List pożegnalny dyrektora Rzemienia. Czy Bóg może być „pałką” na przeciwników?

77

Na stronie internetowej Samorządowego Ośrodka Kultury w Nowej Dębie, ukazał się list pożegnalny byłego już dyrektora placówki Krystiana Rzemienia. Tekst składa się z subiektywnego podsumowania 12 lat zarządzania placówką, jak również „podziękowań” skierowanych do swoich krytyków. W całej „zabawie” nie byłoby nic dziwnego gdyby nie pretensjonalne odwoływanie się do Boga, zwłaszcza przez osobę co do której szczerości i uczciwości narosło wiele wątpliwości.

Na samym początku chcę podziękować Bogu Jedynemu w Trójcy Świętej za prawie dwanaście lat błogosławieństwa w pracy dyrektora SOK. Chwile trudne przeplatały się z przyjemnymi a jednak nigdy nie wydarzyło się nic złego, z czego nie wyszło by jakieś dobro. Za widoczną opiekę w związku z powyższym dziękuję też Najświętszej Maryi Pannie, Królowej Polski i Patronce mojej parafii, na której terenie położona jest siedziba SOK.” – napisał w swoim „orędziu” Krystian Rzemień.

To, że ręka Bożej Opatrzności czuwała nad osobą Krystiana Rzemienia nie ulega wątpliwości. To istny cud, że osoba o tak konfliktowym charakterze, budząca wokół siebie tyle kontrowersji, przetrwała na takim stanowisku tyle lat. Nie sposób wymazać ze zbiorowej pamięci faktu, że wieloletnia kadencja Krystiana Rzemienia obfitowała w szereg awantur i konfliktów: zarówno z osobami indywidualnymi jak również grupami zorganizowanymi (np. Mażoretki). Trudno zapomnieć ukrywanie faktur przed radnymi, czy też wstrząsający protokół komisji rewizyjnej w sprawie schodów do placówki.

Wydaje się jednak, że nie bez wpływu na „immunitet” dyrektora pozostawała legitymacja partyjna (PiS), oraz kręgi kościelne z którymi nie chciał zadzierać burmistrz Wiesław Ordon. Jak tam było, tak tam było ale należy w tym miejscu zadać pytanie czy odejście Krystiana Rzemienia oznacza, że przeszłość zostanie oddzielona grubą kreską? Pytanie to jest tym bardziej zasadne, że w bieżącym roku kalendarzowym ma odbyć się kontrola komisji rewizyjnej dotycząca gospodarki finansowej domu kultury. To właśnie gospodarowanie środkami publicznymi przez dyrektora Rzemienia budzi do dzisiaj najwięcej znaków zapytania. Zgodnie z prawem (Statut Gminy) komisja rewizyjna ma prawo posiłkować się wiedzą ekspertów w tym biegłych rewidentów, niezależnych księgowych czy audytorów. Wydaje się, że skorzystanie z ich usług mogłoby raz na zawsze rozwiać wszelkie wątpliwości co do tego jak przez ostatnie 5 lat (bo tyle wynosi okres przechowywania faktur) gospodarowano mieniem publicznym. Jednak to czy komisja skorzysta ze swoich uprawnień zależy jedynie od jej członków.

Bez względu na to jakie decyzje podejmą radni, oraz nie wnikając w to kto dokładnie roztoczył parasol ochronny nad dyrektorem Rzemieniem, trudno oprzeć się wrażeniu, że odwoływanie się do Trójcy Świętej i Najświętszej Maryi Panny, może być interpretowane jako instrumentalne traktowanie religii katolickiej. Celem takiej manipulacji miałoby być wytworzenie wśród odbiorców mylnego przekonania, jakoby Krystian Rzemień reprezentował jedyną i słuszną (Boską) prawdę, natomiast jego oponenci stawali po stronie zła, a walcząc z nim walczyli z Kościołem i religią. Dyrektor SOK zdaje się używać Boga jako „pałki” przeciwko osobom, które wyrażały sprzeciw lub wątpliwości wobec jego działań i zaniechań, o czym możemy się przekonać w dalszej części tekstu: „Pamiętam w podziękowaniach też o tych (Radnych i nie-Radnych), którzy do moich inicjatyw podchodzili „przyjaźnie inaczej” – to dzięki Waszemu uporowi w wysiłkach kreowania wirtualnej – i nie tylko – rzeczywistości, mam dziś siłę i odwagę, by sprostać wyzwaniom, jakie czekają na mnie w przyszłości. Niech Wam wszystkim Bóg wynagrodzi ze swojej obfitości!”.

Można się tylko domyślać o jakie „wynagrodzenie” swoim oponentom zwracał się do Boga dobroduszny i pełen łask Krystian Rzemień. Pewne jest, że „modlitwa” ta była szczera, stąd też – jak mniemam- wielu z tych oponentów powinno mieć nadzieję, że finalnie nie zostanie ona wysłuchana.

Jako, że portal InfoNowaDeba.pl wielokrotnie w sposób krytyczny opisywał funkcjonowanie SOK, możemy podejrzewać, że również i naszej redakcji dotyczą te piękne życzenia, a skoro tak to w ramach funkcjonujących konwenansów, należy je odwzajemnić. Pozostając więc w kanonie, jaki narzucił nam tak często odwołujący się do Absolutu pan Krystian Rzemień, życzymy mu aby za każdym razem gdy w podobny sposób, z Bogiem na ustach, będzie próbował „kąsać” swoich krytyków pamiętał o 10 przykazaniach, a zwłaszcza o dwóch z nich: „nie kradnij”, oraz „nie będziesz składał fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu”.

Zdjęcia SOK z imprezy pożegnalnej:

77 KOMENTARZE

 1. Pojechał z tym. Z Bogiem na ustach na swoich wrogów. Bardzo bezczelnie i raczej dyrektorowi domu kultury taka obłuda nie przystoi. Wstydź się Krystian.
  Pochwalony

 2. Te zdjęcia są groteskowe. Bambaryla obejmujący Krystiana niczym syna. Orodn że spuszczoną główą. Chyba czuł w jakim cyrku występuje i wstyd mu było. Komedia.

 3. A może by teraz budynek SOK-u kupił p. Grzęda, stworzył by swój następny biznes, dobrze prosperującu- nie musieli by przysyłać żadnych Komisji Rewizyjnych

  • Masz rację u niego na pewno wszystko jest w porządku, tam to dopiero jest smród,ja raczej na niego bym nasłał kontrolę i te wszystkie jego interesy,zaczynając od przedszkola…

 4. Panie Burmistrzu, proszę mi przypomnieć jak żegnał pan Pana Wacława Wróbla jak przechodził na emeryturę. W końcu był dwie kadencje Burmistrzem, Starostą Tarnobrzeskim, Był też pana mentorem jak pan startował na Stanowisko Burmistrza. Karma lubi wracać. Pana Wacława pożegnali byli byli Radni oraz pracownicy transportu z PGKiM. Zrobili to z własnej inicjatywy doceniając zasługi Pana Wacława oraz jego umiejętność współpracy z ludżmi i szacunek do nich (nas). Za to pani, która odchodziła po kilku latach pracy w PGGiM żegnana była przez kapustę z najwiekszymi honorami i specjalną premią.

 5. W swoim przemówieniu wykorzystał również tylko sobie znane źródła historyczne dotyczące założyciela orkiestry i mażoretek w Chmielowie. Mieszkańcy zapamiętali zasługi ks. Chamerskiego, ale p. Rzemień wie lepiej…

  • Pani o której p. dyrektor wspomniał raczej chciała zniszczyć oba zespoły. Zresztą czego się nie tknie to konflikt. Klub seniora też rozwaliła. Ale się kobiety nie dały.

 6. Temu Rzemieniowi coś się pomyliło. Żegna się jakby co najmniej odchodził jako proboszcz z parafii. Czemu dzwony kościelne nie biły? A msza była?

  • A dzięki komu Rzemo może zawdzięczać stanowisko dyrektora zresztą nie tylko on prawie cały sok ma prace dzięki jednej osobie chyba domyślacie o kogo mi chodzi

 7. Kiedyś o grzedzie i jego świcie też tak pisać będziecie. Chociaż nieee bo wy do niej należycie- ktoś inny to zrobi.
  Rzemien- masakra.
  Gość piszący artykuł chyba razy 2.

 8. rzemień trzeba wiedzieć kiedy i potrafić ze sceny zejsć – a za tobą smród sie ciegnie ze czuć z Nowej Deby do rzeszowa

 9. Przeczytałem artykuł – miodzio. Przeczytałem też list pożegnalny – wazelina i trochę dziegciu ale to chyba przez brak wyczycia smaku

 10. List byłego pana dyrektora trąci groteską, hipokryzją, odrealnieniem – jednym słowem Słoma z Butów i ogrom współczucia dla tego pana! INKWIZYCJA…jakbym czytał RYDZA z TORUNIA

  • POZDROWIENIA DLA POLITYCZNYCH MOCODAWCÓW ŻEMOSŁAWA. TERAZ NA 100% WIECIE, KOGO I W JAKIEJ KONDYCJI PSYCHIATRYCZNEJ ZABIERACIE DO SIEBIE. Z CZASEM BĘDZIE JESZCZE „LEPIEJ”, KIEDY WSZYSTKIE KONSEKWENCJE DZIAŁALNOŚCI ZACZNĄ WYCHODZIĆ NA ŚWIATŁO DNIA.

   SUSEŁ, KSIUNDZ VOLANĘ, WIESIU, ŻEBY WSPOMNIEĆ TYLKO MOCODAWCÓW MIEJSCOWYCH. CZAS NA REAKCJĘ SIĘ SKOŃCZYŁ. NORMALNYCH LUDZI NISZCZYLIŚCIE, A SZALEŃCA OSYPYWALIŚCIE ZŁOTEM. DO SAMEGO KOŃCA NIEWZRUSZENI, BEZ LITOŚCI DLA OTOCZENIA.

   TERAZ ŻRYJTA SWOJE DZIEDZICTWO

 11. Krystian , alleluja i do Rzeszowa i w Nowej Dębie się już nie pokazuj , przy okazji tego swojego mentora tam też możesz zabrać i jego ludzi

 12. kabaret z tym niedawnym szefem kultury na terenie ND, proszę wymieńcie chociaż jeden normalny teatr, który tu zawitał w ciągu tych 12 lat, repertuar kina – 6 kategoria, coś z pop music? jakiś zespół z Trójmiasta „po taniości”, dużo rysunków dzieci w siedzibie DK, z operatywnością to nie miało nic wspólnego..

  • raczej niewielki ma wybór z czym zostanie z dziećmi bez perspektyw? swietlanej kariery jej nie wróże

 13. Fascynujący brak wyczucia i smaku. Żeby aż tak ‘odjechac’ z rozeznaniem rzeczywistości i faktów. Fascynujące! Tylko tych 12 lat wypełnionych arogancją, butą i pychą… trochę szkoda. Że o koniach nie wspomnę ;-) Widać jakie czasy i mocodawcy, taki ‘dyrektor’. Smutne to wszystko i żałosne. Hucpa za publiczne pieniądze. Niezmiennie od lat.

 14. Osoba publiczna na Urzędzie, a bardziej papieska od Papieża! Toż to lekko zalatuje dewiacją religijną! Skoro czuje Powołanie i chęć dzielenia się tym z Ludźmi to powinien kontynuować karierę na ambonie ubrany w sutannę a nie w życiu publicznym!

 15. Same złe komentarze ,jak chciał co czuł napisał ,przykładny dobry ojciec mąż, dyrektorem trudno mi ocenić nie był moim zwierzchnikiem ale jako człowiek myślę ze bardzo wartościowy .Ale zostawił miejsce pracy wiec zobaczymy co dalej kto będzie, myślę że kandydaci chętni do boju , widać że mądry człowiek
  skoro zaproponowali mu stanowisko aż w województwie ,jakby tam ludzi nie było ,widocznie nie takich jak ON.JA GRATULUJĘ
  Trochę kultury do wypowiedzi Pati i kto tak może pisać chyba dno.

 16. „Jaki koń jest- każdy widzi”.
  Tyle zła, ile wyrządził ten „mały książę”, to nie zliczę. Machloje, kłamstwa, mobbing, nieróbstwo, zrzucanie winy na innych, szpącenie- długo by wymieniać.
  Znam go, znam tego małego człowieczka od wielu lat.
  Chwała Bogu (ale tak prawdziwie, a nie bałwochwalczo jak ten mierny dyrektorzyna), że nie ma go już w Dębie, teraz wreszcie zacznie się dziać dobrze. Tyle krwi napsuł, tyle wstydu przyniósł na całe województwo, tak zmiażdzył Dom Kultury, tak zdeptał moje miasto…
  Idź pan tam, gdzie Lampa Solar Green: „idź pan w ch..” i nigdy, nigdy nie wracaj.

 17. Zdjęcia na Info zawsze na czas,
  Długi Ślizgowy chciał grabę i wiać.
  Młody w ramionach:
  „Ja dużo wiem”

  Dwa dwa trzy – zmiany.
  Mistrzunio tak:
  „Czuję znów wiatr,
  Bozia mi misję wielką wyznacza.
  Żegnam marszałków, żegnam Rzeszowy.
  Łamię starego sojuszu okowy”.
  Skłon do pacierza… i swoich sypie!
  Burmisty, place, faktury, betony. Łuuuu…
  Nawet mu brewka przy tym nie dygnie!

  Muzeum w Hucie osłodzi mu kaca,
  innych przegonią w samo południe.
  W tle ryk nowych partii,
  Star w Kolbie nawraca.
  Jadą zesłańcy – cała naczepa:
  „Gdzie nasze praca!”

  Wściekłe to szczenię
  ma kojec z popiołu,
  nikt już w Rzeszowie
  nie zazna spokoju!

  Wierszydło powyżej nie dotyczy osób istniejących realnie, ani nie jest też w żaden sposób inspirowane życiem i działalnością takowych. Rzeszowem i Kolbą są tu przewrotnie nazwane wyobrażone potencjalnie istniejące planety w galaktyce Andromeda o parametrach fizycznych mogących umożliwić zaistnienie złożonych związków białka i w konsekwencji zaistnienie życia politycznego na kształt swoistego biologicznego bizantynizmu dżungli równikowej. Stanowczo odmawiam krytyce artystycznej narzucenia interpretacji, jakoby dotyczył on przewidywań co do nadchodzących kolejnych plag i katastrof politycznych w 2023 r., tak jakby mało nam było tego, co jest za oknem.

 18. Żenujące widowisko, mały człowieczek znikąd pełen pogardy , pychy , obłudy i buty żegnany przez sobie podobnych.No bo jaki uczciwy i prawy człowiek byłby w stanie pokazywać się w takim towarzystwie??? To naprawdę wielkie wyzwanie.A ten list , Himalaje hipokryzji.

 19. Jeżeli SOK podlegał poprzez Jopa decyzyjnie pod parafię NMP KP, to w związku z moją działalnością gospodarczą zarejestrowaną w mieście, nieruchomość mieszkalna Jopa, jeżeli na terenie tego samego miasta, rozumiem, że może podlegać mi?

  Jeżeli zasada równości wobec prawa jest łamana przez lata w jednym kierunku (nikt nikomu za to najmniejszej krzywdy nie zrobił, mimo że powinien był), dlaczego nie moglibyśmy sobie połamać jej w stronę drugą – przeciwstawną?

  Tak się składa, że mam dużo gości na weekend. Chcielibyśmy zrobić sobie małą imprezkę, a nie mam ochoty sprzątać. W sumie wygodnie byłoby położyć ich u Jopa. Siedzi w Rzeszowie, dzieci gdzieś się zepcha do komórki, a żona może spać w samochodzie. Według susłowo-wieśkowego poczucia sprawiedliwości będzie zupełnie w porządku.

 20. Pytanie czy SOK w N.D należał pod Watykan i Pod Episkopat Polski ? Czy do ludu pracującego tego grajdoła ,w naszym nieszczęśliwym kraju AMen

 21. JAŚNIE WIELMOŻNY BOSKI KRYSTIANIE. Nie każdy kto woła Panie, Panie wejdzie do Królestwa Niebieskiego, co więcej: powiedziane zostało w Piśmie że po czynach ICH poznacie. Więc mała rada: paciorki odmawiaj w domciu a nie obnoś się ze swoją Świętością, bo Najwyższy z takiej postawy człowieka nie jest wcale zadowolony. No i więcej pokory wobec bliźnich a przede wszystkim wobec samego siebie. Religia to wybielacz ACE że wszystko wyczyści (to samo dotycz księży, przede wszystkim CZYNY a nie SŁOWA – gadają jedno i pouczają jak żyć w ubóstwie i w pokorze a sami robią co innego). Bo widzieć drzazgę u innych a belki u siebie to nic prostszego! Więc swoją Butę i Zarozumialstwo głęboko do kieszeni proszę schować – AMEN i BŁOGOSŁAWIEŃSTWO NA DROGĘ

 22. Patrząc na ten cyrk, odnoszę wrażenie, że w tym pięknym mieście nikt nigdy wcześniej nie odchodził z pracy .Przynajmniej ja , a mieszkam tu ponad pół wieku takiego WYDARZENIA nie pamiętam.Nizej już upaść się nie da. Wstyd panowie , wielki wstyd co wy tu wyrabiacie.Jak dzieci i to z przedszkola. Ludzi za idiotów macie ? Poczytajcie sobie te tu komentarze i przestańcie się w końcu kompromitować, bo wszak już trochę lat macie i w tym wieku wręcz nie wypada i jest zwyczajne niesmaczne.

 23. Do Emma. Myślę że tu chyba nie do końca chodzi o to, że ktoś odchodzi do innej pracy bo faktycznie Wszyscy robimy to często. Raczej chodzi tu o formę jaką zaprezentował Dyrektor Rzemień swoim Memoriałem. Robi bowiem z siebie Męczennika ze Świętościami na ustach, a prawda jest chyba taka że jako wieloletni, wysoki urzędnik publiczny spotyka się z krytyką za swój okres pracy i ludzie nie będą za nim tęsknić. Po prostu im podpadł, a w internecie jak to w internecie woda się na niego wylała. Znam wiele przypadków ze swojego życia i to także z różnych miejsc w kraju, a w sumie też już trochę żyję na tym łez padole, że ludzi pozytywnych, twórczych w podobnych sytuacjach żegnały brawa, podziękowania za wkład, trud, zdyscyplinowanie, bezkonfliktowość oraz miłe wspomnienia. Niestety w jego przypadku tak nie jest i tyle w temacie. No i niech się Religią nie zasłania bo robi z siebie Faryzeusza.

  • Do Kopernika, pełna zgoda , miałam tu na myśli zarówno szeroko pojęty styl pracy byłego już na szczęście dyrektora, jego pożegnalny list, oddający dokładnie poziom myślenia autora i budzące skrajnie niesmaczne emocje pożegnalne uściski naszych włodarzy,.Wszystko to razem wzbudza wedlug mnie odrazę i niechęć do owych postaci zwykłych mieszkańców.Pozdrawiam.

 24. Takie rzeczy to tylko w tym grajdole. Obawiam się że nie ma kandydatöw na normalność z żadnej opcji tej kościelnej zwłaszcza. Ale robienie z ludzi idiotów do potęgi na niespotykaną skalę to trzeba mieć tupet. Zastanawiam się tylko co taka matrona robi jeszcze w Polsce na tym małym skrawku ziemi nawet Rzeszów jest niegodn ty- tylko kosmos i księżyc dla dobra nas wszystkich.

 25. „Za widoczną opiekę w związku z powyższym dziękuję też Najświętszej Maryi Pannie, Królowej Polski i Patronce mojej parafii, na której terenie położona jest siedziba SOK”. I tylko wzmiankowana Patronka ma prawo do kontroli moich faktur a nie jakiś tam burmistrz i jego szemrana rada. Swoją drogą mam żal, że ci dwaj żegnają mnie w tak poufały sposób, powinni raczej na kolanach (tak nakazywała by przyzwoitość i elementarna kultura).

 26. Ten cały dyrektor to ewidentne dno, ale burmistrz i jego zastępca tym żałosnym występem z impetem to dno przebili. Goście chyba nie mają luster w domu, bo normalnemu człowiekowi chce się rzygać patrząc na tą ich błazenadę. Myślę że wiele zamieszczonych powyżej komentarzy wynika z bezsilnej wściekłości, że rządzą nami takie miernoty.

  • Może przy okazji z SOKu wraz z Rzemieniem dobrze byłoby wyautować ZNP?
   Jak żegnać socjalizm to niebieski i czerwony jednocześnie.

  • Podobno dziecko jak sie rodzi jest glupiutkie , jak dorasta nabiera rozomu lub glupieje na zawsze, w przypadku moherewila dotyczy to przypadku drugiego

 27. Poczekajcie, a zobaczycie jak będzie żegnany kapusta. Już został okrzyknięty, przez Przewodniczącego Rady Nadzorczej, najwiekszym reformatore w historii PGKiM. Nawet stosowne pismo zostało już przygotowane.

  • Pismo pożegnalne wystosował też Kapusta do wybranych pracowników Firmy. To pismo jest jeszcze głupsze niż to ,Które napisał napisał Rzemień.W piśmie tym żalił się na cały świat i karcił Burmistrza za podwyżkę, którą dostanie Chejzdral Uzasadniał to kiepska sytuacją finansową Firmy, oraz tym,że on, świadom fatalnej sytuacji finansowej Firmy ( do której sam doprowadził ), nie występował o podwyżkę. I wiecie co się stało po tym piśmie – on też dostał podwyżkę i to z wyrównaniem ( podobno ) od stycznia i ją przyjął. Odchodząc na emeryturę dostanie kilkadziesiąt tysięcy zł. odprawy. Wysokość jego odprawy emerytalnej to kilkanaście groszy w cenie wody lub ścieków. Wysokość miesięcznej podwyżki dla członków Zarządy jest wyższa niż miesięczna pensja znacznej części załogi. Zwykły pracownik, przed odejściem na emeryture dostawał 50,00 zł podwyżki. W ten sposób Kapusta oszczędał na odprawach. D

 28. Pracownik ty juz tak nie szkaluj bo glupoty piszesz.Smrod jest wszędzie, a smród będzie jeszcze większy ale mam nadzieje, ze juz więcej takiej rady i władzy juz nie bedzie…Czas rozliczy.

 29. jak łatwo jest kogoś oceniać jak się go nie zna,
  teraz to jest modne/na fali krytykować osoby na stanowisku i do tego wierzące w BOGA,
  odważny każdy siąść za monitorem i krytykować, a w rzeczywistości to najwięksi tchórze,
  gdzie byliście przez 12 lat ? coście zrobili, aby wyrazić swoje niezadowolenie i zmusić rządzących
  do podjęcia odpowiednich działań (oczywiście o ile to jest uzasadnione).
  Co do artykuł czysto polityczny i antychrześcijański

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here