W pierwszy miesiąc kino odwiedziło 5307 widzów!

15

14-02-2012


Od uruchomienia kina w grudniu do 22 stycznia filmy obejrzało dokładnie 5307 widzów.

W tym czasie w repertuarze kina znalazły się produkcje, które wypadało zagrać mimo iż ich premiera była wcześniej: Bitwa Warszawska 3D, Listy do M., Artur ratuje gwiazdkę 2D i 3D.
Graliśmy też filmy w terminach premierowych: Mission impossible Ghost protocol, Kot w butach 2D i 3D, Pokaż kotku co masz w środku, W ciemności. I często wyświetlaliśmy te filmy wcześniej, niż w okolicznych miastach.– podkreśla dyrektor Samorządowego Ośrodka Kultury Krystian Rzemień.

Dyrektor SOK przyznaje, że nie spodziewał się iż w pierwszym miesiącu funkcjonowania kina odwiedzi go 5 tysięcy osób. Frekwencja zaskoczyła go pozytywnie: –Dobrze, że ludzie chcą oglądać u nas filmy, bo dzięki dobrej frekwencji mam dodatkowy argument przy rozmowach z dystrybutorami, ponieważ to również wpływa na to, jakie filmy i w jakim terminie mogę wynegocjować.– mówi.

Kino „żyje” nie tylko z biletów kupowanych przez mieszkańców gminy ale również przez osoby przyjeżdżające z zewnątrz. Skąd przyjeżdżają najczęściej? – W rezerwacji nie pytamy o miejsce zamieszkania. Ale jak już w czasie projekcji wyjdzie się na parking prze SOK, to można to sprawdzić po rejestracjach. Myślę, że nie przestrzelę, jeśli powiem o 30% gości z poza naszej gminy, tzn. takich którzy mają rejestracje samochodów inne niż RTA. A gości mamy często z powiatu kolbuszowskiego, sandomierskiego, stalowowolskiego, mieleckiego i czasem z rzeszowskiego.– wyjaśnia Krystian Rzemień. Kończąc, życzę wszystkim widzom przyjemnego oglądania filmów w nowodębskim kinie i tego, by jak najczęściej mieli czas i chęci do nas zaglądać.


/rek

15 KOMENTARZE

 1. może to i fajnie ale na drastyczne filmy jak Dziewczyna z… wpuszczano 13-14 latkow. To co jest wazne frekwencja czy to ze daje sie przyzwolenie na ogladanie taaaakiego okrucienstwa w tym wieku

 2. Wszystko ok. Ale jedna uwaga, którą zaobserwowałem podczas oglądania filmu "W ciemności" (dużo scen z ciemnym tłem). Dwa światła – wyjście ewakuacyjne – świecą za jasno i oświetlają ekran na środku i tworzą jaśniejszy pasek trochę przeszkadzający w oglądaniu.
  Ciekawe czy ktoś jeszcze to zauważył?

 3. Tak ja też to zauważyłem, i też na "w ciemności" wcześniej na "bitwie …" tego nie widziałem a teraz niestety widzę to na każdym filmie którym jestem i bardzo mnie to irytuje. Uważam też że światła są stanowczo za jasne i należało by je nieco przyciemnić. Po za tym kino OK !

 4. Ja też zauważyłem ten jaśniejszy pasek na filmie ,W ciemności,. Powinni założyć osłonę aby światło nie padało na ekran. Fakt przeszkadza w oglądaniu, a już myślałem że ,,takie wszystko fajne i już ma jakąś wadę ten nasz projektor.

 5. Panie Rzemień, przyciemń pan te dwa swiatla "Wyjscie Ewakuacyjne" bo rozpraszaja podczas ogladania filmow!!!!!!!!!!

  Bardzo prosim!

 6. Dokładnie na Listach do M jakoś je ścierpiałem ale na Mission impossible Ghost protocol to już mnie strasznie denerwowały

 7. [i]Wbrew zarzutom burmistrza swoją lekcje odrobiłem i dalej uważam, że lepszym rozwiązaniem byłaby budowa nowego ośrodka kultury: ładniejszego, bardziej funkcjonalnego, nowoczesnego, dostosowanego do potrzeb osób niepełnosprawnych czyli mówiąc krótko obiektu na poziomie XXI wieku, spełniającym oczekiwania mieszkańców niż remontowanie straszydła z którym już od samego początku było wiele problemów."[/i] Cytuję M. Ostapko

 8. 100% racji… W tym remontowanym podłoga w holu "chodzi". Chociaż może już naprawili. Niby nowe a już trzeba było naprawiać hehehe. Wiadomo, ze jak teraz jest odremontowane to ładne. Ale nowe byłoby jeszcze ładniejsze.

 9. jak by wybudowali nowy Dom Kultury to ludzie narzekali by ze mogli stary odremontować i tak w kółko, dajcie sobie ludzie spokój :)

 10. Jak to o którym , macie tam jedno tylko rondo w tej mieścinie. A obok niego jest wielki ekran , to chyba to kino o którym mowa …

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here