Pożegnanie Komendanta 33 WOG w Nowej Dębie

0

Komendant 3RBlog, żołnierze oraz pracownicy pożegnali swojego Komendanta, który po 40 latach służby żegna się z mundurem i odchodzi na emeryturę. Ppłk Marek Rzymski swoją służbę rozpoczął w roku 1974 jako podchorąży w Wyższej Szkole Oficerskiej Wojsk Rakietowych i Artylerii, po ukończeniu której w stopniu porucznika objął stanowisko Dowódcy plutonu w 48 Dywizjonie Artylerii Rakietowej, gdzie awansował do stopnia kapitana i został Oficerem operacyjnym. Jego profesjonalizm i zaangażowanie zostały docenione, ponieważ ówczesny kpt. Rzymski otrzymał awans do stopnia majora i objął stanowisko starszego oficera artylerii w 16 Dywizji Pancernej, w której awansował na Dowódcę Dywizjonu. Następnie ppłk Rzymski swoją wiedzą i doświadczeniem dzielił się jako Szef Artylerii 14 Brygady Zmechanizowanej 16 Dywizjonu Zmechanizowanego, później jako Starszy Oficer w 1 Brygadzie Obrony Terytorialnej, w której również służył jako Szef Sekcji Planowania, po czym awansował na stanowisko Szefa Logistyki w Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Drawsku Pomorskim oraz 8 Pułku Przeciwlotniczym.
Stamtąd już tylko, krótka droga do 33 Wojskowego Oddziału Gospodarczego w Nowej Dębie, do którego ppłk Marek Rzymski przyszedł, jak sam powiedział, „po to, żeby się pożegnać”. Jednak zanim to nastąpiło, ppłk Marek Rzymski zjednał sobie sympatię i szacunek nie tylko żołnierzy i pracowników 33 WOG, ale również Komendantów i Szefów jednostek i instytucji bezpośrednio podporządkowanych 33 WOG. Jego profesjonalizm, konsekwencja w działaniu, inwestycje nie tylko w mury , w których służył ale przede wszystkim w ludzi, w ich wiedzę i umiejętność korzystania z tej wiedzy sprawiły, że przyczynił się do wielu sukcesów jakie 33 WOG osiągnął pod Jego Dowództwem.
W swoim przemówieniu Komendant 3RBLog płk Eugeniusz Orzechowski podziękował i wyraził słowa uznania za zasługi dla 33 Wojskowego Oddziału Gospodarczego, życzył również dużo zdrowia, spełnienia marzeń i celów jakie Komendant postawił sobie na nowej drodze życia. Równie wiele ciepłych słów i podziękowań za zaangażowanie i współpracę padło z ust zaproszonych gości, wśród których znaleźli się między innymi Burmistrz Miasta i Gminy Nowa Dęba Wiesław Ordon, Starosta Powiatu Tarnobrzeskiego Paweł Bartoszek, Poseł Ziemi Tarnobrzeskiej Mirosław Pluta, Dyrektor Samorządowego Ośrodka Kultury w Nowej Dębie Krystian Rzemień oraz Komendanci i Szefowie Jednostek i Instytucji, które zabezpiecza 33 WOG.
Wszyscy życzyli Komendantowi ppłk Markowi Rzymskiemu dużo zdrowia, pogody ducha, wszelkiej pomyślności oraz jeszcze wielu okazji do wspólnych spotkań. Sam ppłk Rzymski podziękował żołnierzom i pracownikom wojska 33 WOG za wspólną służbę i życzył kolejnych sukcesów zarówno w życiu zawodowym jak i prywatnym.

Tekst i zdjęcia: Małgorzata SKURA

WOG

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here