Otwarcie XI Wystawy Twórczości Plastycznej

1

17 października 2014 roku w sali kameralnej SOK w Nowej Dębie otwarto XI Wystawę Twórczości Plastycznej. Jest ona kontynuacją założeń poprzednich ekspozycji, które miały miejsce w minionych latach. Pokazuje twórczość najlepszych i najaktywniejszych artystów z terenu naszego miasta i gminy. To prezentacja prac, które powstają z potrzeby ducha, pasji tworzenia, realizacji siebie i upodobań artystycznych. Na ekspozycję składa się malarstwo olejne, akrylowe, akwarelowe oraz rysunki ołówkiem i cienkopisem. W eksponowanych pracach dominuje pejzaż, człowiek oraz martwa natura. Wystawa nie ma charakteru konkursu, jej celem jest popularyzacja wartości plastycznych, pokazanie szerokiej gamy osobowości twórczych, sposobu operowania środkami artystycznego wyrazu, ujęć tematycznych i kompozycji.

Na tegorocznej wystawie swoje prace zaprezentowali: Irena Zielińska, Zofia Tutaj, Anna Kopeć, Renata Bebło, Grzegorz Gerba, Sławomir Gurdak, Krzysztof Naróg, Stanisław Mityk, Grzegorz Lubas, Grzegorz Kościan, Józef Baszak oraz Piotr Adamczyk. Po wystawie oprowadzał p. Sławomir Gurdak – instruktor plastyk SOK, który poprzez analizę eksponowanych prac przybliżył zgromadzonym prezentowaną twórczość. Każdy autor otrzymał pamiątkowy dyplom oraz upominek, który wręczyli Burmistrz Miasta i Gminy Nowa Dęba p. Wiesław Ordon oraz Dyrektor SOK p. Krystian Rzemień.
Zapraszamy do obejrzenia wystawy, która jest dostępna dla zwiedzających do 16 listopada 2014 r.

1 KOMENTARZ

  1. I bardzo dobrze że zachęca się twórców do artystycznej pracy, trudnej ale wdzięcznej. Jest dzisiaj problem z czasem na rozwój kulturalny środowiska. A budowanie dorobku artystycznego należy strzec, chronić i pilęgnować. Grtulacje, oby więcej plenerów, wystaw, warsztatów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here