Materace w Toruniu – jak poprawnie dobrać materace do spania w zależności od wzrostu? xvideo

0
twardosc-materaca
Materiał Partnera

Wybierając materac, większość osób bierze pod uwagę jedynie swoją masę ciała. Jest to oczywiście ważna kwestia, jednak oprócz tego musimy kierować się również naszym wzrostem. Jak poprawnie dobrać materac w zależności od wzrostu? Gdzie szukać wysokiej klasy produktów w Toruniu?

Wzrost użytkownika a poziom twardości materaca

Jednym z najważniejszych parametrów materaca jest poziom jego twardości. Będzie on wpływał na ułożenie kręgosłupa podczas snu i odpowiednią regenerację. Producenci zazwyczaj oznaczają swoje materace symbolami H1, H2, H3, H4. Im większa cyfra, tym twardszy jest materac. Główne wytyczne co do wyboru twardości dotyczą masy ciała użytkownika. Dla osób lżejszych polecane są materac miękkie, a dla cięższych — materace twarde.

Te oznaczenia sprawdzają się jednak w przypadku osób o wzroście średnim. Użytkownicy bardzo niscy lub bardzo wysocy powinni dobierać twardość materaca na podstawie zarówno wagi, jak i wzrostu. Przykładowo osoba o wadze 70 kg i wzroście 180 cm powinna zdecydować się na materac o poziomie twardości H2, czyli średni. Natomiast osoba o takiej samej wadze (70 kg), ale wzroście równym 160 cm, powinna skłonić się raczej ku produktom oznaczonym symbolem H3, czyli twardym.

Chodzi tutaj o inny rozkład ciężaru ciała. Osoba ciężka, ale wysoka może wybierać nieco miększe materace, ponieważ masa ciała rozłoży się na większej powierzchni i nie wystąpi efekt nadmiernego zapadania.

Jaki materac kupić?

Wymiary materaca i rodzaj wypełnienia

Szerokość materaca dla jednej osoby nie może być mniejsza niż 70 cm (jednak eksperci polecają szerokość 80 lub 90 cm), a długość powinna być o ok. 15-20 cm większa od wzrostu użytkownika. W przypadku materacy dwuosobowych musimy wziąć pod uwagę oczywiście wzrost wyższej osoby z pary. Standardowa długość materaca do spania to 200 cm. Dlatego, jeśli wysokość naszego ciała przekracza 185 cm, warto zdecydować się na materac wykonany na specjalne zamówienie.

Na terenie Torunia znajduje się kilka sklepów stacjonarnych z materacami od marki Hilding, która oferuje produkty najwyższej klasy. Aby uzyskać dokładne adresy takich miejsc, możemy skorzystać z wyszukiwarki sklepów na stronie Hilding. Możliwy jest także zakup materacy online przez sklepy internetowe partnerów marki.

Producent Hilding posiada w swojej ofercie materace piankowe, sprężynowe oraz hybrydowe. Te pierwsze sprawdzą się doskonale w celach terapeutycznych dla osób, które cierpią na bóle i schorzenia kręgosłupa. Materace piankowe takie jak Hilding Rumba oraz Hilding Salsa posiadają status wyrobu medycznego, co oznacza, że przeszły szereg badań i testów. Dodatkowo produkty lateksowe będą doskonałą opcją dla alergików. W ofercie Hilding znaleźć można zarówno materac lateksowy 90×200, jak i 160×200 (dla singla i dla pary).

Materace sprężynowe zbudowane na bazie systemu kieszeniowego doskonale sprawdzą się do łóżek dwuosobowych, ponieważ zapobiegają przenoszeniu drgań na całą powierzchnię. Oznacza to, że podczas snu nie będziemy odczuwać ruchów śpiącego obok partnera. A jeśli nie możemy zdecydować się na jedno rozwiązanie, to najlepszą opcją będzie zakup materaca hybrydowego, który łączy w sobie cechy pianki oraz sprężyn. Takim produktem jest uniwersalny materac Hilding Electro, z którego korzystać mogą osoby lżejsze i cięższe, wysokie oraz niskie.