Podpisano umowę na przebudowę pl. Gryczmana

64

21-03-2012

Place zabaw, boisko wielofunkcyjne, mała architektura oraz nowa nawierzchnia – tak zmienią się plac Gryczmana i Koziołek Matołek wraz z terenami wokół Samorządowego Ośrodka Kultury. W Nowej Dębie podpisano umowę z wykonawcą modernizacji.

Nadleśnictwo Nowa Dęba

Za 5 585 124,46 złotych firma FLIS z Janowa Lubelskiego wykona m.in. place zabaw dla dzieci niepełnosprawnych i dla dzieci młodszych (3-7 lat) oraz starszych (7-15 lat), Powstanie boisko wielofunkcyjne (koszykówka, siatkówka) a cały teren zyska nową nawierzchnię. Posadzone zostaną także nowe drzewa i krzewy ozdobne. Na placu staną stojaki dla rowerów oraz poidełka, Ponadto przebudowane zostaną instalacje sanitarne i wodociągowe. Jak podkreślił przedstawiciel firmy, ma ona doświadczenie w wykonywaniu tego typu obiektów.

To jedna z największych inwestycji na terenie miasta w ostatnich latach – podkreślił burmistrz Wiesław Ordonprzy wsparciu z Regionalnego Programu Operacyjnego plac Gryczmana i tereny położone w sąsiedztwie zmodernizowanego budynku Samorządowego Ośrodka Kultury zyskają nowe oblicze. Kształtując przestrzenie publiczne dbamy dziś już nie tylko o ich funkcjonalność ale także estetykę, dlatego przystąpiliśmy do realizacji tego ambitnego zadania – podkreśla burmistrz Ordon.

Zadanie współfinansowane jest w 73 procentach z Unii Europejskiej w ramach działania 7.1 Rewitalizacja miast Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2007-2013. W przyszłym tygodniu gmina przekaże wykonawcy teren budowy a prace potrwają do czerwca przyszłego roku.

Paweł Antończyk
Źródło: UMiG

0
Nadleśnictwo Nowa Dęba

64 KOMENTARZE

 1. Wszystko fajnie, dotacja spora bo aż 73% inwestycji, tylko pytanie czy jest to akurat teraz potrzebne??? Nie lepiej stworzyć nowe miejsca pracy, zająć się strefą w Nowej Dębie???Każdy raczej ucieka z Nowej Dęby za pracą, więc jak tak dalej pójdzie to na tych nowych placach zabaw nie będzie się miał kto bawić!!!

  0
 2. Oczywiście, że są bardziej potrzebne rzeczy. Tyle, że na takie rewitalizacje najłatwiej napisać wniosek bo jest stosunkowo dużo kasy do rozdania na takie bajery. Więc się pisze, bierze kredyt i buduje a wyborcy dają się na to nabrać mimo, że za chwilę będą płacić za wodę stawki takie że heeeeej bo przecież te koszty awarii wodociągów trzeba z czegoś pokryć. Inną kwestią jest pytanie z czego pospłaca się te kredyty za radosną twórczość budowlaną skoro liczba podatników (mieszkańców) cały czas spada. Czeka nas stagnacja. Ale za to będą nowe ławeczki na plantach…

  0
 3. Tylko niech zostawią te piękne dęby i akacje na plantach i przy SOK. To jest niepowtarzalne i nie do odtworzenia przez następne dwa pokolenia. Jest to swoista tożsamość Nowej Dęby.I w przypadku gdyby miały być wycinane te drzewa to proszę nie mydlić oczu, że będą nowe nasadzenia – jest to nieporównywalne.

  0
 4. Przecież można tak zaprojektować przebudowę i tak prowadzić pracę aby drzewa ocalały. Oczywiście nie mam na myśli wszystkich drzew w Koziołku Matołku gdyż tam jest drzewostan gatunkowo i zdrowotnie różny.

  0
 5. Wytną co im się spodoba, nie oszczędzą żadnego drzewa które będzie stało im na drodze!
  Dla przykładu :
  przeszkadzały dęby przy krajowej 9 przy budowie ścieżki rowerowej, miały ponad 120 lat-przyszedł Franek z piłą i dał rady, nikomu do głowy nie przyszło ominąć tych drzew tak jak potrafiono to zrobić przed budynkiem umig przy wielkim głazie z tablicą pamiątkową.

  0
 6. Zapytaj Wielkiego Wiesława ile pozwoleń wydał na wycięcie właśnie tego gatunku drzew.
  dlatego teraz trudno doszukać się ładnych dębów, a jest ich coraz mniej.
  A nie zapomnij zapytać ile Wielki Wiesław nasadził tych dębów.

  0
 7. Idź i zobacz od strony południowej i wschodnie SOK. Zobacz na platanach, tam są również akacje. Razem jest to kilkadziesiąt drzew. Trzeba porobić teraz zdjęcia aby potem porównać – chociaż mam nadzieje, że nie powycinają tych drzew.

  0
 8. Jakaś organizacja pro-ekologiczna czy obrońców przyrody powinna się tym zainteresować, dowiedzieć jakie są plany i dopilnować sprawy, a jak trzeba to stanąć w obronie niepowtarzalnej w tym przypadku przyrody w centrum miasta. W Nowej Dębie jest też stowarzyszenie DĄB – co "on" na to?

  0
 9. Ten który tak łatwo podpisuję zgodę na wycinkę dębów , czy posadził na terenie miasta chociaż jedną sztukę!??!??!!? WSTYD wycinać to każdy potrafi a czy posadzić to już taka wielka trudność, jeszcze jedna sprawa, ile kosztuje wycięcie drzewa a ile nasadzenie ?

  0
 10. Zobaczcie poznaczone drzewa do wycinki nad zalewem.Niby przeszkadzają rybaczkom w łowieniu .Pewnie pójdą do spalenia albo na sprzedaż na gorzałkę.Żal

  0
 11. Czego by się Wiesiek nie dotknął w grajdole to go skrytykują obrońcy akacji. Czyżby ratusikowe notabene większość z nich to nie rodowici dębianie przypięli sobie łatkę obrońców krzaków. Fakt żyliśmy kupę lat w cieniu lufy czołgu i było ok , ale na miłość boska jest XXI wiek i trzeba troszkę nowoczesności . A las mamy po jednej i drugiej stronie polany w odległości ok 500 m bo ten nasz grajdół za wielki nie jest.A co do tworzenia miejsc pracy to na kogo liczycie lenie z wielkiej płyty w pierwszym pokoleniu mieszczuchy , sami firmy zakładajcie a nie dziedziczycie postrzeganie świata po rodzicach którzy na Dezamet ścieżki wyjeździli rowerami z okolicznych wsi. Sam mając 23 lata zarobiłem na rozkręcenie firmy za granica bo nie było wtedy dotacji jakie teraz macie i zatrudniam ok 20 "drwali" z tej polany , było ciężko ale nie narzekam . Do roboty a nie pier…ły pisać . A jak wam tak źle to odstawcie piwko złóżcie się i postawcie pomnik Czekalskiego i Wróbla tych włodarzy za których mieliście grajdół mlekiem i miodem płynący. Albo wybierzcie któregoś z Ratuszowych , pewnikiem będzie wami za darmo rządził i od razu ściągnie wielką firmę do grajdoła byście tam co dzień szczęśliwi chadzali za 1111,86 na rękę. A teraz możecie sobie na mnie poużywać , byle byście tylko jutro na 7,00 do pracy się nie spuźnili ….:-)

  0
 12. Oczko czy rącza nie domaga? SpÓżnić się nie spóźnię, ale dzięki za troskę. Co do treści art pożyjemy zobaczymy (oby!)

  0
 13. No PObłażliwy pojechałeś po bandzie , ale coś w tym jest , ludzie tu na jałowych ziemiach z dziada pradziada żyli to i zawiści z pokolenia na pokolenie się nauczyli.O podkładaniu komuś "dziaka" nie wspominając …

  0
 14. ta, nie robi żle, robi jeszce gorzyj…… a przodownik z ratuśa tyn co krytykuje co źrobił ? Czy odrobił Państwu co na niego w szeroko rozumianym aspekcie łożyło? Czy uzbierał już SWÓJ kapitał początkowy ?

  0
 15. Do POblazliwego. Wypowiadam się w temacie obrony Dębów ale nie jestem zwolennikiem Ratusza. Trudno zrozumieć, że można krytykować obecnego burmistrza lub przestrzegać przed pewnymi posunięciami nie będąc w Ratuszu? Wiem, że taki dychotomiczny podział (burmistrz vs ratusz) łatwiej Ci zrozumieć ale świat jest bardziej skomplikowany.

  0
 16. [quote]czy burmistrz upublicznil ten caly plan, znowu wywala pieniadze na glupoty, przeciez tam mmialo byc centrum miasta….[/quote]

  Dokładnie! W tym cały problem. Gościu coś robi i tak naprawdę nie wiadomo co. Znowu wszyscy dowiemy się po fakcie. Wiesiek w zaciszu gabinetu ze swoim zastępcą (człowiekiem renesansu) ustalą jak ma wyglądać miasto. Nie wiem czy proboszcz z Tarnowskiej przyklepał te plany ale mieszkańcy Nowej Dęby mają prawo wiedzieć co tam będzie robione. I nie mam na myśli tylko ogólnych graficzek ale konkrety.

  0
 17. Poblazliwy dobrze napisales ,oj chyba za dobrze dlatego zaraz cie OBSZCZEKAJA RATUSIKI co ta ze wszystkiego sa nie zadowolone:|

  0
 18. Trzeba się cieszyć z tego, że ASA wezmie więcej kasy niż PGKiM a ludzie w Dębie tracą robotę. Trzeba cieszyć się z tego, że nie potrafił dopilnować by wniosek na tak ważną rzecz jak modernizacja ujęcia wody został uwalony z POWODU BRAKÓW FORMALNYCH (dostarczenie stosownych kwitów na czas!!!!), trzeba się cieszyć, że gmina jest zadłużona , że nabrał tak wiele kredytów, że robotę w Nowej Dębie znajdują ludzie z TBG a ludzie z ND muszą wyjeżdzać za granicę. Trzeba się cieszyć, że 60 rodzin czeka w kolejce na swoje mieszkania. Trzeba się cieszyć, że stajemy się wsią a wszyscy dookoła nas przeganiają. Przecież mamy taki ładny dom kultury który będziemy spłacać w najbliższych latach. CIESZYĆ SIĘ! NIE NARZEKAĆ! Nie wolno zakłócać spokoju jaśnie panującemu.

  0
 19. Robinia biała, grochodrzew, przez swołocz naiwnie nazywana akacją. Rośnie na plantach i od lat zaatakowana jest jemiołą. Nikt tej jemioły nie usuwa, drzewo usycha, więc wiadomo o co chodzi

  0
 20. Zapomniałem dodać, że należy cieszyć się również z kompromitacji Dęby krótkawym peronem oraz fatalnym stanem infrastruktury na strefie w mieście. Cieszyć się jeszcze mamy z panującego klimatu PRL pomieszanego z systemem feudalnym. Klaszczmy "Samorzadziki" i d*powlazy bez względu na to jaka jeszcze katastrofa i porazka spotka NowA Debe za jasnie panujacego i jego zastepcy!

  0
 21. nowoczesność to nie betonowa pustynia i pare małych krzaczków ale świadoma troska o środowic=sko .Nawet komuszki którzy mogli robić co im się podoba uszanowali piękne drzewa a ta sitwa tnie jak leci,może burmistrz ma jakąś traume związaną z dębami może żołądź w dzieciństwie uderzył go w głowę ,no ale to tym już powinien zainteresować się lekarz o odpowiedniej specjalizacji:o

  0
 22. A' propos placów zabaw w Nowej Dębie. Dlaczego przy żadnej szkole podstawowej do tej pory nie powstał Plac zabaw z programu "Radosna Szkoła". W Tarnobrzegu i innych miastach takie place powstały prawie przy każdej szkole. Skoro były na to fundusze, dlaczego nikt z tego nie skorzystał?? :@

  0
 23. Szkoda tylko, że chociaż małą część tych funduszy nie można było przekazać i wykorzystać na modernizację, remont i nowy plac zabaw dla Przedszkola nr 4 w Nowej Dębie. Niestety tam stoją jeszcze urządzenia i zabawki sprzed 30 lat.

  0
 24. Przeczytajcie wpis # 30 i 31 , i osadzcie sami czy ten WESOLY nie jest ****NIETY ??????????? b bo GLUPI to na PEWNA !:(

  0
 25. Trzeba być idiotą aby wycinać taki drzewostan jak Dęby, są to pomniki przyrody, najstarsi i najtwardsi mieszkańcy tego terenu. Żyją ponad 100 lat i więcej. Jedną głupią decyzją (marnym podpisem) wycina się te żywe jak piękne żywe istoty. Nie było cię na tym świecie kiedy to drzewo dawało podróżnikowi odrobinę cienia czy schronienie, a ty marna istoto ludzka swoją decyzją pozbawisz go życia… Powiesz że darowałeś jej bólu i cierpienia bo było chore. To dlaczego jej nie leczysz czy nie leczyłeś tylko wycinasz w pień. kim ty jesteś ? Specjalistą, kolejnym specjalistą od wszystkiego !!!

  0
 26. Gosciu nie wzywaj na daremnie ,za wycinka lasu jest sam nawet posel Pluta co to pisal do ministersrwa petycoje w tej sprawieB)

  0
 27. to, ze niektore deby byly oszpecone bez opamietania to widzialem,
  ale wstydze sie tego, ze nie zauwazylem znikniecia tego debu kolo UM, i jeszcze piszecie o jakims debie co stal na trasie sciezki, moze mi to ktos wyjasni, czy burmistrz ma prawo do zadecydowania o wycince takich drzew? Przeciez na to jest ustawa, jak to bylo w ogole mozliwe? Przeciez takie decyzje nie powinien podejmowac burmistrz, tylko jakas administracja wyzszego szczebla..

  0
 28. teraz dopiero doczytalem, ze przy UM dab ocalal, ale dalej jest kwestia otwarta, ile debow wycieto w ostatnich 5 latach?

  0
 29. zapytaj Burmistrza co się stało z Dębem na Plantach ?
  tam też śladu nawet nie zostawili po sobie ! Był dąb a teraz go nie ma !

  0
 30. zapytaj Burmistrza co się stało z czołgiemna Plantach ?
  tam też śladu nawet nie zostawili po sobie ! Był czołg a teraz go nie ma !

  0
 31. matko jedyna, usiłuję przeczytać i zrozumieć o czym są te komentarze, i tak sobie myślę jak ktoś kto siedzi np. w Tarnobrzegu czy Rzeszowie czyta te komentarze pomyśli, na podstawie tego co powyżej TO : tylko anonimowy lud wie jak rządzić w tym mieście, gdzie burmistrz kradnie co popadnie i rozdaje na prawo i lewo, wycina wszystko łącznie z czołgami, i trochę mi to przypomina wiosenne gody psie, gdzie te co mniejsze ujadają z krzaków na te z większymi jajami,

  0
 32. Dębów ci u nas dostatek , ale i te dwa koło domu kultury oszczędzimy na dobrą wróżbę. Coś te lasowe ludki strasznie za dębami obstają , czyżby to nawyk od pokoleń który został z dziada pradziada że las wyżywi …. cholera ale żołędzi żreć się nie da …

  0
 33. Kto sie bedzie poil przy tych poidelkach, ktore stana na placu? Czy to bedzie uzdrawiajaca przeczysta Debianka, darmowa dla mieszkancow, czy dla okolicznej zwierzyny ? Pachnie mi to nowym pomyslem Zoledzia,znawcy od zagospodarowania przestrzennego wszelkich miejskich terenow:D Z niecierpliwoscia czekamy na te urzadzonka. Swietnie sie skomponuja z czapelkami na plantach.

  0
 34. Ludzie przestancie głpio komentować….. Jak macie coś do powiedzenia czemu nie zrobicie tego wprost ? Tylko siedząc tu myśląc, że jesteście "anonimowi" komentujecie bez sensu. Boicie się pokazać i komuś w prost wytknąć błędy. Żałosne

  0
 35. Kilka lat temu, przed blokiem Mickiewicza 11 tak wycięto gałęzie w pięknym dębie, że ten usechł. Słyszałem w mediach o podobnych sprawach w naszym kraju. Kary są milionowe za takie rzeczy, a czy w N. Dębie ktoś za to odpowiedział personalnie i finansowo?

  0
 36. A może w Nowej Dębie powinnoa powstać jakaś organizacja pro-eko ale nie mam tu na myśli eko-terrorystów tylko taką co broniła by wartościowych obiektów zielonych i edukowała by lokalną społeczność o korzyściach płynących z poszanowania natury.

  0
 37. O ile dobrze pamiętam organizacja "Ratusz" w swoich ostatnich wyborczych ulotkach chciała przekopać górkę koło "Paulusówki" i połączyć ul. Leśną z ul. Szkolną. Zważywszy ile drzew wyciętoby przy tej "inwestycji" nie oczekujmy że radni z tej organizacji będą "bronić" drzew przy tej czyjakiejkolwiek innej inwestycji. Z resztą byłoby to "samobójstwo" z ich strony

  0
 38. Jeśli nie widzisz różnicy między lichą sosną a pięknymi dębami (drzewami które mamy w herbie) to tylko świadczy o Tobie.

  0
 39. do #55 KK

  O ile wiem, to na górce, w miejscu, gdzie miałaby się znaleźć ta droga nie rosną żadne wartościowe drzewa

  0
 40. Tak można by zrobić w kraju wolnorynkowym, a nie socjalistycznym. Zaraz pojawi się inspekcja pracy, inspekcja sanitarna i inspekcja budowlana i zbanuje akcję.

  0
 41. Jaka inspekcja /, posel pluta ja zalatwi ,bo co nie da rady ? zalatwil PERON ?zalatwil wycinke ochronnego lasu ,nie zalatwil ale jak odwola wiceministra to zalatwi wycinke do samej lipy:(

  0

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here