Wigilia gminna pełna radości

5

2013-12-27

20 grudnia 2013 r. w Samorządowym Ośrodku Kultury w Nowej Dębie odbyła się „Biesiada Wigilijna”, która rozpoczęła radosne obchody Świat Bożego Narodzenia w naszym mieście i gminie.

Po krótkim występie przedstawicielki Akcji Katolickiej, która przedstawiła genezę wieczerzy wigilijnej, nastąpiła wspólna modlitwa i pobłogosławienie opłatków wigilijnych przez ks. dr Mieczysława Wolanina, którymi dzieliliśmy się podczas drugiej części biesiady. W krótkim nawiązaniu do modlitwy dyrektor SOK Krystian Rzemień podkreślił, że chrześcijaństwo jest nieodłącznym elementem naszej kultury, która zbudowana została właśnie na jego fundamentach. Następnie miało miejsce przekazanie światełka betlejemskiego od nowodębskich harcerzy dla wszystkich mieszkańców. W imieniu społeczności miasta i gminy odebrali je: Wojciech Serafin – Przewodniczący Rady Miejskiej oraz pani Zofia Strzelczyk. Równie ważnym wydarzeniem było wręczenie statuetek „Mecenas Kultury” dla osób, które w sposób szczególny przyczyniły się do krzewienia kultury na naszym terenie. Na scenie SOK zaprezentowano również przedstawienie „Wigilia Staropolska” przygotowane przez młodzież działającą w grupach teatralnych w SOK oraz członków „Klubu Złotego Wieku”. Nie zabrakło kolęd i pastorałek w wykonaniu kapeli „Góralska Hora”. Po wspólnym kolędowaniu nastąpiło łamanie się wigilijnym opłatkiem, składanie świątecznych życzeń oraz spożywanie wigilijnych potraw rybnych, z terenów Lokalnej Grupy Rybackiej Puszczy Sandomierskiej.

Swoją obecnością zaszczycili Nową Dębę m.in. posłowie na Rejm RP Mirosław Pluta i Zbigniew Chmielowiec oraz członek zarządu Województwa Podkarpackiego Bogdan Romaniuk.

SOK

5 KOMENTARZE

  1. To nie Kościół to hierchy! – patrz – ukradli Boga – personel naziemny – wszędzie z 40 groszy dobrotliwie mietłom machnie.. Tylko kleryków szkoda,żal.- idealistom..

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here