Nowodębska delegacja z wizytą w Suhowoli na Ukrainie

3

Na obchody 25. rocznicy niepodległości Ukrainy na zaproszenie władz Suhowoli na Ukrainę udała się delegacja z Nowej Dęby.

     Delegacja samorządu Suhowoli, partnerskiej gminy z Ukrainy, na czele z wójtem Andrzejem Torbą, odwiedziła Nową Dębę w czerwcu podczas ósmej edycji „Militariady”. Ukraińska gmina chcąc odnowić kontakty, nawiązane przed 13 laty, zaprosiła delegację z Nowej Dęby na uroczystości z okazji 25. rocznicy niepodległości Ukrainy.  Do Suhowoli pojechali przedstawiciele nowodębskiego samorządu, którzy przekazali utrwalone na szkle okolicznościowe gratulacje.

     Członkowie delegacji – burmistrz miasta i gminy Wiesław Ordon, dyrektor Samorządowego Ośrodka Kultury Krystian Rzemień, radni Rady Miejskiej: Ryszard Szafran i Roman Puzio oraz inspektor ds. promocji gminy Mirosław Marek, uczestniczyli w uroczystej mszy św. oraz w procesji i odsłonięciu pamiątkowej tablicy przy pomniku bohaterów z Suhowoli, a także w krótkiej modlitwie przy grobie 20-letniego żołnierza, mieszkańca Suhowoli, który zginął na wschodzie Ukrainy. Mieli okazję zobaczyć m.in. występy artystyczne przygotowane przez młodzież działającą w Domu Kultury w Suhowoli. Swoje umiejętności prezentowali także karatecy oraz chór parafialny. Zebrani na boisku sportowym zobaczyli pokaz działania grupy paramilitarnej, która udostępniała strzelicę Air Soft Gun.

     Nowodębska delegacja została przyjęta bardzo ciepło. Dyrektorzy Domów Kultury rozmawiali o przyszłej wymianie młodzieży przy okazji cyklicznych wydarzeń kulturalnych w Nowej Dębie i w Suhowoli. Młodzież uczęszczająca na zajęcia w Domu Kultury w Suhowoli bardzo liczy na przyjazd do Nowej Dęby np. na „Militariadę”, pamiętając wcześniejsze wizyty swoich starszych koleżanek i kolegów.

RL/MM

Źródło: UMiG

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here