańszych rozwiązań za mniej niż 2000 zł lub sięgać bo bardziej zaawansowane rozwiązania dla wymagających. Wtedy musisz liczyć się z wydatkiem ok. 3000 zł.

Przeglądając dostępne modele, zwrócisz uwagę na kilka parametrów, w tym – zasięg urządzenia na pełnej baterii. Może cię kusić, by wybrać sprzęt umożliwiający jak najdalsze wyprawy. Pamiętaj, że z dużym zasięgiem wiąże się jednak kilka konsekwencji. Przede wszystkim – taką możliwość dają ci raczej droższe hulajnogi. Co więcej, takie urządzenia nie są zwykle lekkie i łatwe w przenoszeniu. Jeśli więc planujesz dojeżdżać hulajnogą do przystanku autobusowego, by pojechać do pracy komunikacją miejską, lepiej sprawdzi się lżejszy sprzęt o mniejszym zasięgu. W końcu – naładowanie potężnej baterii trwa zwykle kilka dobrych godzin. Dlatego choć pojemny akumulator może kusić, lepiej dokładnie się zastanowić, jak planujesz korzystać z hulajnogi elektrycznej.

Na przeciwległym biegunie masz lekkie hulajnogi o niewielkim zasięgu. To poręczne sprzęty, które wniesiesz po schodach. Szybko też uzupełnisz ich baterię. Czy takie rozwiązanie ma jaką wadę – oprócz niewielkiego zasięgu? Zwróć uwagę na maksymalne obciążenie. Może się zdarzyć, że mniejsze, lżejsze konstrukcje będą miały mniejsze obciążenie.

Wiesz już, jak wybierać pomiędzy typami urządzeń do poruszania się po mieście. Jakie parametry są więc kluczowe i na jakie zwracać uwagę, porównując poszczególne modele? Zacznij od:

  • zasięgu;
  • czasu ładowania baterii;
  • maksymalnej prędkości;
  • maksymalnego obciążenia;
  • wagi pojazdu;
  • czytelnego wyświetlacz;
  • wielkość i rodzaj kół;
  • systemu KERS;
  • atrakcyjnego designu.

O czym pamiętać, wybierając hulajnogę elektryczną?

Zanim zdecydujesz się na zakup hulajnogi elektrycznej, upewnij się, że będziesz z niej korzystać zgodnie z obowiązującym prawem. Maksymalna prędkość, którą możesz rozwinąć na ścieżce rowerowej, wynosi 20 km/h. Niektóre sprzęty w specyfikacji technicznej mają zaznaczone wyższe wartości – nie możesz jednak bardziej się rozpędzać. Wiele wartych uwagi sprzętów, także firmy Xiaomi, ma wśród dostępnych trybów osobny tryb pieszego. Pozwala on poruszać się z prędkością 5 km/h, co przydaje się, gdy w pobliżu nie ma ścieżki rowerowej i odpowiedniej jezdni – musisz więc poruszać się po chodniku. Zwróć też uwagę, że hulajnoga to pojazd jednoosobowy. Jeśli chcesz z kimś regularnie jeździć, każdy powinien zaopatrzyć się we własny model. Dobrze też korzystać z kasku – takiego jak mają rowerzyści. To dodatkowy sposób zapewnienia bezpieczeństwa sobie i innym.

Jaką hulajnogę Xiaomi kupić?

Wśród propozycji Xiaomi dużą popularnością cieszy się XIAOMI Mi Electric Scooter Essential za mniej niż 1500 zł. Chcesz inną propozycję? Zobacz XIAOMI Mi Electric Scooter Pro 2 o zasięgu do 45 km – i to w bardzo dobrej cenie ok. 2200 zł. Przeanalizuj listę najchętniej kupowanych modeli i przeczytaj recenzje użytkowników. Sprawdź wszystkie hulajnogi Xiaomi w sklepie MediaMarkt i wybierz pojazd dla siebie!

/Materiał promocyjny