Jubileusz w Zespole Szkół w Jadachach

33

Zespół Szkół w Jadachach w gminie Nowa Dęba świętował jubileusz 150 rocznicę powstania szkolnictwa w miejscowości, oraz 10 rocznicę nadania placówce imienia Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Uroczystości jubileuszowe rozpoczęły się od mszy świętej w kościele parafialnym w Jadachach. Po nabożeństwie, nastąpi odsłonięcie tablicy pamiątkowej, która zawisła tuż przy wejściu do szkoły.

150leciejadachy12

Szkoła w Jadachach została zalożona już w 1864 roku. Założył ją pan Józef Jeske który w tamtym czasie był zarządcą dworu w Chmielowie. W roku 1941 została zamknięta z powodu zarazy czerwonki i duru brzusznego. 5 lat później został przeprowadzony remont budynku szkoły. W 1967/68 Wybuchł pożar w bibliotece szkolnej w którym spłonęło większość księgozbioru . Szkoła została rozbudowana w 1975 roku. Przy budowie pomagali uczniowie starszych klas. We wrześniu 2003 roku utworzono Gimnazjum przy tej szkole a wraz z tym utworzenie zespołu szkól. Jednym z ważnych wydarzeń było nadanie imienia szkoły które odbyło się 31 Maja 2004r. Wtedy ta placówka przyjęła imię ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego.

Obecna placówka w niczym nie przypomina tej sprzed choćby kilkudziesięciu lat mówi wicestarosta powiatu tarnobrzeskiego Jerzy Sudoł: – Pamiętam jak ta szkoła wyglądała jeszcze ćwierć wieku temu. Dzisiaj wygląda pięknie. Tworzy harmonijną całość i jest znakomitym miejscem spotkań nie tylko uczniów i rodziców ale także mieszkańców tej miejscowości.

O znaczeniu szkoły dla lokalnej społeczności mówił burmistrz Nowej Dęby Wiesław Ordon: –Szkoła od wielu dziesięcioleci wypełniała zadanie edukacji, wychowania młodych mieszkańców Jadachów stanowiąc ważny element życia społecznego. W przeciągu 150 lat nauczyciele oraz pracownicy oświatowi starali się odpowiadać na potrzeby uczniów i ich rodzin. Także dzisiaj szkoła dobrze realizuje swoją misję działając dla współczesnego pokolenia.

Radny Marek Ostapko mówił iż placówka zasługuje na uznanie i wsparcie samorządowców: – Obserwując działalność pani dyrektor i grona pedagogicznego wiem, że Zespół Szkół w Jadachach zasługuje na uznanie. Realizowanych jest tu wiele cennych inicjatyw: ekologicznych, prozdrowotnych, oraz mających na celu poszerzanie wiedzy ekonomicznej (…) Dlatego Zespół Szkół w Jadachach musi istnieć, musi funkcjonować i musi się rozwijać.

Z kolei radna i jednocześnie dyrektor liceum w Nowej Dębie Janina Lubera: –Wielu absolwentów Zespołu Szkół w Jadachach trafia do mojej szkoły. I to co mogę o nich powiedzieć to, że są to ludzie bardzo dobrze przygotowani do edukacji w szkole średniej, cechujący się wysoką kulturą osobistą. To świadczy, że Zespół Szkół w Jadachach jest bardzo dobrą placówką.

Niezwykle ciekawa była cześć artystyczna przygotowana przez nauczycieli i uczniów przedstawiająca życie patrona szkoły kardynała Stefana Wyszyńskiego zawierająca bogaty montaż słowno-muzyczny. Po zakończeniu uroczystości można było nabyć publikację prezentującą historię oświaty i szkolnictwa w Jadachach.

150lecieoswiatyjadachy11

———————————————————————————————-

0

33 KOMENTARZE

  • Czasami dodawane jest podrygiwanie,najlepiej zaobserwowac u Cioci na Imieninach

   0
  • I znowu Sudoł przyszedł na darmową reklamę w nic nie robieniu i rozkładaniu ND oświaty. SUDOŁOWI MÓWIMY DOŚĆ. KIEDY DROGA DO STREFY UL. KOŚCIUSZKI. ODDAJ PENSJĘ NA DROGĘ ZA TE 20 LAT

   0
  • W roku kanonizacji JP2, Skiminy za zasługi dla kieckowych to pewniaki w wyborach .Chyba ,że mając trochę taktu opamiętają się i odpuszczą.

   0
  • Skimina ma dla kogo żyć nigdy nie odpuści jest lijalny wobec władzy,pomóżcie go wysłać na zasiłek

   0
  • Skimina siedź na emeryturze bo tylko do tego się nadajesz. Poręby potrzebują kogoś mądrego a nie dup… figuranta.

   0
  • Za pensję żony niech zrobi wiadukt a za syna niech zrefunduje koszty dojazdu do biedry.

   0
  • Też tak uważam, dać szansę młodym a nie dziadkom, którzy tylko patrzą żeby dorobić do emerytury. Acha, radnemu Gaździe też dziękujemy, obłudy nie tolerujemy.

   0
 1. SUDOŁ TO NIC. PITRA DOPIERO ZARABIA PEŁNIĄC STANOWISKO CZYSTO REPREZENTACYJNIE. ROBI SOBIE JESZCZE PRZYUPASÓW W DĘBIE W OSOBACH MAKAREGO I SPÓŁKI.

  0
  • Pluta go zmiecie zaraz bo już widać że posłem długo nie będzie. A pójść do normalnej pracy gdzie trzeba naprawde zapierdzielać po takich wakacjach w starostwie łatwo nie będzie.

   0
 2. @haleegenowski – Taka mała prośba – czy możesz mieć większą fantazję i posługiwać się innym „nickiem”?
  Szmat czasu temu podróżowałem parowozem z @reg – wychodziliśmy w Jadachach z pekapu,gadaliśmy i za chwilę jechał pekap powrotny z Rzeszowa. Ech! takie wątłe rozrywki były :)
  Ostatni jestem by komentować jakieś wydarzenie w Jadachach do których mam stosunek obojętny a poprzez wojaże @reg pozytywny/sentymentalny.

  0
  • @wesoło mi
   Oczywiście,że można!Wystarczy jeno przyzwoitość..
   ps.Sam prosiłeś o nieużywanie Twojego nicka – na czas Niebytu:)

   0
 3. Ten Sudoł pokazuje sie na wszystkich imprezach i wielu ludzi ma go dość , czy w Jad,achach tez miał piłki? Bo zawsze nosi jakieś piłki kupione za pieniądze podatnika, dziadyga!

  0
 4. Dziadziu skimina , popieram do domu, staruszek który nie ma gadanego nie umie się wysłowić ( obaj jednakowa). jest przydupasem władzy i kleru. Potrzeba nam radnych co mają inicjatywę , wiedzę i gadkę. Czas zmienić skład rady.

  0
 5. Ktoś popełnił kardynalny błąd z nadaniem imienia szkole publicznej. Nie wybierając JPII pozbawiono się szansy na świętą budzetową szkołę.Ciekawe kto jest odpowiedzialny za ten brak przewidywania który pozbawił naszą gminną placówkę świętego patrona.

  0
  • „Jedynkę” połączą z „Dwójką” w budynku „Dwójki” a do obiektów po „Jedynce” przeniosą wszystkich gimnazjalistów z Nowej Dęby.

   0
 6. Trzeba spytać tych co rządzą: Pitra, Sudoł, Ordon. Baranowska platforma obywatelska chciałaby zamknąć. Jeśli będziesz ich popierał to wcześniej lub później skończy się zamknięciem

  0
  • Brak naboru i rozdymane przywileje karty nauczyciela rozwalą każdą szkołę.Niech środowisko nauczycielskie zrozumie ,że dłużej społeczeństwo nie jest w stanie utrzymać każdego nauczyciela pracującego tylko 18 godz.tygodniowo(pełen etat) przy braku uczniów.Jest was po prostu ZA DUŻO.

   0
  • Należy też pamiętać o kosztach dla szkoły jakie generują NJWB- tj.Najemni Judasze Watykańskiej Bestii.

   0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here