Materac kieszeniowy – co warto o nim wiedzieć? Najważniejsze informacje w pigułce

0
Pixabay

Ekskluzywne oraz praktyczne łóżko jest meblem, który nieodzownie wzbogaca wystrój każdej sypialni. Jednak, jeśli marzymy o stworzeniu najbardziej komfortowej przestrzeni do snu, która pozytywnie wpłynie na nasze zdrowe spanie, to nie warto pomijać znaczenia materaca. To właśnie on ma największy wpływ na jakość naszych nocnych wrażeń. 

Znalezienie materaca na łóżko, który będzie dopasowany do Twojej sylwetki, nie zawsze jest proste. Jednym z często pojawiających się modeli w sklepach stacjonarnych i w internecie jest materac kieszeniowy. Jak wygląda taki materac i co dokładnie kryje się w jego wnętrzu? Czym jest „multipocket” i który typ materaca jest bardziej odpowiedni – kieszeniowy czy tradycyjny ze sprężynami? Czy może warto zastanowić się nad modelem z wkładką kokosową? Na te wszystkie pytania znajdziesz odpowiedzi w naszym artykule.

Materac kieszeniowy – co to jest?

Standardowe materace kieszeniowe są zbudowane z wielu identycznych sprężyn, z każdą z nich umieszczoną w swojej osobnej kieszeni. Dzięki temu, kiedy się na nim leży, każda sprężyna działa niezależnie, doskonale dopasowując się do kształtu ciała śpiącej osoby

Kieszenie sprawiają także, że korzystanie z materaca jest ciche i nie powoduje hałasu podczas zmiany pozycji. W przypadku zaawansowanych modeli kieszeniowych możesz spotkać się z różnymi strefami twardości, co oznacza, że sprężyny mogą mieć różną długość. To pomaga w równomiernym rozkładaniu ciężaru ciała podczas snu.

Co więcej, nad sprężynami w materacach kieszeniowych znajduje się warstwa specjalnej pianki po obu stronach, co zachowuje elastyczność i miękkość całej konstrukcji. W niektórych przypadkach, kieszenie, w których umieszczone są sprężyny, wykonane są z filcu. To rozwiązanie jest szczególnie korzystne, jeśli materac jest współdzielony przez dwie osoby, ponieważ zmiana pozycji jednej z nich nie wpłynie negatywnie na sen drugiej.

Materace są dodatkowo wyposażone w miękkie pokrowce, które można łatwo zdjąć i prać w pralce w temperaturze 60 stopni Celsjusza, zapewniając tym samym higienę podczas snu. Warto także wspomnieć o warstwie kokosowej, która jest często umieszczana materacach, mając na celu zapewnić optymalne użytkowanie i zdrowy sen.

Przeczytaj także: Dlaczego warto zadbać o sen?

Materac kieszeniowy z wkładką kokosową czy bez?

Mata kokosowa ma bardzo dobre właściwości antygrzybiczne i antyalergiczne. Wspiera cyrkulację powietrza w materacu i skutecznie zapobiega gromadzeniu się wilgoci, co minimalizuje ryzyko rozwoju grzybów i pleśni. Jeśli dokuczają Ci alergie lub problemy zdrowotne, to mata kokosowa może być dobrym wyborem.

Warto podkreślić, że wkładka kokosowa wydłuża żywotność materaca i ma wpływ na jego twardość. Jeśli jednak preferujesz miękkie powierzchnie do spania, to materac z kokosem może nie być najlepszym wyborem.

Wybierz materac kieszeniowy dla siebie

Jeżeli preferujesz sprężyny, które optymalnie dostosują się do Twojej sylwetki, to materac kieszeniowy jest dla Ciebie. Osoby, które cenią nieco twardsze podłoże, także będą zadowolone. Szeroki wybór materacy o różnym stopniu twardości w połączeniu z dodatkowymi warstwami to uniwersalne i trwałe rozwiązanie, które zapewni komfort snu oraz odpowiednią regenerację. Jeśli zależy Ci na tych cechach, to warto rozważyć zakup materaca kieszeniowego.

/MATERIAŁ PROMOCYJNY